Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy kellett volna vigasztalno...

Hogy kellett volna vigasztalnom? Olyan hülyén éreztem magam.

Figyelt kérdés

A legjobb barátom és én mindketten 24 éves srácok vagyunk, gimi óta ismerjük egymást, és most 2 éve együtt is laktunk egy albérletben. Sok közös élményünk volt, jókat tudtunk beszélgetni, de most mégis olyan történt, amire nem nagyon tudtam, mi a helyes reakció.


Szóval a barátom mondta, hogy beszélnünk kell, hazaköltözik a szüleihez az albérletből, mert az anyukájánál rákos betegséget állapítottak meg, sajnos elég későn diagnosztizálták, már áttétes és nincsenek jó esélyei.


Miközben ezt elmondta nekem, elsírta magát, volt egy pont hogy nem is tudta folytatni, csak zokogott.


Én meg ültem ott hülyén, mert nem voltam még ilyen helyzetben és nem tudtam, hogy most nekem hogyan kellene reagálnom. Persze borzasztóan sajnáltam, de mit kellett volna mondanom? Meg kellett volna ölelnem? Vagy az két férfinél túlzás?


Azt hiszen annyit sikerült, hogy sután megveregettem a vállát és mondtam, hogy menjen nyugodtan, a főbérlővel majd én beszélek meg elintézem a dolgokat, és szóljon ha bármiben segíthetek.


Ez így jó volt vagy kellett volna mást is?


Ez 2 napja volt, azóta már hazautazott és azóta nem beszéltünk, nem keresett, persze megértem hogy most el van foglalva a családdal, csak az van bennem, mi van ha megbántottam valamivel a beszélgetéskor? Írjak rá, hogy hogy van az anyukája vagy ilyesmi?


2020. máj. 2. 09:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy megbántottad, hasonló helyzetben valószínűleg más is ezt tette volna, valamint társadalomban nem igazán elterjedt, hogy fiúk egymás előtt érzelmeket mutatnak ki (amiktől gyengének látszanak), talán ezért nincs "viselkedési séma" ilyenre.
2020. máj. 2. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy megbántottad.


De szerintem mindenképp írj rá, bajod nem lehet belőle.

2020. máj. 2. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy megbàntottad volna.

Esetleg ráírhatsz, de ha pár szóval válaszol azt se vedd haragnak, biztos elfoglalt.

Egyébként is férfiként nehéz lereagálni az érzelgős eseteket, szerintem mégis jól tetted, amikor mondtad, hogy beszélsz a főbérlővel helyette stb.

2020. máj. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Jo volt ez igy. Irj ra nyugodtan, mi a helyzet.
2020. máj. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem azt se tudta, mit reagaltal, annyira ki volt, van borulva. Emiatt ne irj. Es kerdezni se kerdezd. Valami olyasmit irj majd, hogy barmiben szuksege van rad, te ott vagy. Ez is elegge ertelmetlen, de egy jelzes.
2020. máj. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!