Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mi lehet a baj velem?

Mi lehet a baj velem?

Figyelt kérdés

Nagyon visszahúzódó és csendes lány vagyok. Összességében elmondható, hogy nagyon nehezen szerzek barátokat, és hajlamos vagyok rosszul választani. Volt egy barátnőm, akivel gimiben barátkoztunk össze. Utólag belegondolva, nem vettem a jeleket, csak én raktam a barátságba. Ezalatt azt értem, hogy amikor mentünk valahova, akkor gyakran ki kellett segíteni pénzzel, amit utána nem kaptam vissza. Nem nagy összegekről van szó és bele is férne, ha nem egyoldalú lett volna. Mindig tőlem várta az ötleteket, és mindig akkor kellettem, amikor szüksége volt valamire. Tiniként ez annyira nem tűnt fel. Egyetemen szintén lett egy barátnőm, aki ugyan sokat érdeklődött felőlem és nem is nevezném egyoldalúnak a barátságot, de úgy érzem, mintha csak megerősítésnek kellenék. Engem folyamatosan kritizál, miközben magát dicséri, amivel már sok önbizalmam elvette. Ráadásul bepróbálkozott a barátomnál is, innentől kezdve pedig megszakítottam vele a kapcsolatot. Gondolom én rontok el valamit, de nem tudom, hogy miért ilyen emberekkel tudok csak barátkozni.

20l


2020. máj. 5. 13:29
 1/3 anonim ***** válasza:
81%
Hát nem sok önbizalmad lehet, ha az ismerőseid jellemhibáiért magadat hibáztatod!
2020. máj. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hát figyelj... Sajnos az emberek nagy része moslék. Ez van. Ne magadban keresd a hibát.
2020. máj. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Magadon annyit javíthatsz, hogy a későbbiekben jobban felismerhesd az embereket körülötted, a motivációikat, a cselekedeteik miértjét. Így tudod szűrni az ilyen unatkozókat, akiknek jobb híján épp megfelelsz.


Mondjuk így már mégnehezebb lesz az ismerkedés, mert éppen meg sem tudod előlegezni a bizalmat másoknak, hiszen az ilyen csalódások mindig elrettentenek :/ Pedig kell majd.


Mást nem kell tenned. Tényleg rossz embereket választottál. De az ismerkedés ilyen. Bele kell adnod az energiáidat, kell kezdeményezned benne, és csak később kaphatod vissza.

Szóval jól csináltad eddig, ami csináltál barátkozásnál, csak nem a megfelelő emberekkel.

2020. máj. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!