Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hatalmas csalodas vagy csak...

Hatalmas csalodas vagy csak én tulzom el?

Figyelt kérdés
Röviden: Régebben egyik nagyon jó baratom elárult, azok utan megfogadtam hogy sose fogok több erzelemmel toltott őszinte és erdek nélküli barátságot kotni. de jött egy ember az eletembe aki elérte azt hogy meg szeressem és az emberi mivoltaert teljesen erdek mentesen. ezt közöltem is vele, és azt is, hogy ezaltal kivagyok neki szolgáltatva és nagon bántana ha egyszer átverne vagy nem lenne őszinte velem és feltettem neki a kerdesert hogy tud e így viszonyulni hozzam hogy őszinte teljesen mint ahogy én tiszta lelkembol és igent mondott. és tortent egy olyan tegnap, hogy kikérte valamiről a véleményem és elmondtam hogy miért ne tegye kb 6 különböző érvet mondtam amivel nem lehet szembeszállni igazából és elfogadta. beszéltünk telefonon hajnali 1 ig és ma mondta el, hogy konkrétan megis megtette azt amiről kerdezett az ellentetjet amit mondtam neki. ezzel nincs is gond hiszen teljesen mashogy gondolkodunk elfogadom tenyleg, de azt, hogy az a dolog megfogant benne, hogy elmondja e vagy sem ez abszolút nem erzem korrektnak mert én nem így viszonyultam hozza és nem is gondoltam hogy ilyen kis dolgon töri a fejet hogy el e mondja e vagy sem. azzal érvelt, hogy tudta, hogy kifogok akadni. de mondtam, hogy nem azon vagyok kiakadva, hogy nem egyezik a véleményünk, hanem megfogant benned az, hogy ne mond el. kellett egy ejszaka hogy elmond nekem ezt, mi van ha nagyobb vagy jelentősebb dolog történik? akkor nem leszel velem őszinte megjobban ha egy ilyen kis dologba mar a gondolattal eljátszottál. ez rettenetesen kiábrándítót belole, konkrétan sirni van kedvem akkora csalodas ez nekem... jogosan vagy nincs jogalapom ezt érezni?
2020. jún. 1. 23:21
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Fuu, tuti tapadós személy vagy.
2020. jún. 1. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
92%
Jaj. Nen tapados, inkabb kontrollalo. Azt mond el amit akar. A bizalmat ki kell erdemelned, nem kizsarolnod vagy kikenyszeritened. Te pedig konkretan lelki terrorba tartod a "baratod". Mert fel a reakciodtol. Ez pedig mar lelki terror. Raadasul nem is alaptalanul fel. A sajat bizalmatlansagod es bizonytalansagodat ugy probalod meg elnyomni, h kontrollalni akarod ot es az esemenyeket. Kontrollalo szemely vagy es ez rettentoen mergezo. Mar az maga undorito, hogy masokat targynak tekintettel. Ha nekem ezt elmondtad volna eb tuti minden kapcsolatot megszakitottam volna veled. Ez a felelmed ami miatt csak erdekkapcsolatokat mersz vallalni es kontrollalni akarod a "baratod" beteges. Ez mar nagyon beteges. Konkretan uldozesi maniad van.
2020. jún. 1. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
85%
A barát csak egy olyan ellenség, amelyik még nem támadott meg. Asszem ezt a kérdezőre is mondhatták volna.
2020. jún. 1. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
a kettesnek tökéletesen igaza van
2020. jún. 2. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Nem gondolom, hogy lelkiterror, mivel egy dolgot kertem tole, hogy legyen őszinte teljesen, ahogy én is teszem. Én azt hittem, hogy felőle meg van ez a bizalom, hogy nem fél elmondani, hiszen sosem volt alkalom mikor ki keltem magamból ilyen dolog miatt. Csupán megkérdeztem tole, hogy tud e így viszonyulni, hogy őszinte hozzam. Én teljesmertekben az vagyok hozza, és ezért zavar, hogy ezt tette. Én teljes embert adok neki, teljes szeretetet, és nagyon sok idot, és mindenki ele helyezem minden tekintetben meg magan ele is. Nem szeretnem kontrollálni az érzéseit, és az érzelmeit mert teljesen haszontalannak gondolom, hogyha azok nem őszintén fakadnak az az emberbol. Minden idom, energiam, torodesem ebbe az emberbe tettem, mert azt lattam benne, hogy sokkal “különlegesebb” mint s többiek, és sokszor hangoztattam, hogy nagyon fontos vagy, és nem szeretnek benned csalodni, hiszen megprobalok én is így allni hozzad. Hibákat mindenki követ el, de egy lefektetett jatek szabalyt így felrúgni... neki is van olyan dolog ami tudom, hogy idegesíti, és bantja ha megteszem és ezért nem teszem meg soha, o úgy tette ezt meg, hogy ez az egyetlen érzékenypontom. és nem nyomom el, nindig az o akarta érvényesül javareszt, mindig o dont mert nekem az a fontos, hogy o érezze jól magat. egyszerűen tole ezt arulasnak fogom fel, és szerintem ez az ami undorító. ragaszkodom hozza, és szeretem, fontos, o az akiben egyedül megbízom és rabizom magam teljes egészében, akiért tűzbe mennek ha azt kellenne gondolkodás nelkul... o az akitől nem varom ezt el o az egyetlen akitől olyan szinten rosszul esik, hogy egy vilag dol össze bennem, és ez nem kontroll kerdese vagy zsarnokság ez mind erzelem...
2020. jún. 2. 00:28
 6/24 A kérdező kommentje:
2# Introvertalt ember vagyok, nagyon ritka akit közel engedek magamhoz, és akivel foglalkozom. És ha ezt teszem sosem onoserdekbol teszem. Nem szeretek irányítani, főleg tiszteletet, és szeretetet kicsikarni a másikból. Epp ellenkezőleg, ha o nem tud engem szeretni, tisztelni, és hűséges lenni és nem utolsó sorban oszintenek lenni, akkor igen felteszem neki a kerdest, hogy akarsz e így a baratom lenni vagy sem ilyen vagyok el tudsz fogadni? mert o volt az az ember aki lerombolta azokat a falakat amiket azért epitettem, hogy senki iránt ne érezzem ezt amit iránta. és o lerombolta o fogta és dorombolt rajta, és nem tudtam ellene védekezni tehetetlen voltam, nem tudtam szembe szállni az erzelmeimmel nem akartam közel engedni magamhoz, mert tudtam, hogy egy ilyen dolog elég és elkattanok mert nem ezt erdemlem, mert odaadom a legdrágább értéket az eletbe az időmet és nem is akárhogyan ahogyan o szeretne hatterbeszoritom miatta az egomat a makacssagomat mindent... és konkrétan ezért kerdeztem tole, mert felek csalodni és ha nem tud így viszonyulni őszintén akkor hagyjuk nekem is fajni fog sőt rettenetesen fajni fog mert fontosabb vagy mint bárki, de nem élnem túl lelkileg ha osszetornel és otthagynal egyszerűen rettegek és ezért elem ezt így meg, nem vagyok bizonytalan sosem voltam míg nem tett ilyen dolgot ami engem bant... ezért és nem azért mert lelkiterrort akarok vele szembe elkövetni.. magamat szerettem volna védeni, mert picit önző voltam, de beengedtem az eletembe és lebontottam a falakat, olyan dolgokat mondtam/beszéltem vele amit a saját szüleimmel sem.. nekem jelenleg o egy kiemelten fontos szenely az eletembe es átadtam neki a teljes emberi mivoltomat mindenem..
2020. jún. 2. 00:39
 7/24 A kérdező kommentje:
Sőt ha ez a kontrollarasrol szolna, meg a zsarnoksagomrol meg saját magamrol meg hogy csa”barat” és nem barat akkor nem sirnek mint egy kisgyerek felnőtt létemre..
2020. jún. 2. 00:40
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Hat te kibszott beteg vagy. Nagyon durvan beteg... Minnel hamarabb keress valakit aki kezel, komolyan. Szegeny srac/lany.
2020. jún. 2. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
:))) szeretem, és kesz ha beteg ha nem és ennyire szeretem nagyon. és amúgy tenyleg ijeszto ezekkel az érzésekkel szembesülni, ha kívülálló lennek én is ezt mondanam magamra. de ezt nem tudom irányítani
2020. jún. 2. 03:18
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is rohadt ijesztő vagy. Van kapcsolatod, vagy volt? Vele is így viselkedsz?
2020. jún. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!