Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hatalmas csalodas vagy csak...

Hatalmas csalodas vagy csak én tulzom el?

Figyelt kérdés
Röviden: Régebben egyik nagyon jó baratom elárult, azok utan megfogadtam hogy sose fogok több erzelemmel toltott őszinte és erdek nélküli barátságot kotni. de jött egy ember az eletembe aki elérte azt hogy meg szeressem és az emberi mivoltaert teljesen erdek mentesen. ezt közöltem is vele, és azt is, hogy ezaltal kivagyok neki szolgáltatva és nagon bántana ha egyszer átverne vagy nem lenne őszinte velem és feltettem neki a kerdesert hogy tud e így viszonyulni hozzam hogy őszinte teljesen mint ahogy én tiszta lelkembol és igent mondott. és tortent egy olyan tegnap, hogy kikérte valamiről a véleményem és elmondtam hogy miért ne tegye kb 6 különböző érvet mondtam amivel nem lehet szembeszállni igazából és elfogadta. beszéltünk telefonon hajnali 1 ig és ma mondta el, hogy konkrétan megis megtette azt amiről kerdezett az ellentetjet amit mondtam neki. ezzel nincs is gond hiszen teljesen mashogy gondolkodunk elfogadom tenyleg, de azt, hogy az a dolog megfogant benne, hogy elmondja e vagy sem ez abszolút nem erzem korrektnak mert én nem így viszonyultam hozza és nem is gondoltam hogy ilyen kis dolgon töri a fejet hogy el e mondja e vagy sem. azzal érvelt, hogy tudta, hogy kifogok akadni. de mondtam, hogy nem azon vagyok kiakadva, hogy nem egyezik a véleményünk, hanem megfogant benned az, hogy ne mond el. kellett egy ejszaka hogy elmond nekem ezt, mi van ha nagyobb vagy jelentősebb dolog történik? akkor nem leszel velem őszinte megjobban ha egy ilyen kis dologba mar a gondolattal eljátszottál. ez rettenetesen kiábrándítót belole, konkrétan sirni van kedvem akkora csalodas ez nekem... jogosan vagy nincs jogalapom ezt érezni?
2020. jún. 1. 23:21
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%
Ah, nem vagyok en ideges, csak hat aki szardarab az szardarab
2020. jún. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem őt látod szentnek, hanem magadat. Hibáztál valaha életedben, amit te is elismersz? Voltak valaha gonosz gondolatiad, vagy valami nem őszinte? Mindig mindenben száz százalékosan őszinte vagy?
2020. jún. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%

Akkor mérlegeljél. Érdemes-e ezen rágódnod, és azzal megmérgezni a barátságodat, vagy jobb nem törődni az egésszel? Mennyit ér neked ez a barátság?

És abból, hogy 3 év alatt egy piti kis dolgot nem mondott el azonnal, aminek még mindig nem lehetsz biztos az okában, ha jól sejtem, csak te egyet kitaláltál, és azon kattogsz, az jelenti-e azt, hogy egy hatalmas dologban belehazudna a szemedbe?! Amiért már tényleg nem bocsátanál meg neki.

A nagy büdös helyzet az, hogy te nem bízol magadban, és így benne sem, se senkiben. Az önbizalmadat erősítsed, akkor nem parázol azon, hogy jaj, a barátom elgondolkodott egy pillanatra azon, hogy egy piti kis döntését elmondja, most megbocsássak neki, vagy se? Bízzak-e benne eztán, vagy ne?


Ez bizony a te fóbiád, ez a te sarad, és a barátodnak ehhez semmi köze. Ezt neked kéne kezeltetni. Rákenheted a barátodra, ha akarod, de attól még belőled árad, és a nagy barátságot teszed tönkre. Vagy veheted úgy, hogy ez bizony egy tükör, amibe bele kell nézned, és látod, hogy valami nem stimmel, és ideje kezdened magaddal valamit. Ha a tükörben azt látod, hogy kócos a hajad, ugye nem a tükrödre vagy mérges, hanem megfésülöd magad?

2020. jún. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%
Legalább gondolkozz el a válaszokon. Mindenki ugyanazt mondja, tudom, hogy nehéz szembesülni ezzel, de azok alapján, amit írsz, egyáltalán nem írtak hülyeségeket. Tényleg nem oké nálad valami. És nem az nem oké, hogy 'ennyire szeretsz' valakit, hanem ahogy hozzáállsz a dolgokhoz, és ahogy gondolkozol az emberi kapcsolatokról.
2020. jún. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!