Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Vannak mások is, akiknek...

Vannak mások is, akiknek felnőtt létükre nincsenek gyerekkori barátaik?

Figyelt kérdés
Gondolok itt óvodai, iskolai, gimis, szülőfaluból/városból származó barátokra, akivel együtt nőttetek fel.
2020. jún. 2. 16:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Persze, nálam is így van ez. Már szinte alig tartom a kapcsolatot a gyerekkori barátaimmal. Felnőttünk, más irányba vitt minket az élet. Más lett a gondolkodásunk, a személyiségünk. Voltak persze kísérletek, hogy felnőtt korban is összeültünk, de rosszul sült el. Már nem tudtunk miről beszélgetni, csak a nosztalgiázás ment. Teljesen kiveszett az élmény, és a tartalom a kapcsolatból. Nem éri meg az ilyeneket erőltetni, csak időpocsékolás.
2020. jún. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
47%
Jelen. :(
2020. jún. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nincsen óvodai barátom, se általános iskolai. Az általános iskolaiak 1-2 éven belül társaságot váltottak, és más egyéb. Óvodában pedig örültem, hogy végeztem, nem volt egy barátom se, pláne nem igazi. Szakiskolában pedig szintén nem lett barátom. Következő évben kezdem a 2 éves gimit... ha ott sem lesz senki, bizony nekem szerintem leáldoznak a lehetőségek, ugyanis nem hiszem, hogy okj képzésem találok valakit, pláne nem úgy, hogy felnőttként lassan de biztosan mindenkinek gyereke lesz és a család kerül első helyre, legalább 1-2 évre...


18/l

2020. jún. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Én rengeteg helyen laktam és az összes gyerekkorban szerzett barátságom megromlott.

Valljuk be, ezek a barátságok majdnem mindig csak iskolai barátságok, vagy csak szimplán közel laktok egymáshoz.

2020. jún. 2. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi ebben olyan meglepő? Mi is a "gyerekkori" barátokkal max 18-19 éves korig voltunk aktívan kapcsolatba, aztán teljesen szétmorzsolódtunk, mindenki ment tovább a saját útján.
2020. jún. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nincsenek nekem sem, de nem is hiányzik. Gyerekkori ismerőseimmel a szélrózsa minden irányába széledtünk szét, a felnőttkori barátaimmal már a közös érdeklődés, hasonló gondolkodásmód hozott össze, így stabilabb is tud lenni, mint az, hogy egy helyre jártunk oviba vagy általános iskolába, mert az volt közel a családoknak.
2020. jún. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nekem meglepő, hogy ennyien vagyunk. Úgy tapasztaltam, hogy bárkivel próbálnék barátkozni, mindenkinél csak sokadik vagyok a sorban, mert már van egy vagy több ezer éves jóbarátja gyerekkorából.
2020. jún. 2. 17:04
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem csak olyan van
2020. jún. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekem gimiből vannak a legrégebbi megmaradt barátságaim és néhányan az egyetemi évekből, de a közeli barátaim mind messze élnek tőlem, így nyilváb sokkal ritkábban találkozunk személyesen. Vannak sokkal újabbak is, amik 28-30 évesen köttettek. Nem sok, de inkább a minőségre megyek a mennyiség helyett :)
2020. jún. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Sunshinedoll ***** válasza:
Nekem nincsenek. A legrégebbi barátnőm 7 éves, egyetemen ismertem meg, korábbi barátnőim nincsenek, középiskolából se tartom senkivel a kapcsolatot napi szinten.
2020. jún. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!