Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Csak nekem hiányzik ez az érzés?

Csak nekem hiányzik ez az érzés?

Figyelt kérdés

Csak nekem hiányzik az az érzés, hogy olyan baráti köröm legyen, akikkel el lehet menni nyáron fesztiválra, együtt diákmunkázni, vagy éppen utazni az országon belül? Ahol megállás nélkül csak nevetünk, élvezzük egymás társaságát. Akikre mindig lehet számítani, és a barátságunk őszinte.

Lehet én vagyok lemaradva, és ilyen barátságok már nem is igazán léteznek. (Szüleim szoktak nagyon sokat mesélni erről, hogy milyen jó baráti körük volt, és hogy milyen jól érezték magukat azokban az időkben az adott társasággal.) Szerintetek még lehet ilyen baráti körre/barátságra szert tenni?



2020. jún. 4. 08:09
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
93%
A sógoromék is ilyenek voltak, nagyon sok haver, együtt buliztak, nem is akárhogy.
2020. jún. 4. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt ilyen de szétszéledtünk azóta kb egy barátom sincs hiányzik is rendesen
2020. jún. 4. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
100%
Jó lenne, csak erre vágyom
2020. jún. 4. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez egyáltalán nem ritka. Középiskola végén és az utána lévő pár évben nekünk volt egy ilyen jó kis társaságunk. Csak aztán mindenki szétszéledt tanulás vagy munka miatt.

Mondjuk utazáshoz szerintem nem kell nagy csapat. Egyszerűbb is, ha csak egy-két emberrel mész. Diákmunkázni meg lehet egyedül is. Majd legalább ott megismersz új embereket.

2020. jún. 4. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
100%
Kozepiskola utan mar ritkabb az ilyen, de en is irigylem mikor ilyen tarsasagokat latok. F24
2020. jún. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehetetlen, hogy találsz ilyen embereket, de nem is egyszerű. Sajnos ez nem "divatos". Szintén irigykedve hallgatom ezeket a 10-20 évvel ezelőtti történeteket ismerősöktől.


Nekem általánosban volt egy nagyon komoly baráti köröm. Minden nap együtt bandáztunk, hétvégén is majdnem mindig egymásnál voltunk, a nyarakról nem is beszélve.

Nem züllöttünk meg ilyenek, de nem is éreztük szükségesnek.


Együtt akartunk továbbtanulni is, aztán egy sor szerencsétlen körülmény miatt (amik igazán mély nyomot hagytak) én messzebbre költöztem, aztán pár éven belül végleg megszakadt a kapcsolatunk.


Azóta kb 2 barátom van/volt. De ez már nem olyan szintű. Beszélünk, találkozunk, de az a "varázs", amit írsz is és tapasztaltam, az nincs meg.

2020. jún. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanezt tudom elmondani, amit a #6-os válaszoló. Általánosban jó kis baráti körünk volt, mindenhova együtt mentünk, minden délutànt és nyarat együtt töltöttünk, nem cigiztünk, nem ittunk. Aztán mindenki másik középiskolába került, megszakadt mindenkivel a kapcsolat. Facebookon látom, hogy többeknek már gyereke is van, férjhez mentek.

Gimiben elég kirekesztett voltam, mert csendes voltam. Egyetemen már jobb volt a helyzet, de sosem alakult ki olyan baráti társaság akivel a leírt dolgokat lehetett volna csinálni. :( Van jelentleg néhány barátom, de ők sosem akarnak kimozdulni sehova, sokat dolgoznak stb

25N

2020. jún. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
100%
Úristen, annyira vágyom erre én is, de sajnos nekem nem alakult ki ez soha :( A gimis osztályomban kialakult több ilyen társaság is, de sajnos velük annyira nem jöttem ki jól, meg nem is volt túl őszinte barátság a dolog, szóval én nagyot csalódtam. De elképesztően szerencsés, aki talál egy ilyen társaságot, ahol senkit nem közösítenek ki, együtt lehet kalandozni, de közben meg mindenki bízhat mindenkiben...
2020. jún. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
Hát, ha mondjuk jön az aranykor, akkor majd mindenki mindenkinek a barátja lesz;és bárhol, bármilyen társaságban jól fogod érezni magad. Mert mindenki jól fogja érezni magát teljesen, felszabadult lesz; és ilyen könnyed, boldog hangulata lesz neki. És akkor tök hepi lesz, és mindenkinek meg lesz mindene; és akkor az tök jó. :)
2020. jún. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
100%
25 éve még gyakori volt az ilyen, manapság már nem létezik.
2020. jún. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!