Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy lehet megszabadulni...

Hogy lehet megszabadulni valakitől, ha fojtogat már?

Figyelt kérdés

Az elején teljesen jól elvoltunk, de ahogy telt az idő, teljesen "rám szállt". Akkor lettünk jobban jóba, amikor jött ez a karantén, vírus téma és örültem, hogy legalább van valaki, akivel eljárhatok sétálni, átjön filmezni, vagy csak dumálhatunk (egyetemről jöttem haza, a legtöbb barátnőm nem itt él). Szóval jó volt. De aztán jött az, hogy már nálunk van egész nap (tényleg egész nap, reggel 9-10-től este 7-ig). Mindenre megjegyzéseket tesz, miért ez van rajtam, miért azt eszem, stb. Nem élek egészségesen, gyűlölök mozogni, inkább a szobában ülős, olvasós, sorozatozós típus vagyok. Ő meg minden nap kitalálja, hogy most tornázzunk, menjünk el futni, lépcsőzzünk, csinálunk meg egy nap 100 felülést és 100 guggolást, stb. Engem meg ezektől a hideg kiráz, iskolásként is ott sunnyogtam el, ahol tudtam, szabadidőmben végképp nem ezeket szeretném csinálni. Nagyon különbözőek vagyunk, gondolom ezt az elején azért nem láttam, mert örültem, hogy van itt valaki... Ráadásul nekem az életem már kezdene visszaállni a régi kerékvágásba, hívnak mások is mindig ide-oda, és amikor mondom a fent említett barátnőmnek, hogy most nem tud jönni, mert nem leszek otthon, vagy nem érek rá találkozni aznap, akkor faggat, hogy miért, mit csinálok?! Ha mondom, akkor a következő kérdés, hogy meddig és miért addig, jöjjek el hamarabb, vagy majd felhív, hogy valami baj van és menjek gyorsan, így meglesz az alibim, hogy miért kell menjek. Ha meg mondom, hogy nem kell, én szeretnék maradni, akkor megsértődik...


Nem akarom megbántani, meg mondjuk heti kétszer pár órára szívesen találkoznék vele, de ez, hogy heti minimum 6 napot együtt vagyunk, nekem sok. Férfiakkal, srácokkal sem bírtam soha az olyan kapcsolatot, amikor 0/24 velem akartak lenni. Nekem kell az, hogy kicsit egyedül legyek, magamra figyeljek, vagy olvassak, főzzek, bármi.. EGYEDÜL. Ráadásul mi különbözünk is, pl. én imádok sminkvideókat nézni, ő ezektől ki van borulva, hogy minek az. Ő sportolna, mozogna egész nap, én azt is meggondolom kétszer, hogy feltétlen muszáj-e felmenjek az emeletre (nyilván túlzás, de értitek).


2020. jún. 14. 23:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mondd meg neki szépen megfogalmazva?


Azzal semmi baj nincs. Ha nem valami hópehelyszindrómás hercegnő (lányról van szó ha jól vettem ki) és van elég esze, akkor megérti, és visszavesz. Sosem értettem miért fél valaki tiszteletteljesen véleményt nyilvánítani.


Aki kultúrált ""helyreigazításon"" megsértődik, az annyit is ér, jobb hagyni a francba.

2020. jún. 14. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A kommunikáció csodákra képes. Egyszerűen és nem túl durván mondd el neki,hogy mit érzel. Ha ezek után nem érti meg,akkor nem is jó,hogy ez a barátság létezik.
2020. jún. 14. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
20%

A másik embernek tennél jót, ha megszakítanád vele a kapcsolatot.

Bizony. Nagyon szar dolog, amikor valakivel törődünk és aggódunk érte és ezt támadásnak veszi és még az arcunkba sem képes mondani, mert annyira sem tisztel, mint egy anonim fórumot!

2020. jún. 14. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
76%

A hármasnak igaza van, ezt nem is mondtam: Illőbb lett volna először vele leülni megbeszélni. Ha ezt olvassa (egy a millióhoz, de talán) akkor gondold el mit érezhet.


Első voltam.

2020. jún. 14. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
De ez nem törődés, vagy aggódás, hanem már-már birtoklás. Megsértődik, ha mással/másokkal találkozom, vagy ha mondom, hogy vasárnap megyünk a szüleimmel a nagyszüleimhez ebédre és ott leszünk késő délutánig. Vagy ha éppen egy sráccal találkozom, akkor is, hogy "minek".
2020. jún. 14. 23:42
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem is van hasonlo gondom,kicsit mas de megis hasoblo,teljesen megettlek,gondolom kivagy keszulve es mar idegoazeroppanas szelen vagy ha meglatod h irt vag hivot,de megbantani nem alarod..igazuk van a tobnieknek egyreszt nem kell mast megbantani,de akkor mi?te szenvedjel?oLan rovid az elet hat picit se lehetunk onzok?mond meg neki h megfulladsz es neked kell egy kis en ido,ha nem erti ezr meg az az o bja,max megsertodik par napig de rajon h o a hibas..nem lehet valakit birtokolni
2020. jún. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!