Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan vessek véget a régi...

Hogyan vessek véget a régi barátságomnak?

Figyelt kérdés

Van egy barátom, akivel két évtizede ismerjük egymást. Az utóbbi 6 év során fokozatosan megérlelődött bennem, hogy már egyre rosszabbul érzem magam vele, inkább csak leszívja az energiám, káros az életem folyására, ezért jobb lenne véget vetni a barátságunknak. Huszonévesek vagyunk. Eléggé elmélyült ez a barátság, ő azt hiszi még, hogy minden rendben köztünk, pedig csak arról van szó, hogy nem akartam vele már megint veszekedni, mint régebben. Most se szeretném vele megbeszélni, csak véget vetni az egésznek. Nem akarom vele tartani többé a kapcsolatot.

Az a baj, hogy eléggé rámenős és meg akarja majd tudni, hogy miért, és hogy beszéljük meg, mert biztosan van megoldás... Aha, én 6 év alatt már annyit rágódtam rajta, kikértem mások véleményét is, és biztos vagyok benne, hogy a barátságunknak véget kell vetni. Nem akarom é nem is tudnám őt megváltoztatni.

Szóval, hogyan tegyen mindezt? Mondjam meg neki egyszerűen, hogy nem akarom már tovább tartani vele a kapcsolatot? Azért ennyi idő után és ilyen mélység után szerintem érzelmileg kínosan fogja érinteni, érzékeny. Ahogy ismerem, találkozni akar majd, megbeszélni, megtudni, hogy mi a baj, én meg nem akarom felsorolni a hibáit, hogy egymást kezdjük sértegetni. Vitázni se akarok. Hogyan legyen vége szimplán? Mit tegyek, mondjak, annyira tanácstalan vagyok!



2019. jún. 4. 13:39
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy ilyen hosszú barátság megérdemli, hogy szépen legyen vége. Ő is megérdemli, hogy tudja, mi történt, mi ment végbe benned. Vita, kiabálás és egymás sértegetése nélkül elmondanám neki EGYENESEN, hogy mit gondolok.
2019. jún. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 lilla64 ***** válasza:
Mond el az igazat.Sajnálom,de ez van és tovább nem müködik.
2019. jún. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%
Az igazság néha fáj.Érdekelni fogja h mi az ok.Higgadtan el mondod mit szeretnél.Lehet dühös lesz elsőre,fel húzza magát,sértődés is biztos.Majd át gondolja magában mi is történt.Te lelkiismeret furdalással odébb állsz.Ő meg talán a későbbiekben tanul, h ne essen ugyan abba a hibába.Vigyázz nehogy később ezt TE bánd meg
2019. jún. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!