Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A barátaim nem nőttek fel,...

A barátaim nem nőttek fel, éreztetek már ilyet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van kb. 4-5 barátom. A probléma, hogy a többségük, nem kezdett el dolgozni az msc után, hanem elment phd-ra vagy még egy egyetemre. A szüleikkel laknak vagy több hétre is hazaköltöznek, ha épp ahhoz van kedvük. Így főzni, mosni nem nagyon szoktak. Párkapcsolatuk vagy nincs vagy barátság extrákkal kapcsolatban vannak.


Eddig egyetem alatt nem zavart, sőt utána is kellett némi idő, amíg felnőttem én is.


Most, hogy lassan 4 éve végeztem az egyetemen, megházasodtam, tervezzük, hogy 2-3 éven belül gyerekeink lesznek stb., kezdem azt érezni, hogy nagyon egyoldalú lett az összes baráti kapcsolatom. Igaziból, ha bármi problémám van, nem tudom megbeszélni velük, mert nem értik, használható tanácsot meg végképp nem tudnak adni, de még az is ritkán jön össze, hogy mikor meghallgatnak, akkor olyan reakciójuk legyen ami nem tántorít el a további meséléstől.


Nem nagyon tudok barátságokat kialakítani 40+ haverom van, akivel féléves szinten összejárunk, de igaziból ez nem mélyül el barátsággá, szóval új barátok szerzése is nehézkes lenne számomra. Szerintetek mit lehet tenni ilyen helyzetben?


2020. aug. 5. 10:19
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

Előbb-utóbb úgy is le fognak morzsolódni, mert nincs közös témátok. Te máshol tartasz az életben, mások a tapasztalataid, mint nekik.

Esetleg ha majd ők is "utolérnek", tehát külön költöznek a szülőktől, családalapítás előtt állnak, újra tudtok majd beszélgetni, hacsak teljesen el nem sodor egymástól az élet benneteket.

2020. aug. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%

Én is szakítottam meg olyannal a kapcsolatot, akivel úgy éreztem, hogy nem voltunk már egy szinten. Egy idő után nem volt miről beszélgetni, hiába ismertem 20 éve (gimis osztálytársak voltunk). Amikor én az első kocsimat vettem 20 évesen, akkor őt az anyja még este 9-kor hívogatta, hogy mikor megy haza. Megházasodtam, neki futó kapcsolatai voltak, akkor pótolta be, ami a gimiben és utána kimaradt.


Én sem igazán találok normális barátokat, haverok vannak inkább akikkel néha összeülünk, de ennyi. Egy ideig zavart, de már túlléptem rajta.

2020. aug. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
És hogy tudsz rajta túllépni? Nekem rettenetesen hiányzik, hogy valakivel érdemben meg tudjam beszélni, ha valami nagy dolog történik velem. Igaziból pont ez a gondom most is :)
2020. aug. 5. 11:01
 4/7 anonim ***** válasza:
97%

Nekem is voltak lemorzsolódó barátaim emiatt, vagy akivel még mindig tartjuk a kapcsolatot de nem az igazi. Ettól függetlenül érdekel mi van velük, szóval jó az az évi pár találkozó.


Én munkahelyekről szereztem haverokat és már megszoktam, hogy felszínesebbek a kapcsolataim idővel.

2020. aug. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
98%

Elfogadtam, hogy bizonyos élethelyzetek teremtenek olyan kapcsolatokat, amik hasonlítanak a barátsághoz. Pl.rengeteg olyan barátom volt, akikkel az egyetem alatt és után is összejártunk évekig. Összetartott minket a közös szívás, az iskola. Aztán évekkel később már nem tudtunk miről beszélni és lemorzsolódtak. Másfelé ment az életünk. A munkahelyeken szintén. Amíg van közös téma, addig működik, utána már nem.


De pl.egyik haverom kiköltözött Ausztriába, azóta nem beszélünk. Az elején tartottuk a kapcsolatot, utána meg már nem volt miről. Ha hívott, akkor is csak panaszkodott, az hogy velem mi van, nem is érdekelte. Pedig majdnem 15 évig barátok voltunk vele is.


Mindig jönnek újabb "barátok" aztán egyszer elmúlik. Nagyon ritka az, amikor kitart egy életen át.

2020. aug. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően két lehetőség van. Az egyik az, hogy előbb-utóbb beérnek és újra tudtok beszélgetni, a másik az, hogy lemorzsolódnak. Igazából ez az élet rendje. Vagy alkalmazkodnak a barátok is egymás változó élethelyzeteihez, vagy eltűnnek. Óhatatlanul eljönnek ezek a pillanatok az életben. Nem egyszerű megteremteni az egyensúlyt és megtalálni a közös pontot az ilyen szituációkban. Téged már más érdekel mint őket, de normál helyzetben ez őket is ugyanannyira zavarja, mint téged. Vagyis vagy kerestek más kapcsolódási pontokat, vagy elfogtok távolodni.
2020. aug. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én a másik oldalon vagyok. Én még tanulok és szeretnék is tanulni, mondjuk mellette dolgozom és nem otthon élek, de sokszor hazajárok és aktívan tartom a kapcsolatot a szüleimmel. Van egy már tartós párkapcsolatom is, viszont még messze nem szeretnék se megházasodni, se gyereket nevelni. Mondjuk engem ezek a dolgok soha nem érdekeltek, soha nem vágytam erre a fajta “klasszikus” életre, hogy tanultam, dolgozom, autó, családi ház, házasság, gyerek, kutya stb. Viszont a környezetemben, a barátaim és ismerőseim között nekem is megszaporodtak a kismamák/papák, friss házasok, gyerekek stb. és őszintén nem tudok vele mit kezdeni. Úgymond más irányt vett az életünk, már nincsenek meg azok a kapcsolódási pontok mint korábban, már nincsen sok közös témánk és emiatt fellazultak ezek a kapcsolatok. Szerintem ezen nem érdemes bánkódni, mármint ez teljesen normális és nem érdemes erőltetni, ha magától nem megy. Szerintem ezt neked is el kell fogadnod. Ha úgy érzed, hogy ők már nem igazi barátok számodra vagy nem kapod meg tőlük azt, amire szükséged van, akkor hagyd. Keress olyat, aki jobban megfelel.
2020. aug. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!