Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Lenéznek a barátaim, amiért...

Lenéznek a barátaim, amiért albérletben élek a családommal. Valóban szégyelnem kellene?

Figyelt kérdés
Mindig mondogatják, hogy mennyire sajnálják, hogy nekem nincs igazi otthonom meg, hogy albérletben nem értik hogyan tudtam felnevelkedni. Pedig egyébként nem élünk rosszul, volt családi házunk kiskoromban, de a szüleim elváltak és mi anyukámmal albérletbe kényszerültünk amikor 5 éves voltam. A jelenlegi lakásban lassan 7 éve élünk, szóval nem arról van szó, hogy szegények vagyunk, csak egyedülállóként anyukámnak nem sikerült, még jó fizetéssel sem lakáshitelt felvenni, meg szerintem annyira nem is szeretett volna ilyenbe belemászni, így maradt az albi. Igaz, nem járunk évente 2x nyaralni meg vannak nehezebb időszakok, de semmivel sem érzem magam kevesebbnek csak azért, mert nekünk nincs saját lakásunk/házunk. Nyíltan nem mondja ki senki, de éreztetik velem, hogy lenézek emiatt, amit nem értek miért van. Gondolkoztam rajta, hogy megszakítom a kapcsolatot ezekkel a "barátokkal" és, ha lesznek újak még véletlenül sem árulom el senkinek, hogy albiban lakunk, de miért is kellene ezt szégyelnem? Nem inkább nekik kellene szégyelniük magukat, amiért így gondolkoznak? Nehezebb helyzetben vagyok, mint ők az lehet, de miért jobb nekik, ha folytom az arcomba vágják mennyire sajnálnak?
2020. aug. 14. 18:44
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Nem barátkozunk olyanokkal, akik nem tisztelnek minket. Alapszabály.
2020. aug. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
10%

Hol az a pénz, amit a házért kaptatok?

Ha a családi ház eladási árának a feléhez anyukád felvett volna hitelt és inkább azt fizetné és nem az albérletet, akkor már régen lenne lakásotok. Kapott volna hitelt, én is kaptam, csak a megvásárolt ingatlanra teszik a jelzálogot.

Nem mondom, hogy szégyen, de anyaként, felnőtt gyerekkel albizni, holott meg lehetett volna oldani másképp, az nem túl nagy szellemi tőkére mutat és inkább ez a gáz.

2020. aug. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Milyen eladott ház? Amiben kiskoromban éltünk az az apám háza (még a házasságuk előtt kapta a szüleitől), így amikor elváltak nem is adták el.
2020. aug. 14. 19:06
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi is albérletben élünk.

A szüleim szintén elváltak sajnos és én is az anyukámmal élek.

Szerintem semmi rossz nincs abban, hogy nem házban élsz. Az én osztálytársaim mindig azt mondják, hogy olyan mázlista vagyok, hogy nekem soha nem kell kerti munkát csinálni.

Meg egyébként szerintem elég klassz az is, hogy jobban védve vagyunk.

Az osztálytársaim háza elé (elmondásuk szerint) a részegek oda végzik a dolgukat, odahánynak.

Bár én szeretnék házat (mert minden álmom egy kutyus :D), nem panaszkodok. Anyum így is kétszer annyit dolgozik, hogy meglegyen mindenünk, míg máshol két szülő van.


Szerintem ne is foglalkozz velük. Butaságokat beszélnek. Attól még te ugyanolyan értékes ember vagy. Nem a háztól leszel jobb. Egyébként is, ha belegondolsz: azt a házat, lakást nem ők vették, hanem a szüleik. Tehát semmi okuk nem lehetne, hogy lenézzenek, mert nem ők dolgoztak meg érte.

Tanulj sokat, és akkor majd fordul a kocka. Az első választ pedig megfogadnám. :D

2020. aug. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

*Lenéznek a barátaim, amiért albérletben élek a családommal. Valóban szégyelnem kellene?


Abban az országban, ahol legálisan az embereket kirabolják, és elveszik tőlük a vagyonukat, otthonukat, ott csak a legprimitívebb legtudatlanabb egyedek gondolják ezt.

2020. aug. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

1-nél a pont



*Abban az országban, ahol legálisan az embereket kirabolják, és elveszik tőlük a vagyonukat, otthonukat, ott csak a legprimitívebb legtudatlanabb egyedek gondolják ezt.Ahol a bűnözök tisztességes polgároknak számítanak, a kisemberről meg az utsó bőrt is próbálják lehúzni.

2020. aug. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
2-es te vagy a gáz, de nem kicsit.
2020. aug. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg a "barátaidnak" semmi köze nincs ahhoz, hogy milyen formában van a lakhatásod. Van hol laknod, és kész. Az, hogy hogyan, miért, és milyen formában az már rád és az anyukádra tartozik.

Engem soha nem érdekelt az ismerőseim, barátaim lakhatása. Csak addig a szintig érdekelt a dolog, hogy ha mennem kellett, akkor néha megkérdeztem milyen a környék, illetve a lakásban, házban náluk milyen "szabályok" vannak.


Másfelől pedig ebben az országban, ha alapul vesszük a lehetőségeket egy átlagembernek nem sok esélye van saját ingatlanra. Vagy örököl, vagy jól házasodik, esetleg nyer valamilyen nyereményjátékon. Esetleg szerencsésen megcsinálja a karrierjét és utána hitelt vesz fel.

Sajnos ebben az országban nagy a szakadék az átlagkeresők, és a jól keresők között. Az átlagkereset pedig nagyon sokszor - főleg, ha egyedülálló vagy, egyedül élsz - arra elég, hogy vegetálj.

2020. aug. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Azok nem barátok, hanem a szüleik vagyonával villogó értéktelen sudribunkók. Ha nekik akarsz megfelelni, akkor megérdemled, amit kapsz tőlük.
2023. ápr. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!