Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Az, hogy hogyan bánnak veled...

Az, hogy hogyan bánnak veled gyerekkorban a külsődön (genetikán) múlik, és azt, hogy milyen lesz az önértékelésed felnőtt korban a gyerekkori tapasztalataid határozzák meg?

Figyelt kérdés
2020. aug. 20. 23:26
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

10


Igen, de a jelenben is komoly hátrányaid származnak a genetikából. Így hiába dolgozod fel, újabb és újabb akadályokba ütközöl párkapcsolati, társas, karrieri viszonylatban.

2020. aug. 21. 12:30
 12/16 anonim ***** válasza:

#11: A jelenben talán önsajnáltatás helyett nekiállhatnál ledolgozni ezeket a hátrányokat, nem gondolod?

A legtöbb dolgon tök egyszerű változtatni, csak a legtöbb ember lusta. Én pl. fogytam egy év alatt 15 kilót úgy, hogy lényegében alig tettem érte valamit. Szimplán átrendeztem az étrendem és nem este zabáltam, hanem reggel. És kevesebb cukros üdítőt ittam.

2020. aug. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

12


Nekem nem a súlyommal van baj. Vagyis talán túl vékony vagyok férfiként. Viszont 10 éve már edzem, de nyilván így sem vagyok adonisz, mivel a genetika nem engedi.


Az arcoddal meg semmit nem tudsz tenni.

2020. aug. 21. 12:48
 14/16 anonim ***** válasza:
89%
Az önértékelést ugyan valamelyest befolyásolja, hogy hogyan bánnak veled, de leginkább azon fog múlni, hogy csinálsz valamit, vagy csak kérdezgetsz. Ha csinálsz, és sikerül a dolog, egyből egy fokkal nő az önbizalmad, magasabbra értékeled magad. Ha csak várod a sült galambot és a szüleidet, vagy a genetikát okolod, attól nem leszel beljebb.
2020. aug. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

14


Ja hát nyilván sokat tettem és sokmindent el is értem karrierben, pénzben. De ez nem változtatott azon, hogy még mindig alacsonyabb rendűként kezelnek. Nőt csak pénzért, barátot csak ha valamilyen haszon van a dologban számukra, kapok.

2020. aug. 21. 18:13
 16/16 anonim ***** válasza:

A súlyt példának írtam. Azért is panaszkodik egy csomó ember, aztán semmit sem csinál. Az arcot lehet pl. hajjal változtatni. Az én fejemnek azok a hajak állnak jól, amik nyújtják a fejem, minden más szörnyű.


Legyünk őszinték: Te tényleg csak panaszkodsz és eszed ágában sincs semmit tenni azért, hogy jobb legyen az életed. Nincs ezzel semmi gond, csak ne terhelj vele másokat. Ha ez kell, hát egészségedre.

2020. aug. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!