Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért kerülnek, mint a pestist?

Miért kerülnek, mint a pestist?

Figyelt kérdés

Átlagosan kinéző lány vagyok, nincs semmilyen szindrómám, pánikbetegségre szedek gyógyszert, de amúgy minden más mentális diagnózist kizárt az orvos, szóval normális vagyok, ha ez lenne kérdéses. Most vagyok egyetemen másodéves, és mindig kezdeményeztem a barátkozást, kedves voltam, nem túl nyomulós, felhoztam, hogy mehetnénk moziba, vagy szerveztem házibulit is, (amire 1 ember jött el és nagyon kínos volt). A lényeg, hogy akikkel beszélek a szakról, állandóan beignorálnak, maguktól semmit nem hoznak fel, és én hiába, úgyhogy feladtam az ismerkedést. Összefutottam egy régi gimis osztálytársnőmmel is, akivel mindig együtt vásároltunk, kávéztunk délutánonként, és megbeszéltük, hogy találkozunk, de lemondta, hogy nincs ideje, nyilván azóta sem írt, hogy mikor jó.

Mi lehet velem a baj? Oké, lehet vannak emberek, akiknek nem jövök be, ez ilyen, és nem is lehet erőltetni. De mi van ha konkrétan MINDENKI beignorál? Nekem olyan érzésem van, minthogyha pestisem lenne... kedvesek az emberek, de nem érdeklem őket, nem akarnak megismerni, és van aki vissza sem ír, ha megkérdezem, hogy van. Legalább 10-15 ember visszautasított, és soha semmilyen konfliktusunk nem volt, csak random.

A pszichológusom sem érti, igazából nincs aspergerem, és furán sem viselkedek, ezért nem értem.

Már annyira abszurdnak tűnik, hogy mindenki passzív velem, mintha nem is ebben a realitásban élnék.

A régi gimis barátokkal jó társaságunk volt, de ők elköltöztek külföldre, és egy lány van, akivel lógni tudok.


2020. aug. 22. 17:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
44%

Felkeltetted az érdeklődésem. Én is kíváncsi vagyok mi lehet a gond. Hasonló dolgokat szoktam átélni csak fiúként.

Ha lenne kedved, esetleg beszélhetnénk tapasztalat cseréért. Hátha találunk megoldást.

2020. aug. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Szerencsére ilyen mértékben sosem érintett a probléma, de én is kíváncsi lennék, hogy mi a gond, ha tényleg ez a helyzet nálad.
2020. aug. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom. :( Borzasztó érzés lehet. Nem szándékosan teszik, egyszerűen csak magukkal vannak elfoglalva. A rohanó nagyvárosi világ sokakat ilyenné tesz. Nem veszik észre a jót, és lusták, fáradtak segíteni, vagy szépet mondani, mert mindenki keresi a boldogságát. Mindenki el van foglalva, de a lényeget, a szeretetet elhanyagolják. Nem szabad ilyennek lenni.


Sajnálom, hogy ilyenek veled, akivel ilyenek nagyon egyedül érzi magát, és sok embernek fáj, ha elhúzódnak tőle, de meg kell tanulnod nem megsértődni ezen, hanem élni az életed, és boldognak lenni. Hisz ők is azért nem érnek rá, mert keresik a boldogságukat.


Semmi baj nincs, nincs miért aggódnod. Ne ítélj meg senkit, és ne húzódozz el senkitől. Ne haragudj rájuk. A rossz viselkedésre haragudj, ne az emberre. Ne az emberhez kösd a rosszat, hanem a viselkedéshez. Ne haragudj senkire, bocsáss meg nekik, föl se vedd, észre se vedd legközelebb a rosszat.

Neked csak annyi a dolgod, hogy ne legyél olyan, mint amilyenek veled voltak. Te ne ítélj meg senkit, ne haragudj senkire, még gondolatban sem. És ha valaki beszélget veled, akkor annak örülj, értékeld. Nagyon értékelj minden jót. Értékeld a jót, a jót vedd észre. A rosszra meg ne koncentrálj, ne is vedd észre, ne haragudj rá. Beszélgess azzal, akivel jó, és akivel jólesik, mindegy előtte hányszor beszélgettél vele. ne ítéld meg, hogy ő ilyen vagy olyan, mert azzal magadat is tönkre teszed.

Értékeld a jót, mert a boldogság akkor ott van. Ne keresd, ha ott van, mert nem fogod észrevenni, ha görcsösen keresed. Élvezd azt, amit csinálsz, ha tudod, hogy jó. Az hogy más rossz, meg ne vegye el a kedved. "Mert mindenki rossz". Butaság, dehogy rossz mindenki. Ha arra hivatkozol, hogy mindenki rossz, csak visszarántod magadat a rosszba. És ezzel azt is jelzed, hogy te csak a rosszat veszed észre. Te a jót vedd észre, és azt értékeld.

2020. aug. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Mi lehet a gond? Nem tudom. Gondoltam arra is, hogy lehet sugárzom a magányos-farkas vibe-t, és kiszolgáltatottnak tűnök. Sajnálatra méltónak, aki egy találkáért könyörög. Ilyenkor azt feltételezhetik, hogy valami probléma van velem, úgyhogy inlább elkerülnek. De pont ezért ezt megtanultam elrejteni, és soha nem hangoztatom, hogy magányos vagyok, ez ront az esélyeken. Úgyhogy, igazán nem tudom.
2020. aug. 22. 18:41
 5/13 A kérdező kommentje:
Soha nem kértem számon senkit, amiért nem ért rá. Nem drámázok ilyesmin, nem is haragszom senkire. Csak érdekel az oka, mert a saját pszichológusom sem igazán érti.
2020. aug. 22. 18:43
 6/13 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok :D

Szerintem árasztjuk magunkból a magányos farkas életérzést.

2020. aug. 22. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
32%

Nem tűnsz kiszolgáltatottnak, sem sajnálatra méltónak, ne is gondolj ilyet. Ne ítélj meg mást, hogy ilyet gondol rólad. Dehogy gondol ilyet. Ha te nem mondod, nem is jutna ilyen eszébe. Ne is gondolj olyanra, hogy sajnálatraméltó vagy, vagy hogy bárki is annak gondol. Ne is gondolj rá, ne is érezd úgy.


Persze, hogy nem kértél számon senkit. Én csak azt mondtam, hogy ne haragudj rájuk azért, mert mindenki mindennel el van foglalva. Sokan emiatt elrohannak saját boldogságuk mellett. Te vedd észre a szépet és a jót, és te arra koncentrálj, azzal foglalkozz. Ne azokkal foglalkozz, akik éppen nem érnek rá, hogy beszéljenek veled. Te azzal foglalkozz, aki éppen ott van, és beszélgetni tudsz.

2020. aug. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
63%
Hmmm! Igazából az én tippem: Hogy nem vagy népszerű és ha valaki nem népszerű, akkor annyira nem foglalkoznak vele. Az iskolai közösség egy aknamező, ahol ha egyszer rosszul lépsz kiszolgáltatott leszel. De kedves csajnak tűnsz. És ez szemétség :( Én amikor ilyen helyzetben voltam mint most te, akkor kerestem magamnak egy hobbit, amit társosságban végezhetek ez lett a színészkedés és azóta is űzöm az ipart. Ott lettek barátaim, és nem volt ugyanolyan, hiszen az osztályoddal töltöd a legtöbb időt, de több mint a semmi. Ne add fel, meg ne törődj velük, tudom könnyű mondani, de mindenki értékes ;) Fel a fejjel! 24/F
2020. aug. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szerintem unalmas lehetsz.
2020. aug. 23. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Milyen számodra a nem unalmas ember?
2020. aug. 23. 00:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!