Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért kerülnek, mint a pestist?

Miért kerülnek, mint a pestist?

Figyelt kérdés

Átlagosan kinéző lány vagyok, nincs semmilyen szindrómám, pánikbetegségre szedek gyógyszert, de amúgy minden más mentális diagnózist kizárt az orvos, szóval normális vagyok, ha ez lenne kérdéses. Most vagyok egyetemen másodéves, és mindig kezdeményeztem a barátkozást, kedves voltam, nem túl nyomulós, felhoztam, hogy mehetnénk moziba, vagy szerveztem házibulit is, (amire 1 ember jött el és nagyon kínos volt). A lényeg, hogy akikkel beszélek a szakról, állandóan beignorálnak, maguktól semmit nem hoznak fel, és én hiába, úgyhogy feladtam az ismerkedést. Összefutottam egy régi gimis osztálytársnőmmel is, akivel mindig együtt vásároltunk, kávéztunk délutánonként, és megbeszéltük, hogy találkozunk, de lemondta, hogy nincs ideje, nyilván azóta sem írt, hogy mikor jó.

Mi lehet velem a baj? Oké, lehet vannak emberek, akiknek nem jövök be, ez ilyen, és nem is lehet erőltetni. De mi van ha konkrétan MINDENKI beignorál? Nekem olyan érzésem van, minthogyha pestisem lenne... kedvesek az emberek, de nem érdeklem őket, nem akarnak megismerni, és van aki vissza sem ír, ha megkérdezem, hogy van. Legalább 10-15 ember visszautasított, és soha semmilyen konfliktusunk nem volt, csak random.

A pszichológusom sem érti, igazából nincs aspergerem, és furán sem viselkedek, ezért nem értem.

Már annyira abszurdnak tűnik, hogy mindenki passzív velem, mintha nem is ebben a realitásban élnék.

A régi gimis barátokkal jó társaságunk volt, de ők elköltöztek külföldre, és egy lány van, akivel lógni tudok.


2020. aug. 22. 17:53
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Nálam is hasonló a helyzet. A környezetemből senkit sem érdeklek, a régi baráti társaságom konkrétan kiközösített, a netes beszélgető tásam is kerül mint a tüzet.. Pedig rólam aztán biztos nem lehet elmondani, hogy unalmas vagyok.. inkább kicsit visszahúzódó, de ezen igyekeztem változtatni az elmúlt időszakban és mégsem változott semmi. Nem vagyok szerethető.
2020. aug. 23. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Aki tud valamiről beszélni a tanulás, munka, család témákon kívül is. De nem csak számomra, általában az emberek számára. Én is unalmas vagyok és nem értettem, h miért nem keresnek, de rájöttem, h akiket igen, azokat amiatt mert mondanak valami újat, hozzátesznek a beszélgetéshez, nem csak passzívan reagálnak.
2020. aug. 23. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
51%

Igen, az emberek szeretik, ha a másik fél szintén beleszól a témába. Hiszen így ők érezhetik úgy, hogy aki nem szól, az ignorálja őket, vagy nincs kedve semmihez. Nekem nincs bajom azzal, aki nem szól, csak az ember úgy érzi, hogy akkor inkább békén hagyja, és beszélget mással.

De a kérdezőnek szerintem nem ez a problémája. Egyszerűen csak nem ért rá senki.

2020. aug. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!