Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Barátokkal mentünk nyaralni,...

Barátokkal mentünk nyaralni, kiakadtam. Tulreagalom?

Figyelt kérdés

Nekünk is és nekik is van 1 gyerekünk. Egész évben anyagi és egyéb okok miatt nem tudtunk elmenni nyaralni. Csütörtök délután indultunk és péntek este érkeztünk haza, tehát 1 napot voltunk oda. Mivel nem fertunk a mi autónkba, ezért a férjem vitte a cuccokat és a haverja feleseget. (Mert nem bír gyalogolni) mi vonattal mentünk. Bevasaroltam, hogy ezzel is segítsek nekik (mert nekik soha sincs pénzük, megkapják a fizetést és 2 nap múlva 1o ezer keszpenzuk van max) Most osszegeztem, hogy a maradék pénzünket elköltöttuk ezalatt az 1 nap alatt az utazásra, kajara, szállásra. Mert mint később kiderült a ferjem mondta, hogy mi fizettük nekik is a kempinget, mert nekik nincs miből. Ma kiakadtam, mivel ha csak mi megyünk 3an, akkor "csak" tankolni kell, kényelmesen utazunk másfél órát és ott vagyunk, nem pedig 4 órát egyik vonatról a másikra rohanva. Mellesleg paprikás krumplit főztem és azt ettuk pénteken, előző nap padlizsankremes vagy majkremes kenyeret. Tehát semmi luxus, kemping, sátorban alvás, stb és erre összesen 38 ezer Ft ment el! Mert mint kiderült mindent mi fizettünk...

Eees jövőre messzebb akarnak menni velünk több napra nemcsak 1re mint most, de alig tudom visszafogni majd magam, ha ez legközelebb felhozodik, hogy ne mondjam azt, hogy max akkor ha minden koltsegbe egységesen beleallnak!

Egyébként ugyanannyit keresünk mint ők. Csak annyi plusszunk vám, hogy több a rezsink, autót tartunk fenn pluszba ugyanabból a pénzből és mi még cigizunk is. Most teljesen kiakadtam, hogy ha én be tudom osztani a pénzünket ok hogyhogy sohasem? Bárhová megyünk mindig ez van

..


2020. aug. 23. 14:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
99%
Jövőre nem kell kifizetni. Ezt mondd el a férjednek is, hogy ne hagyja már magát pénzes zsáknak használni.
2020. aug. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Előre meg kellene beszélni, hogy hogy osztjátok el a költségeket, nem utólag felháborodni. Amikor fel sem merül, hogy beszállnak a benzinbe, kajába, és a férjed szó nélkül kifizeti a szállást, akkor nem tudom miért csodálkozol..
2020. aug. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
97%
Ha mindig ez van, akkor minek mentetek el velük? Hülyék lennének bármit is fizetni, ha vannak olyan palira vehető emberek, mint ti.
2020. aug. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jogos a kiakadásod. Annyival egészíteném ki, hogy aki valóban olyan helyzetben van, mint az ismerőseitek,nem csak előadja magát, és csak garasos azok inkább udvariasan megköszönik a meghívást, de nem mennek el. Nem fogadják el a meghívást.
2020. aug. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
*Nem fogadják el a meghívást, hogy még véletlenül se legyen alkalom arra, hogy kihasználjanak benneteket.
2020. aug. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
96%

Fain kapcsolatotok lehet.

Nem paráznék ezek, jövő ilyenkorra már külön fogtok élni.

De a konkrét helyzetben igen. Megmondanám, hogy nem fizetek a másiknak semmit, ha nekem sem telik rendesen etetni a gyereket.

2020. aug. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg mindig ez van, miért mentek velük újabb és újabb programokra..? Akkor a végkifejlet úgyis ismert már.

Teljesen jogos a kiakadásod! De nekem már az egy picit fura, hogy 1) utólag derült ki, 2) a férjed a megkérdezésed nélkül döntött így.

Hozzájuk kellett ilyen szinten alkalmazkodni, annyit minimum illett volna tenni, hogyha már nem szálltak be az anyagiakba, legalább az ételt ők rendezik.

Márpedig, ha jövőre hosszabb kiruccanást terveznek, jóval többe fog kerülni, mint ez az egy nap. Szóval mindenképp közölni kell velük, hogy mehettek együtt, de mindenki fizeti a saját részét, és nincs gond.

2020. aug. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
95%

Bocs, de ennyire debilek nem lehettek. Akármennyire is jóban vagyunk a barátokkal, nem fogom a feleségem felrakni a vonatra, hogy majd szépen utánunk jön, hanem alap, hogy mellettem ül a kocsiban. Ha nem fér be valami akkor nem fér be, a barátok majd elviszik a fél házat úgy, ahogy gondolják. Eleve mennyi cuccot vittetek 1 szaros napra, hogy vonattal kellett menni?


A másik: akinek nincs pénze az ne menjen nyaralni. Pláne ne más fąszával verje a csalánt.


Szerintem ti vagytok a hibásak, a "barátok" csak kihasználják, hogy balekok vagytok.

2020. aug. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
A hármas valaszolonak igaza van. Mi vagyunk a hülyék... Eljatsszak, hogy nekik nincs pénzük de valóban nincs mert mindig hülyeségekre költik, aminek semmi látszata.
2020. aug. 23. 15:23
 10/18 A kérdező kommentje:

Mivel mi a vonattol gyalogoltunk, a férjem felhívott a kempingbol de nem gondoltam, hogy mi fizetjük az ő részüket is... Nem is tudom mit gondoltam én is.

De ezen túl biztosan lefektetem az alapokat, mert így nagyon nem jó. Biztos sertodes lesz belőle, de akkor ennyit erről a haveri kapcsolatról

2020. aug. 23. 15:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!