Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Őt szeretik, engem miért nem?

Őt szeretik, engem miért nem?

Figyelt kérdés
Ismeritek azt az érzést, amikor vagy te, mint egy lány és van melleted még egy másik lány. A másik lányt egyszerűen mindenki szereti, bármit csinál, olyan a kisugárzása, hogy bárki a barátja lenne, akiben bárki megbízik. És vagy te, aki ugyanúgy igyekszel kedves lány lenni, de az valahogy senkit nem érdekel. Egyszerűen a te érzéseidet leszarják, a másikat meg melletted az egekbe emelik. Nincs szó féltékenységről, te is bírod a másik lányt, de eléggé rosszul tud esni, hogy te szívesen nyitott vagy az ismerkedésre, a másiknak meg kb semmit nem kell tennie, elég, ha megjelenik. Te mit tudsz tenni? A kisugárzásodat, a személyiségedet nem tudod csak úgy megváltoztatni. Nem csak egy személyről van szó, hanem akár egy közösségről. Kíváncsi vagyok, hogy csak én tapasztaltam ilyet, csak velem van a baj, vagy más is érzett már hasonlóképpen.

2020. aug. 26. 21:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
59%

Meg is válaszolod: "ugyanúgy igyekszel kedves lány lenni, de az valahogy senkit nem érdekel". Te próbálkozol, ő meg alapból ilyen és ez érződik. Nem tudom, hogy minek kell utánozni vagy legalább megpróbálni utánozni másokat, mert aki kedvel, az magadért fog. Legalábbis ez a cél?

Na de ez a fránya irigység kinek jó?

2020. aug. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én fiuként vagyok így. Engem mindenki barátnak akar ő vele meg mindenki le akar feküdni. Pontosan tudom mit mondasz. Te vagy az intellektuális, de őt akarják. Nem tudom mi lehet a megoldás sajnos
2020. aug. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős érzés, régebben engem is foglalkoztatott ez.


Az első benyomáson nagyon sok múlik. Fontos a testbeszéd, a megjelenés. Mosolyogj, de csak az a kedves, kissé visszafogott mosoly legyen. Kezdeményezz beszélgetéseket, pörögj fel! Az ilyen embereket általában jobbnak ítélik meg, persze van, akinek ez zsigerből jön.

2020. aug. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Van a munkahelyemen egy ilyen kolléganőm, én is jól kijövök vele, de néha zavar, hogy sokan rajongásig szeretik. Megfigyeltem, hogy valószínűleg az a "titka", hogy mindig jó kedvű, sokat nevet és mindenkihez van egy-két kedves szava, amit szerintem nem csak nyalizásból mond, hanem tényleg mindenkiben tud találni valami pozitívat. Ezt az emberek szeretik általában.
2020. aug. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Same. Van egy barátnőm (akivel minket egyenlően szépnek tartanak) róla konkrétan le kell kaparni a pasikat, meg mindenkivel jóban van.


Engem meg még csak le se szarnak.

Ezt most át tudom érezni.

2020. aug. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Én nem utánzok senkit, és ahogy írtam nem is irigykedem, sőt, még az egyik barátnőmről van szó. De tényleg rossz érzés az, hogy én soha nem ártottam senkinek, vagyok olyan kedves, mosolygos én is, mégsem kedvel engem ugyanaz a társaság. :c
2020. aug. 26. 22:06
 7/11 anonim ***** válasza:
82%

Üdv !


Szeretem más nézőpontból megmutatni az ilyen helyzeteket.


Egyszer volt a társaságomban egy lány, aki hasonlóan érzett önmagával és egy barátnőjével kapcsolatban mint Te. Hívjuk őt most Dórinak. Nem volt alaptalan teljesen amit erről gondolt, hiszen ha elmentek szórakozni, akkor tényleg a másik lányról úgy kellett levakarni a fiúkat. Ha valaki neki tetszett az tuti a másik lányra mozdult rá és igen a társaság általában jobban kedvelte a másik lányt mint Dórit.

Nekem viszont ez a lány tetszett azaz Dóri. Amikor aztán egy baráti összejövetelen le sem tudtam venni róla a szemem, Dóri úgy ítélte meg a helyzetet, hogy végig a barátnőjének csaptam én is a szelet. Hiába szerettem volna közelebb kerülni hozzá, egyszerűen lepattintott, mert azt gondolta, valójában csak belépőjegynek használnám a másik lányhoz. Pedig nem, nekem tényleg ő tetszett.

Dórit az ilyen dolgai miatt dráma királynőnek tartotta a társaság és mindezekkel együtt is valójában szerették őt és ennek ellenére én is kedveltem Ám például engem megbántott, azzal hogy lepattintott és nem is volt hajlandó megbeszélni ezt a dolgot, annyira meg volt győződve, hogy a barátnője tetszik.

A kisugárzás az egy fura valami, mert igazából abból táplálkozik, amit gondolsz magadról vagy amit arról gondolsz, hogy mások mit gondolnak rólad.

Egyébként a két lány teljesen másként öltözködött, ő kicsit szolidabban, szerényebben öltözködött még a bulikban is, míg a másik lány nem. A másik lány nem nagyon vacillált, hogy jelezzen, visszajelezzen egy srácnak ha tetszett neki, míg Dóri igen. Ráadásul általában a másik lányhoz olyan fiúk mentek oda, akikkel Dóri nem járt volna jól, mert teljesen másfajta kapcsolatot akart. A „népszerű” lány azért vonzotta az idiótákat is gazdagon, meg azokat akik kihasználták. Míg Dóri általában tök rendes normális srácokat fogott ki. Ráadásul Dórinak volt a barátnőjétől független társasága, amelyben szerintem legalább annyian szerették őt mint ebben a társaságban a másik lányt.


Nem tudom mennyiben segít ez neked, csak gondoltam megmutatom, hogy én hogyan láttam, egy olyan lányt akinek hasonló problémái voltak mint neked. -Hogy egy picit kívülről lásd a dolgokat.

2020. aug. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ismerem az érzést. Egyetlen dolgot tehetsz: elfogadod, hogy ez van. Pont. Meg sem próbálsz olyan lenni, mint ő, mert az úgysem fog menni, hanem adod magadat, amennyire tudod, a többi meg majd alakul.

Ha már nagyon nyomasztó, mert ez az tud lenni, akkor egy kicsit próbálj meg leválni róla, nélküle is programot szervezni stb., és így akkor ki tudsz kerülni az árnyékából.

2020. aug. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
75%
Ismered a kifejezést, hogy valaki szeretetreméltó? No, elemezd; azt jelenti, MÉLTÓ a szeretetre. Tudod, a saját tükrünk mindig torzít,, sohasem látjuk benne a hibáinkat akkora formátumúnak, amekkorák valójában. A barátok, szerelmek tükrében kell megvizsgálnunk magunkat.
2020. aug. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
9. Én tisztában vagyok a hibáimmal, de ezek szerint te ezzel azt akarod állítani, hogy én nem vagyok méltó a szeretetre. Hát köszi! c:
2020. aug. 29. 21:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!