Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Menthető még ez a barátság?

Menthető még ez a barátság?

Figyelt kérdés

A barátnőmmel már 20 éve ismerjük egymást. Már 1 hónapja lassan, hogy nem beszélünk semmit. Én is csak sejtem, hogy hol csúszott félre a dolog.


Voltunk egy programon, ahol mondtam valamit amivel még nem lett volna baj, de az egyik barátja(a történet szempontjából fontos személy és egyébként ő egy bő 50-es, de lehet 60-as éveiben járó férfi) egyből aktivizálta magát. Még küldött is egy üzenetet nekem, de a tartalma nulla volt és azt is barokkos körmondatokban írta le. Mondtam is a barátnőmnek, hogy én nem szeretem ezt a stílust. Kiráz tőle a hideg. Persze ő bevédte, hogy ő ilyen. Aztán később még írtam neki valamit, amivel szintén nem lett volna baj, csak abban az időben épp csapongtak a gondolataim, hogy mi mindent lenne jó csinálni. Aztán az egyik ilyen ötletemre meg írta, hogy elvesztette a türelmét.


Ezenkívül munka ügyben is mondhatni összevesztünk. Az ominózus barát is egyből aktivizálta magát. 1-2 nappal később már volt kontakt, de kb. rögtön kellett volna dönteni, én meg munkaügyben nem szeretek elhamarkodottan dönteni.


Egyszer egyébként még mikor találkozunk volt egy beszélgetésünk, amin végül is jogosan kiakadhatott. De az is olyan volt, hogy megkért, hogy "elemezzem" ki, hogy honnan erednek a problémái(amolyan coachingnak kell ezt felfogni) és nem igazán értékelt 1-2 kérdésemet. Szerintem ez is hozzátett még a dolgokhoz.


Most is tök sok minden történt augusztusban: meghalt egy állatom, nagymamám kórházba került, nővéreméknél jön az első baba. Ezeket szívesen megosztanám vele, de félek felhívni vagy írni is neki.


2020. aug. 30. 11:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha nem nyitott, csak haragszik, akkor hiába, de nem is baj, az ilyen után nem érdemes futni. Nekem 10 éves barátságom ment a levesbe, jó tudni, hogy a 20 se ér semmit.
2020. aug. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 TR75 ***** válasza:

Ha nem mondod el, hogy miket mondtál, csak annyit, hogy "amivel még nem lett volna baj" (ráadásul ezt is kétszer), akkor gyanús, hogy ott valami nem stimmel, és talán valami olyasmit mondtál, ami neki rosszul esett. Mi meg nem tudunk erre mit mondani.


Szóval érted: "Nagyon jó barátok voltunk X-szel, aztán én csináltam egy hülyeséget, amivel még nem is lett volna baj, de azóta nem akar velem beszélni."

Csak nem mindegy, hogy a hülyeség azt jelenti, hogy amikor nem nézett oda a közös ebédnél, poénból sót raktál az innivalójába, vagy arzénnal szórtad meg a kajáját (vagy egyből ciánnal).

Ez a kérdés így manipulatívnak tűnik.

2020. aug. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Annyit takar, hogy ahol voltunk programon(nem nevezném meg de egy szórakoztató hely volt) hogy szívesen dolgoznék ott vagy tanulnek gondolatolvasat.
2020. aug. 30. 12:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!