Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Esetleg rossz döntés lenne...

Esetleg rossz döntés lenne ajándékot vennem születésnapjára / karácsonyra vagy el kellene engedni?

Figyelt kérdés

Pár kulcsszó, 25 évesek vagyunk, én férfi vagyok ő pedig egy nő :D. Baráti kapcsolat van köztünk. 4 éve, hogy ismerjük egymást, az első munkahelyünkön találkoztunk egymással mint kollégák. Az évek alatt mondhatnám közeli barátság alakult ki köztünk. Mindketten egy idő után munkahelyet váltottunk, de naponta tartottuk a kapcsolatot. Rengeteget beszélgettünk. Viszont bizonyos események után, amit mindjárt pár szóba leirok megromlott a kapcsolatunk. Ez úgy 1 éve történt. Az akkori párjával megromlott a kapcsolata és szakitottak, mivel a férfi megcsalta és a legjobb barátnőjéért ott hagyta. 5 éves kapcsolat után tette ezt a férfi vele. Ezután gondolom normálisnak mondható a lány teljesen kikészült és depresszióba is esett. Rossz társasággal kezdett kimozdulni, akiknek köszönhetően drogokkra is rászokott. Később megtudtam miket kezdett csinálni és teljesen elszomorított, hozzá hasonló közeli barátom még sose volt. Persze sose nem akarta elmondani mi van vele, láttam a jeleket nincs jól, de reménykedtem minden rendbe van. Miután beszéltem vele négyszemközt, bevallotta igen elkezdett cuccozni. Habár azt mondogatta csak mértékkel, tudja a határokat. Elkövettem egy hibát és elkezdtem kérdezősködni, az unokatestvérétől pedig megtudtam, hogy elég gyakran hetente 3-4 szer is a szerekhez jut, amiből még adóságai is voltak. Mivel akkori unokahuga fiatal volt 18 éves, nem mert semmit tenni. Ekkor követtem el gondolom a legnagyobb hibát, de egyszerűen nem tudtam mit csinálni, a szüleihez fordultam hátha tudnának segíteni. Ők nem tudtak semmiről, a lányt pedig a szülei elszakították az akkori barátaitól és leszoktatták a drogokról. Miután ez megtörtént pár hónapot nem is beszéltünk, érthetően elkerült mert úgy érezte teljesen becsaptam és tönkre akartam tenni az életét. De a pár csöndesség után felkeresett és ismét közeli barátok lettünk, de csak titokban, mivel még mindig tartotta pár barátjával a kapcsolatot, akiknek elhitette azt, hogy rossz ember vagyok és tönkre akarom tenni. Senki nem akarta, hogy mi tartsuk a kapcsolatot, ezért csak titokban beszélgettünk, de ugyanúgy mint régen minden nap :). Olyan fura kapcsolat alakult ki köztünk, lehet mindketten megkedveltük egymást, vagy csak én őt, de elég sokszor hülyeségeken elkezdtünk veszekedni is mintha házasok lennénk. A munkahelyén kihasználták és sokszor megalázták, meg még meg se fizették csak minimál béren dolgozott. Ekkor próbáltam tanácsokat adni neki, sőt még felajánlottam, hogy nálunk is dolgozhatna ahol begbecsülnék meg örülnének neki. De ismét a barátai közbeléptek akik szemébe közellenség vagyok ezért lebeszélték a dologról és úgy döntött inkább marad is neki, bármennyire rossz és szomorú az állásától. Ugyanis abba a hitbe él nem fog jobb állást soha találni, mert minden hely ugyanolyan rossz. Ezek után töbször vitáztunk, mivel sose próbálta megfogadni a tanácsomat és egyszer úgy döntöttem, hogy lehet legjobb lenne ha tényleg azt tennénk amit a többiek akarnak és lemondunk egymásról. Elfogadta a döntésemet és mondta tiszteletbe fogja tartani bármennyire is bántja.


Szóval, már fél éve nem tartjuk a kapcsolatot, de még mindig sajnálom amin keresztül ment, mert főleg én is az oka vagyok, lehet hagynom kellett volna, hogy úgy tedjen ahogy szeretné, bármennyire is zavart volna. E szempontból nem a legjobb barát voltam neki. Viszont minden évbe megleptem karácsonyra meg születésnapjára ajándékkal. Persze mindig ellenezte, mondta nem szeret ajándékokat kapni. De láttam rajta, belülről mindig nagyon boldog volt és óriási mosolyt lehetett rajta látni mindig. Rossz döntés lenne meglepni egy ajándékkal esetleg egy levéllel, egy régi baráttól, főleg, hogy az utolsó 1 éve elég rossz volt? Vagy talán jobb lenne tényleg végleg elengedni, amit mindenki akart tőlünk. Őszintén én legszivesebben, meglepném esetleg egy levéllel, viszont kíváncsi vagyok más véleményére, hogy ő megtenné -e? Csak örömöt szeretnék szerezni neki talán év végére, azok után amin kereszül ment.



2020. szept. 10. 12:30
 1/10 A kérdező kommentje:
Bocsi a helyesírásért, mindig kapkodok :)
2020. szept. 10. 12:36
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Elolvastam de sok mindent nem értek. Először is egy felnőtt dolgozó embernek hogyan mondják meg a szülei, hogy kikkel barátkozhat? Aztán ezek a barátok akik nem kedvelnek a régi rossz társaságos barátai vagy újak? Mi bajuk veled? Azt sem értem teljesen, hogy miért ne barátkozhatna veled is attól, hogy a többi barátai nem kedvelnek...? Ha nem írod, hogy dolgoztok meg dolgoztatok azt hinném 13 évesek vagytok. Na de mindegy is az egész, szerintem te szereted őt és szívesen tartanád vele a kapcsolatot, szóval nyugodtan ajándékozd meg ha szeretnéd. Biztos jól esne neki.
2020. szept. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%
Nekem nehéz ezt a helyzetet elképzelni, de azért megpróbálok segíteni. 25 éves nő vagyok, én biztosan örülnék ha valami személyes ajándékkal meglepne egy régi barát. Levélben esetleg bocsánatot kérhetsz és leírhatatnád, hogy csak az ő érdekében próbáltál segíteni mert fontos a számodra és rád bármikor számíthat (persze csak ha tényleg így gondolod).
2020. szept. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Első válaszolónak, még a szüleivel él, és elég akaratos személyiségek, mintha katonák lennének :D, mindig az van amit mondanak ha tetszik ha nem. Szóval azért tudják annyira befolyásolni a lányt és rákényszeriteni dolgokra mégha nem is tetszik neki. Ezek a barátok még pár darab a régi társaságából. Szóval akiket a szüleik még valamennyire normálisnak találtak azokat, úgymond.. meghagyták :D. Viszont azok még mindig tartsák a többiekkel a társaságot (drogosokkal), akiktől elszakitotta a szülei a lányt. Szóval miután megvolt az incident, hogy bekavartam, avval, hogy majd helyre rakok mindent, a lánynak akkor úgy tűnt, hogy valamiért megváltoztam és tönkre akarom tenni az életét meg csak ártani akarok neki. El akarom szakitani a barátaitól stb. stb. Ezért a lány úgy is állított be engem az akkori barátai elött mintha az ellensége lennék. De engem nem ismertek a barátai és sose találkoztam velük, nem is akartam mert tudtam milyenek. Azok viszont a lányban már megbiztak szóval elhitték, hogy "milyen" vagyok. És mivel a lány eléggé befolyásolható ahogy emlitettem a szüleiről, ugyanúgy a barátaira is hallgat. Azok pedig ellenségnek látnak engem. De nem mert a lány beszélni se velük, hogy nem minden igaz éppen ahogy ő beállította mert szégyelte magát. Ezért tartottuk a kapcsolatot inkább titokban, mert nem akartam kellemetlen helyzetbe hozni. Úgymond inkább elfogadtam mindenki ellensége leszek, de ne veszitsem el mint barát. Csak egyre többet és többet kezdett azokra a "semmikre", börtöntöltelékekre megint hallgatni, és azután mondtam neki, ha már az én tanácsaim semmit nem érnek, lehet tényleg szét kellene válnunk ahogy azok akarták. :) Elég szomorú a helyzet, mert rossz társaságba keveredett és nem is próbált más barátokat szerezni, mivel attól tartott mindig egymaga fog maradni, hiába próbáltam győzködni sose lesz egyedül :)
2020. szept. 10. 13:47
 5/10 A kérdező kommentje:
Második válaszolónak, pont afelé dőlök, hogy mégis kellene valamivel meglepnem. Valamint levéllel, hogy attól függetlenül, hogy nem tartsuk a kapcsolatot, sajnálom ami vele történt és tényleg mindig a legjobbat akartam neki. Kezdem én is úgy érezni, hogy amióta úgymond már nincs, jobban hiányzik és talán avval, hogy hiányzik kezdek beleszeretni :P. De annyire fura a helyzet így, és mind az exétől kiindulva, hogy megcsalta :D. Olyan furán alakult minden de tényleg :D. Azért annyira komplikált még megirni is. Nem minden napi eset.
2020. szept. 10. 13:52
 6/10 A kérdező kommentje:
Szóval röviden, a lány igazából félénk. Nem mer új barátokat szerezni, inkább marad a régiekkel (amelyikeket megengedtek a szülei, hogy maradhat még), fél, hogyha mégis megválna a barátaitól bármennyire rosszak is, nem találna senki mást és egymaga nem akar maradni. Szerintem azért érzi így magát egymaga maradna, mert mikor kicsi volt az Apukája elhagyta őket és tartani se akarta a lányával a kapcsolatot. A mostohaapja viszont az annya pártján van mindig aki, ahogy mondtam nagyon erőszakos, és ő mondja meg mi lesz a lányával és hogyan stb. Egész élete során mindig mások mondták meg neki mit kell, hogy csináljon, és most is így van vele. Azért tudnak a mostani pár barátja meg a régi drogos barátai nagy benyomással lenni rajta. Ezért nem akart velem úgymond nyiltan barátkozni mert attól tartott akkor a többivel elveszti a kapcsolatot, hiszen én az ellenségük vagyok. Azért tartottuk így titokba csak a kapcsolatot. Így nem tartott attól, hogy esetleg a régi barátai elhadják, és mégis 4-5 barát még mindig jobb mint csak 1 barát. Engem meg ugyanolyan szinten tartott mint a többit, szóval ugyan annyit értünk, ezért a számok mellett döntött inkább. :/
2020. szept. 10. 14:12
 7/10 A kérdező kommentje:
Rosszul fejezetem ki magamat a barátokról. Szóval az exével együtt volt egy közös társaságuk. Ez olyan 5-6 ember társaság volt. Köztük volt a legjobb barátnője. A legjobb barátnőjével csalta meg az exe. Ebből a társaságból pedig választottak az emberek, és az exe mellett álltak ki. Szóval egymaga maradt. Ekkor találta magának ezt a semmilyen társaságot. Ez is valami 6-8 fős társaságról van szó. Ebből 4-5 darab drogos, páran meg börtönbe is voltak már, úgy hogy 23 évet se töltötték be. Na ezekből az emberekeből, a maradék 3-4 ről a szülei úgy vélték maradhatnak barátok. De a többivel nem fognak, ha kell rendőrséget is beavatják stb. :) Szóval a maradék 3-4 ember pedig még mindig tartsa a drogos emberekkel a társaságot, de azok a drogosok pedig a lánnyal már nem. Attól függetlenül a maradék 3-4 ember még mindig engem tart ellenségnek, mert a lány nem mondta meg nekik nem minden igaz rólam, és nem akarom tönkre tenni. Azok meg úgy is befolyásoják, hogy én vagyok az ellensége, és ha velem próbál barátkozni ők lehet elhadják?
2020. szept. 10. 14:23
 8/10 anonim ***** válasza:

1 vagyok


Húúú hát ez télleg eléggé komplikált, a leánykád meg nem egy egyszerű lélek. Az van, hogy ő mégiscsak választott és nem téged. A barátság nem olyan mint a krumpli, hogy darabra megy. Ráadásul az ő hülyesége (hazugságai) miatt nem bírnak a barátai, szóval ezt ő cseszte el. Egy ennyire könnyen befolyásolható embernél azért vigyázni kell, mert szegény annyira megfelelési kényszeres, hogy mindent alávet a barátai meg a szülei akaratának. Ha épp úgy fúj a szél, akkor lóg veled, ha nem akkor meg ott hagy. Szóval eléggé megbízhatatlan. Ettől még nyugodtan vegyél neki ajit, meg írj levelet, de én azt mondom ne vedd túl komolyan. Nyilván én nem ismerlek sem téged, sem őt, sem a kapcsolatotokat, csak az általad írtakból tudok kiindulni, de szerintem hagyd őt most kicsit. Kell még neki pár pofon, hogy rájöjjön kikre számíthat, a barátnős-exes sztori miatt meg gondolom kissé bizalmatlan is a kapcsolatok terén. Ha belementek ebbe a szerelmi dololgba, akkor félő, hogy a barátságotok (már ami maradt belőle és ami még lehet belőle) kárára fog menni valszeg. Nyilván a többi barátai ellenezni fogják a kapcsolatot, mert téged nem kedvelnek. Ha mégis újra akarna valamilyen kapcsolatot, abba én a helyesben csak úgy mennék bele, ha tisztázza ezt a félreértést a barátaival és kiáll érted előttük. Vagy különben te mindig háttérbe leszel szorítva és a barátai mellé fog állni. Szóval ez az egész inkább rajta áll mint rajtad, megpróbálhatsz lépéseket tenni felé, de azt én csak úgy vállalnám hogy tényleg tiszta vizet öntötök a pohárba és nem lesznek ilyen kavarások.

2020. szept. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hát, ő maga is tudja sokat hibázott, de nem akarom én se, hogy rosszul érezze magát, főleg nem, hogy kellemetlen helyzetbe hozzam. De gondolom magától is belátta a dolgokat, mivel sose keresett volna fel hónapokra rá, ha ugyanúgy gondolta volna, hogy ellenség vagyok meg tönkre akarom tenni. Mindenképp meglepem valamivel amibe biztos vagyok tetszeni fog neki, valamint irok neki mellé egy levelet. Szerintem úgy lesz a leghelyesebb, megirom neki ha esetleg újra akarná kezdeni, van rá lehetőség, csak mindenképp máshogy kell csinálnia :). Szerintem ugyanúgy a család meg azok a barátok mellett fog dönteni mert mégis csak már egy ideje nem tartsuk a kapcsolatot, de legalább tudni fogja, hogy mindig jót akartam neki és még minden után is gondolok rá :D
2020. szept. 10. 15:57
 10/10 anonim ***** válasza:
Felejtsd el akár mennyire is nehéz most. Te jót akartál neki, ha drogozott és ezt nem fogja fel akkor ennyi. Vissza fog esni és sok gondod lesz vele akár barátként akár társként. Az élet rövid hogy ilyen hülyékkel bajlódj. A lányomat segíteném ha drogos lenne de senki mást.
2020. szept. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!