Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit gondoljak arról aki alig...

Mit gondoljak arról aki alig keres és mindig ígérget és kifogásokat keres "barátként"?

Figyelt kérdés
Van egy gimiből ismert barátom 2 évvel idősebb. Én dolgozom már 5 éve, ő viszont egyetemre jár azóta. Sok közös van bennünk de egy ideje már nem olyan a viszonyunk. Volt egy időszak mikor szinte csak én kerestem. Amikor megbeszéltük hogy jövő héten találkozunk akkor vagy lemondta vagy fel sem hívott hogy mi van, mi lesz. Facebookon se válaszol nagyon. Ezeket mind elmondtam neki és azt mondta h nem ír senkinek vissza mert elege van már abból is. Nyáron 1x találkoztunk és kb ennyi. Igérgette h majd menjek meg majd találkozunk stb de mindig az egyetemre a tanulásra fogja vagy nem is jelentkezik hogy a megbeszéltek szerint jó e vagy sem. Van neki egy barátnője akit a háta mögött nekem elmond ilyennek olyannak kb undorodik tőle, de lehet csak nekem mondja ezt.

2020. okt. 7. 11:54
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Nekem is van ilyen. o is az egyetem miatt tunt el de azota se kerult elo, egyszer latta a majdnem keteves gyerekem szoval en lemondtam rola
2020. okt. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Elég szomorú ez az egész és nem tudom miert van ez. Nekem pl csak úgymond ő van/volt és ezt tudja is. Senkim sincs igazából
2020. okt. 20. 22:04
 13/21 anonim ***** válasza:
Nekem sincs de illuzio hogy ez az ember van . szoval legyen tartasod es hagyd beken. En is ezt teszem az osszes emberrel akirol azt hittem van de valojaban csak nekem voltak fontosak
2020. okt. 20. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
57%

Az a baj, hogy itt te vagy a kullancs és észre se veszed.

Nem kíváncsi rád. Udvarias indokokkal próbál elhárítani, de nem veszed a lapot, nyomulsz.

Szállj le róla, ennyi.

Ő is feltehetne itt egy kérdést, hogy van egy gyerekkori ismerőse, aki egyoldalúan barátkozni akar vele, és nem tudja, hogy rázza le, anélkül, hogy megbántaná.

Nagyon nehéz barátságokat megszakítani, mert ott nincs olyan hogy "szakítás". Nekem is volt egy ilyen kullancsom, a végén telefonszámot is kellett cserélni, csak hogy végre békén hagyjon.

2020. nov. 6. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
65%
Te miert vagy ugy rátapadva?
2020. nov. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Épp ezaz hogy én már rég nem vagyok rá tapadva. Nekem ne mondja senki hogy évente 1x tudunk találkozni és azt is nagy nehezen. Egy telefonbeszélgetést úgy kell előre megbeszélni. Sosincs random beszélgetés de már nem is érdekel. Mindig csak igérget. Pl a legutóbbi beszélgetésünknél mondtam h beteg vagyok(covidos) és megse kérdezte hogy mivan hogy vagyok stb. Kaptam egy új munkát azt sem kérdezte meg hogy hol meg mit. Csak panaszkodott mennyit kell tanulni az egyetemen meg hogy ez szar az szar. Csalódtam benne igazából de már nem érdekel.
2020. nov. 14. 11:21
 17/21 anonim ***** válasza:
94%

De eleve ezen pampogsz rà vagy állva.

Ha nekem nem ir egy bnöm éppen mert mostanaban szerelmes vagy akármi, en nem leszek ettöl idegbeteg

2020. nov. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
90%
Neki évi egy is sok! Értsd már meg hogy EGYÁLTALÁN NEM kíváncsi rád.
2020. nov. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Már nem érdekel igazából. Én se keresem. Beleuntam. Csak kiváncsi vagyok más véleményére meg hogy volt e ilyen másnak is
2020. nov. 14. 13:39
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg ilyen van, ez is adja az emberi kapcsolatok dinamikáját. Mindenkit un valaki. Észre kell venni, ha valaki nem kíváncsi az emberre, és el kell felejteni. Én nagyon max 3x keresek meg valakit, hogy találkozzunk/beszéljünk. Elképzelhető, hogy kétszer nem ér rá, de ha harmadszorra sem,akkor már tuti nem kíváncsi rám. Akkor hagyom és elfelejtem. Azért írom, hogy nagyon max 3, mert inkább csak 2x reális. A másik ember is el tud érni, ha akar. Ha két megkeresésre nem vevő, de kíváncsi rám, majd eszébe jutok. Ha meg nem, akkor ennyi volt. A barátságot nem lehet kikényszeríteni.
2020. nov. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!