Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért nem tudok leszokni...

Miért nem tudok leszokni erről, pedig tudom, hogy nem jó?

Figyelt kérdés

Utolsó egyetemi évünkben létrehoztunk egy csoportot messengeren, ahol diskurálunk dolgokról heten.


Valamiért néha rám jön, hogy valami aktuális problémát megosszak ott. Soha nem kapok rá választ, de valamiért néha mindig megteszem, pedig a semmi reakció egyértelmű jele annak, h nem érdekli őket, vagy hogy ne csináljam. Tudom, az átlágnál negatívabb vagyok, és sokszor látszólag értelmetlen dolgok miatt ki vagyok bukva, de ha mások dolgaira reagálnak, akkor miért én vagyok egyedül idegesítő? :( Semmit nem tudok, mit gondolnak rólam (szoktunk néha találkozni), nem kérdeznek (mondjuk ezek alapján sejtem, h nem érdekli őket) de akkor minek akarnak látni? Én ezt nem értem. Mondjuk hozzáteszem ez kölcsönös én se kérdezek semmit.


Mondjuk nem vagyunk közel egymáshoz, így végképp nincs értelme a saját dolgaimról írni ott és ezt tudom. Én se kérdezem őket, ők se engem, szánalmas, h néha mégis kiteregetem ott a dolgaim, amit válaszra se méltatnak (nem csoda). Egy másik csoportban kaptam egy olyan kritikát, hogy a saját érdekemben ne tegyek ilyesmit. Vagy keressek fel egy szakembert, aki ért hozzá, vagy valami. Plusz a pletykák miatt is csak ártok magamnak ezzel, senkinek semmi köze az életemhez.


De elegem van ezekből a felszínes kapcsolatokból, amik ugyan kellhetnek hosszabb távon az életben (nincs sok ismerősöm, barátaim is csak 5), de teher fenntartani ezeket és folyton arra figyelni, mit lehet kimondani és mit nem.:(


Mégis miért kell akkor kínos helyzetbe hozzam magam ezzel? Mintha figyelemre szomjaznék, de direkt nem adják meg, mert szeretnék ha abbahagynám. Mást nem tudok elképzelni.


De tényleg nagyon magányosnak érzem magam. :( Csak ez nem az ő problémájuk, ők nem akarnak velem többet, mélyebbet, de bárcsak kimondanák. :( Az egyikük mondjuk megmondta, kicsit nyers volt, de a többiek nem viselkednek úgy, mint ő.



2020. okt. 8. 14:21
 1/6 A kérdező kommentje:
Elnézést, azt nem írtam, h júniusban végeztünk és azóta is napi szinten megosztunk a csoportban képeket,mémeket, stb.
2020. okt. 8. 14:24
 2/6 anonim ***** válasza:
Erre nem lehet válaszolni.
2020. okt. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Akkor miért írsz? :)
2020. okt. 8. 14:28
 4/6 A kérdező kommentje:
Mondjuk annyiban lehet igazad van, hogy ők sem tudnak mit válaszolni a dolgaimra
2020. okt. 8. 14:29
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, azt hiszem hasonlítunk ezért bátorkodom írni. Az én szememet egy netes ismerős nyitotta fel amikor a problémán vázoltam. A lényeg, szerezz igazi, valós barátokat akkor nem az lesz hogy csak úgy bele a vakvilágba osztod meg az élményeidet.
2020. okt. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Második válaszoló, igen, igazad van, de nagyon sokat csalódom. Mások elengedik maguk mellett az ilyesmit, de én mindig magamat okolom, hogy nem vagyok elég jó az embereknek. :( Pedig van, aki mondjuk nem túl kedves, nem empatikus és azért szól be. Az más, amikor építő kritikaként azt írják "figyi, egy online fórum erre nem alkalmas." De amikor azt mondják, hogy "fárasztó" vagyok, az kicsit más tészta. De erre is azt mondta valaki, hogy nem lehetek tökéletes és nem sértődhetek meg azon, hogy az ilyesmit közlik velem. Ettől még nem leszek rossz ember, vagy kevésbé értékes, de mindenkinek vannak határai és nem kell mindig elfogadjanak, sem pedig kedveljenek. Meg ami A-nak jó, B-nek nem. Rugalmasabbnak kéne lenni. :(
2020. okt. 8. 14:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!