Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek? Tényleg szarrágó...

Szerintetek? Tényleg szarrágóság vagy nekem van igazam?

Figyelt kérdés

Egy haveromnak kB 1,5 éve kölcsön adtam 300 ezer Ft ot.

Azt ígérte vissza adja hamar, autókkal kereskedik, megveszi, felújitja eladja többért.

A biznisze nem jött be, nem tudta vissza adni a pénzt.

Továbbra is jóban voltunk, majd oda költöztem hozzá, hogy akkor lelakom a lóvét. Angliából hoztunk haza egy kocsit, elfogyott a pénze, kért 100 ezret.

Munkája nincs,csak autókkal bizniszel. Vissza lassan tudja adni a lovet.

A hűtőből a vajamat elkeri mert neki épp elfogyott.

Szóvá tettem h allergiás vagyok rá ha a kajámat eszik.

Szerinte szarrágó vagyok, és irigy. Ingyen lakom itt, semmire nem költök, a benzin pénzt sem kéri el ha megyünk a boltba. (Miért kéne Benzin pénzt kérni ha boltba megyünk??) Kijött értem a reptérre akkor sem kért pénzt (mikor kikoltoztem hozzá mert külföldön vagyunk) Szerintem ha adtam neki 300 ezret meg most 100 ezret, az a minimum h nem kér el Benzin pénzeket.

Szerintetek igaza van h szarrago vagyok vagy nekem van igazam?



2020. okt. 18. 22:42
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
88%
Sztem üljetek le és beszéljétek meg. Mint két felnőtt ember.
2020. okt. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Én ezen nem agyalnek. Lakd le a 400 ezret és tipli. És soha többé ne adj kölcsön senkinek. Barátnak főleg. Én is saját káromon tanultam ezt meg.
2020. okt. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen nem vagy szarrágó, és amit ki akartál hozni az irományod második felében, azzal teljes mértékben egyet tudok érteni. De ne hagyd, hogy tönkre menjen a barátságotok. Ülj le vele beszélgetni. Tudom, hogy fiúk között nem divat a megbeszélés, meg a lelkizés, de a ti esetetekben belefér, mert lakótársak vagytok. Azért az irományod alapján nagyon úgy tűnik, hogy jó barátságban vagytok, melyet kár lenne veszni hagyni. Nekem az utóbbi időkben tönkrement (vagy csak semlegessé vált) pár barátságom, néhol én miattam, néhol a másik fél miatt. Utólag bántam, hogy miért nem voltam esetleg más az illetővel, bár az is előfordult, hogy rossz emberrel hozott össze a sors. Viszont a szavaidból azt vélem kikövetkeztetni, hogy a haverod nem rossz ember, csak elcsúszott anyagilag. Velem is volt már ilyen, hogy elcsúsztam valamivel (autó felújítással), és kölcsönt kellett kérnem (igaz, én vissza fizettem végül). Szóval szerintem ülj le vele, amikor nyugi van, és egy értelmes vitát generálva, próbálj meg beszélni az észrevételeidről... mondjuk egy sör, vagy egy kávé mellett, hogy meg legyen a módja. Mond meg neki, hogy számíthat rád, meg, hogy segítesz neki, és nem élsz vissza azzal, hogy laksz nála, de cserébe azt kéred, hogy az ilyen utólagos szemrehányásokat ignorálja a továbbiakban.
2020. okt. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
36%
Legyel elegans … ne legyen igazad! Szamit? Komolyan szamit?
2020. okt. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Én kezdtem az előbb azzal, hogy mingyart elfogy a vajam pedig 2napja vettem, és alig ettem belőle.Adok szívesen ha elfogy de utána vegyek, ne az enyémet egye. És akkor jött az ő részéről h ingyen lakom itt, a háztartásba sem szállok bele, WC papírt egyszer sem vettem 3 honapja mióta ittvagyok blabla la, szarrago irigy vagyok, stb.

Benzin pénzt sem kell kifizeti ha boltba megyünk.sztem ha boltba mennek és velük megyek akkor nincs Benzin pénz.

Akkor van Benzin pénz ha megkerem h vigyél el A bol B be amikor arra nem lenne dolga.

2020. okt. 18. 23:05
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Én csak azt nem vágom, hogy te minek költöztel ki hozzá külföldre? Nyaralni vagy dolgozni?
2020. okt. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Le lakni, mert vissza 2 év alatt sem tudta. Dolgozni kezdtem.
2020. okt. 18. 23:08
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Sztem szimplan gyoker.

Tanulsag: akkor se adj 50-nel tobbet a legjobb baratodnak.

2020. okt. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Értem. Ha már 3 hónapja ott vagy, akkor le is laktad, vagy még nem? Meddig maradsz nála? Ez fontos lenne a tisztázas miatt. Mert ha pld mondjuk fél hónap múlva eljossz tőle, akkor nem agyalnek én ezeken... De ha még hosszabb ideig együtt laktok utána is, ha már lelaktad a tartozásat, akkor mindenképpen kell új szabályokat hozni.
2020. okt. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

6 hónapra jön ki a lelakási idoszakom nála, meg 2,5 hónap van hátra. Ő az a fajta aki állandóan mindenkinek tartozik.

Nekem is.összesen 400 ezerrel, ebből 300 át lelakok. Munkája nincs. Többször észre vettem h kevesebb van a vajambol, tusfurdo öl, zselebol stb.

Most szóltam rá h idegesít h az enyembol eszik.Háztartasba se szállok bele. Felsoroltam h én vettem legutóbb Mosoport, mosogatoszert, kukas zsákot.

Kiszamolta h az csak pár euró, a WC papírt mindig ő veszi és nem szól érte.

Én itt arra vagyok allergiás h nincs loveja, tartozik, a személyzeti pizza bol néha eszik. Adok szívesen, de utálom ezt a keregetest, a pénzem meg sehol.

2020. okt. 18. 23:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!