Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Az ilyen helyzetet hogy...

Az ilyen helyzetet hogy kezelnétek? Illetve, hogyan hagynátok figyelmen kívül?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A barátom egyik nagyon jó, gyerekkori haverjáról lenne szó, aki mióta közelebb költözött hozzánk és majdnem minden nap látom egyszerűen kivagyok. Miért? Hétköznap általában csak egy kis beszélgetésre jön át munkaidőben, olyankor kávét kell neki adni. A beszélgetésükbe nem tudok, illetve amúgy nem is akarok részt venni, közben dolgozok.Ő egy mini garzon lakásban lakik, ami kb akkora mindennel együtt, mint a mi hálószobánk és a főbérlője azóta ígérgeti neki, hogy megcsináltatja a sütőt mióta beköltözött (tehát csak a főzőlapot tudja használni jelenleg).Eleinte működött nálam az, hogy oké gyere át persze főzzünk (harmadoljuk el a hozzávalók árát de megvenni a cuccokat is mi megyünk el) együtt valamit hogy legyen neki is meg nekünk is kajánk. De ez abból állt, hogy nyitott egy sört és kiment cigizni a teraszra, én meg szépen csináltam ami kell a kajához (húst felvágni, zöldséget aprítani stb.), majd oké bejöttek (olyankor a barátom is kiment vele a teraszra dumcsizni) és megkérdezte, hogy tud e segíteni, mondom nem köszi, mar csak kavargatni kell stb. Oké, kész a kaja, eszünk belőle, megköszöni szépen, mondja hogy nagyon finom és elrakja az adagját és még kicsit dumcsizunk és ennyi. Én pakolok el utána, én mosogatok el stb. A barátommal erről már beszéltünk, mondta hogy megcsinálja ő, de azt meg nem akarom, mert annyit dolgozik és legalább ennyivel szeretnék neki segíteni. Aztán így már szinte irigy vagyok erre a haverjára hogy milyen jó hogy kis garzonban lakik, mert mi nem mehetünk hozzá, mert hát kicsi nagyon, mindig ő jön át, kap ingyen kávét, a hamuzós tálat is mindig én ürítem ki utána, lesz kajája úgy hogy semmit nem segít bele csak a harmadát kifizeti. Mi aranyélet ez már? Hétvégén én is szeretnék azt csinálni amit akarok, és igen tudom, hogy főzni ígyis úgyis fogok es akkor mar oly mindegy hogy +2 adaggal többet csinálok vagy nem mert ugyanakkora macera van vele, csak kajak úgy érzem, hogy mint valami csicska lennék. Ha baráti körben van valami kis bulika egymásnál, akkor nyilván az fizet mindent, akinél van a buli de baszki nála sosincs, és mindig ingyen kaja, aranyélet neki (és igen idegesít, mert most valljuk be akármennyire szeretünk valakit, mindenki szereti az ingyen kaját és piát) Tudom, hogy nem tehetem meg hogy beszólok neki, meg semmi ilyen tiltás nem is jutott az eszembe hisz gyerekkori barátok (a kapcsolatom nekem vele olyan, hogy azért beszélek vele mert a párom gyerekkori barátja, de ha ilyen szimpla ismerős lenne akkor megtenném hogy nem beszélek vele), szóval ti ezt az egészet hogy kezelnétek? Nem kis szurkoló tábort keresek, aki nekem ad igazat, hanem tényleg az érdekel hogy ilyenkor ti mit tennétek? Hogyan viselkednétek ilyen szituációban? Vagy így erre mi lenne a legjobb megoldás? Igából azt érzem, hogy már egyfajta utálkozás van bennem emiatt felé (igen, tudom hogy nem tehet róla hogy garzonra futja neki jelenleg) de így a több, mint két év alatt ez a sok ilyen szituáció nagyon elbillentette a mérleget bennem és félek attól, hogy egyszer ki fog borulni a bili de akkor nagyon. Egyébként már felvettettem neki ezt a sérelmemet, a válasz az volt rá hogy ''persze fog segíteni''. Ja és még egy dolog eszembe jutott amit ki nem állhatok...nagyon jó beszélőkéje van és nagyon jól elő tudja magát adni es el is tudja magát adni, mintha kajak valami sztár lenne, ő lenne a Jani. És amikor beszél jajj mi van melóban így úgy stb kajak nincs okom rá, mert tudom hogy milyen, de mégis olyan kicsinek érzem magam. Olyankor mindig az van bennem hogy, úristen mikor hagyja mar abba ezt az önsztárolást. És kb úgy érzem hogy csak magamat mérgezem ezekkel az érzésekkel pedig nem akarom. De egyszerűen nem tudom hogyan kezelhetném ezt az egész helyzetet.

2020. okt. 23. 07:10
 1/8 anonim ***** válasza:
36%
Írd le még egyszer röviden, és tagoltan a történetet, ez így olvashatatlan!
2020. okt. 23. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Fuhh, esetleg azt próbáld meg, hogy adsz neki feladatot, amit már akkor kiosztasz, amikor megérkezik. Szia Béla, ma paprikás krumpli lesz, szeretnélek megkérni, hogy a krumplit pucold meg hozzá.

Vagy vedd meg a hozzávalókat és szervezz programot magadnak.

Szia Béla, megvettem mindent a paprikás krumplihoz, de nekem mennem kell a csajokhoz. Ma ti főztök, srácok, és légyszi mosogassatok el a kaja után.

2020. okt. 23. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

De ha főző lapja van, akkor minek főzöl rá? Hozzá át a kész kaját, amit csak sütni kell és tegye be a sütőbe.


Mondd neki, hogy megtanitod főzni, hogy magának is meg tudja csinálni és tanítás közben meg mondod, hogy mit csináljon.

2020. okt. 23. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Te vagy a hulye.


Rá kell parancsolni, ezt meg ezt segítsetek légyszi, ha nem akkor megfogod magad és elmész egy-két órára főzzék meg. Ha meg a párod elakar mosogatni mosogasson kb 10 perc... Ha órák hosszát tud dumcsizni akkor 10 percbe nem hal bele.


Nem kell a mártírt játszani ha a párod is benne van abba hogy segít akkor meg fogadd el

2020. okt. 23. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Megmondani a haverjának, hogy akkor neked ez ennyi, oldja meg. A párommal meg utólag megbeszélném, hogy ő azt csinál vele amit akar, de hozzátok nem megy többet. Illetve elmondani, hogy észrevette e hogy csak kihasznál titeket.
2020. okt. 23. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez a dolog két éve tart akkor a párod haverja pofátlanul kihasznál benneteket. Ennyi idő alatt nézhetett volna nagyobb albérletet ahol tudna ő is vendégül látni benneteket, ki tudta volna verni a bérbeadótól egy sütőt vagy akár ő is beszerezhetett volna egyet, nem egy óriási összeg és használtan is egész jókat lehet kapni.

Említsd meg a párodnak hogy reméled a haverjának a mosógépe nem fog elromlani mert ha mosnod is kell rá akkor nyugodtan odaköltözhet hozzátok, hátha másra is tudnád használni esténként (a vége csak irónia).

2020. okt. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó válasza nagyon igaz, karcos, de humoros. 😆
2020. okt. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A 6-os válasza nagyon jó frappáns. Ugyan azt tudnám le írni én is. Rendezd el a pároddal a barátja sorsát ne engedd ki használni magad.
2020. okt. 25. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!