Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Beszéljek vele?

Beszéljek vele?

Figyelt kérdés
Van egy fiú akivel nagyon sokat beszéltünk nem olyan régen. Borzasztóan jó barátok voltunk, mindent megbeszéltünk egymással. Nagyon szerettem vele beszélni, de nem volt/nincs mentális egészség ügyileg a toppon, viszont én sem. Ahogy beszéltünk egyre mélyebbre húzott, azután pedig megismerkedett egy lánnyal. Elkezdett velem egyre kevesebbet foglalkozni, és mikor igen, akkor nagyon csúnyán beszélt velem, még akkor is ha semmi okot nem adtam rá. Éppen ezért egy idő után besokalltam és nem beszéltem vele többet úgy igazán. Már csak akkor szólok hozzá, ha ő maga kezdeményez beszélgetést, sőt, a messenger üzeneteit akár több napig is ignorálom. Viszont amióta így állunk visszatért a régi énjéhez. Ugyan olyan kedves mint az előtt volt, és ezért elgondolkodtam, hogy újra beszélni kezdjek vele. Viszont azt sem akarom, hogy kiderüljön, hogy most csak hízeleg, hogy megint szóbaálljak vele, aztán megint visszatér a tokszikus önmagához és ismét megbánt. Ti mit tennétek a helyemben?

#beszélgetés #barát #barátság #tokszikus kapcsolat
2020. nov. 11. 23:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha tényleg olyan közel álltatok egymáshoz, akkor beszélj vele, vagy próbáld meg megemlíteni, hátha ő hozza fel. Igazából ha szemét volt veled, akkor neki kellene előhozakodnia ezzel, de nem teszi...

Lehet, amúgy ő nem tekintett olyan jó barátjának téged. Erre még nem gondoltál?

Nekem van egy hasonló szitum, egy srác haveromnak a mentális egészsége eléggé leromlott, és az elmúlt időszakban ez meglátszott mindig rajta, mindig mikor taliztunk vagy beszéltünk. Aztán nekem is meg vannak a magam problémái, de kinek nem.... Ebből a haverságból egy toxikus egyveleg lett, és egy ideje csak akkor zavarom, ha muszáj, mert állandóan 1 kedves szóra is bele kezd olyan témákba, amik haverként nem rám tartoznának, és már megkértem, hogy ne, de nem vette a lapot. Sajnos van egy olyan érzésem, hogy a haverom inkább egy lány társaságára vágyik bennem, aki meghallgatja, emiatt is offolom, mert kifejezetten csak egy haverként tekintek rá, nem több, meg vannak furcsaságai, amiket nagyon nem akarok megérteni.

Én így a saját sztorimból merítve hagynám a srácot a helyedben, engednék hátha magától magyaráz valamit, ha nem létszükséged, hogy ismerős legyen, akkor hagyd a francba. Az még, hogy sok mindent megbeszéltetek, meg ilyenek még nem bizonyíték egy jó kapcsolatra. Meg lehet csak eddig voltál neki jó társaság és keresett egy új csajt, vagy feltűnt neki is, hogy ez a toxikus légkör nem jó senkinek sem, és ilyenkor nincs nagyon megoldás.

Igazából csak találgatni lehet, hogy a másik miért tette, meg hogy megéri-e megkérdezni. Gondold át, hogy kell-e ez neked, ha igen akkor hajrá, csak lehet kellemetlen lesz neki is, és ki fog térni a válasz alól, vagy hazudik, vagy válaszol....de ilyen emberhez sok reményt nem fűnék, főleg ha van egy kis szégyenérzete.

2020. nov. 12. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Belinkelném neki ezt a kérdést, és lehetőséget adnék egyetlen magyarázatra. Ha tényleg olyan jó volt a barátság volt, egy esélyt még megér. De a jövőben már számítanék rá, hogy bármikor újra előfordulhat ami és ahogy történt, ennek az első jeleinél minden lehetséges módon megszakítanám vele a kapcsolatot.
2020. nov. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Azt hiszem nem voltam elég egyértelmű. Maga a srác is észrevette, hogy hogy viselkedik velem, bocsánatot is kért miatta, de aztán nem változott, csak miután már nem beszéltem vele. Tudom hogy az, hogy mindent megbeszéltünk nem bizonyítja, hogy tényleg jó is volt e a kapcsolatunk, de ő maga mondta nekem, hogy én vagyok a legfontosabb ember az életében (és ezt többször is megtette). Innen merem feltételezni, hogy tényleg igazán barátok voltunk.
2020. nov. 13. 09:40
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez egy mérgező személy. Az hogy most megint kedves, szintén a mérgező személyekre jellemző húzás. Mondani bármit lehet, azonban a tettek beszélnek. Akit szeretünk, azzal nem vagyunk szemetek.
2021. febr. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!