Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Éreztétek már h valójában...

Éreztétek már h valójában hiába közeli barátaitok, egyikre se lehetne számítani bajban?:/

Figyelt kérdés

Nekem van egy pár jó barátom, de egyikről se érzem h tényleg igaz, őszinte barátok lennének, akik ,ha baj van, kimentenének.:/ Csak pár példa:

A legjobb barátnőmet 9 éve ismerem, de nem az a megbízható, ride or die típus. Általánosban volt, h padtársak voltunk és egyik órán nagyon jó kedve volt. Elkezdte rúgdosni az előttem ülő hátizsákját, mire az megofordult és azt hitte h én voltam, a barátnőm meg csak nevetett. A tanár is engem szidott le és beírt egy magaviseleti egyest, de én nem köptem be őt, viszont neki kellett volna magára vállalni a tettét, de meg se szólalt. Én őszintén bevallottam volna az ő helyében. :/

Ez csak egy példa a sokból és igaz ez régen volt, de azóta is számtalanszor megbízhatatlan, nem beszélve arról h szisztematikusan mindenhonnan elkésik. Ha megbeszélünk egy találkozót, előre tudom h 1 órával később kell mennem, mert különben simán megváratna, akár 2 órát is. Kedves, segítőkész, de ha igazán nagy baj lenne, biztos vagyok benne h nem tudnék számítani rá. :/ Most is, vissza se ír messengeren, csak ha panaszkodni akar h a barátja nem foglalkozik vele.


Egy másik barátnőmről most tudtam meg, hogy valójában nagyon önző, irigy és versengző. Volt 2 classroom feladat, ami nagyon hosszú és nehéz volt. Elosztottuk h időben le tudjuk adni, máskülönben csak kettest ért volna. Én a sajátomat időben megcsináltam, ő a barátjával chatelt és az egyiket egyáltalán el se kezdte, pedig volt rá 7 órája. Már akkor lassan közeledett a határidő, mondtam neki h mindegy, az elsőnek a felét küldje el (mert mindkettőt elfeleztük). Azt az üzenetet mintha direkt meg se nézte volna vagy 20 percig pedig online volt, mintha először nem akarta volna h én időben leadjam. Aztán nagy nehezen elküldte, én is a sajátomat plusz a másik feladatnak a felét. Én az övén változtattam kicsit, ő az enyémen nem. Leadtuk időben az elsőt, a másodikat fentmaradt befejezni aztán még hajnalban leadta. Én azt nem vártam meg ezért lefeküdtem és másnap küldtem el. A tanár persze észrevette h egyforma, mert ő az enyémen nem változtatott, pedig én az övén igen(főleg h tele volt hibával, meg se nézte rendesen mielőtt elküldte nekem). A tanár teljesen elfogult volt, ötöst adott neki mindkettőre. Az enyémre 1-est , a másodikat meg ki se osztályozta. Ez most engem nagy bánt, főleg h arról nem is szólt nekem a barátnőm h megjegyzésként a tanár odafűzte neki h "ha még egyszer odaadod másnak átírni, legközelebb 1-est kapsz"(angolul irta de átfogalmazva ezt jelenti). De erről persze semmit se szólt , tegnap megint rám írt h el kéne osztani a feladatokat.:( Aztán mondtam neki h nekem 1-est adott és mikor kérdeztem h neki mennyi lett, el akarta sumákolni. Először nem is válaszolt arra a kérdésre. Aztán megint megkérdeztem és akkor nyögte ki. Bezzeg fordított helyzetben meg fel kapta volna a vizet.


Gyorsba másik példa : én számtalanszor segitettem neki a helyes megoldásokkal, miután kitöltöttem a google űrlapot és megnéztem az eredményeket, múltkor viszont én kérdeztem egy válaszról miután ő hamarabb elvegezte és megnézte, de gyorsan kilépett az ablakból. Ezt elnéztem akkor, azt hittem véletlen, de most már selytem h direkt volt.


Annyira elegem van az ilyen barátokból.Most nem tudok aludni, mert az jár az eszembe hogy vajon jobb lenne barátok nélkül, ha csak egyoldalú az őszinteség és segédnyújtás.


2020. dec. 1. 05:11
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
Ezért élek egyedül:).
2020. dec. 1. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%
Neked vannak barátaid? :O
2020. dec. 1. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
57%

Ezek érdek barátok, majd idővel elkopnak.

Nekem van 2ember akire számíthatok. Cserébe,ha hajnal 2kor felhívnak csak annyit kérdezek,hogy ásót vagy pálinkát vigyek?

2020. dec. 1. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
55%
Igen. Mindegyik ilyen volt. 30 éves koromra nincs egy barátom sem. Képtelen vagyok megbízni bárkiben. Annyiszor becsaptak már.
2020. dec. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
63%
Kérdező nagyon rágörcsölsz erre, sajnos ilyen nincs hogy gyerekkortól barat vagyok életünk végéig, lássuk be ez túl romantikus. :D Vegyél egy kutyust, egy jó könyvet, engedd el ezt a kötödést, ahogy öregszel rosszabb lesz. Mikor pénzekkel vernek át, meg elárulnak, vagy elcsábítják a párod, stb. A legtöbb nő ha több vagy töle akkor irigykedik, ha kevesebb lenéz.Erre minek barátság?
2020. dec. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
12%
Kérdező, hány éves vagy? Tudom,hülyén hangzik, de ezek a dolgok még változhatnak, és a kérdésből ítélve fiatalnak tűntél :'). Nekem amúgy szerencsém van, van egy nagyon jó barátnőm gimnáziumtól (egyetemista vagyok most) és a toxic "haverok" eltűntek az életemből.. Egyetemen meg még annyi más embert megismersz majd, hogy ha félénk is vagy, megtalálod a baráti társaságod <3
2020. dec. 5. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!