Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A baráti, társas kapcsolataid...

A baráti, társas kapcsolataid mennyire változtak 5-10-15 évvel ezelőtthöz képest ? Most is ugyanazok a barátaid, mint mondjuk 10 éve ? Mennyire változott ez ?

Figyelt kérdés

2020. dec. 14. 17:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyban fugg a kortol. Nyilvan egy 19 evesnek azok a legjobb baratai, akiket 14 evesen gimiben megismert. De en pl. 24 vagyok, 10 evvel ezelotti baratnoim abszolut nincsenek alt.sulibol, 5 evvel ezelotti gimibol pedig egyetlen egy, pedig akkor sok baratnom volt.
2020. dec. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szélesebb lett a baráti társaságom az elmúlt 10 évben, felszínesebbek azért a kapcsolataim, vagy inkább azt mondanám, hogy nem tudunk úgy majomként lógni egymáson olyan gyakran mint mondjuk a gimiben, de ez természetes.


Az elmúlt 10 évben 5 barát kopott ki mellőle, ebből 1et a bölcsiből ismertem, a többiek nem érintettek meg. Vannak olyan barátaim, akikkel még általános iskolából, gimiből tartom a kapcsolatot, de legtöbbször egyetemi vagy munkahelyi barátokkal találkozom már.

2020. dec. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A 10 évvel ezelőttihez képest kevés barátságom maradt meg, a többsége átalakult laza ismerősi viszonnyá, eltávolodtunk egymástól. Születtek persze új barátságaim is. De a legfurább, hogy nemrégiben "felújítottuk" a dolgot pár olyan emberrel, akivel 15-20 éve voltam jóban. Ugyebár öregszünk, vészesen közeledik a 40, talán ezért kezdték el a főiskolai barátok társaságát keresni, hátha attól fiatalabbnak érzik magukat vagy nem tudom :)
2020. dec. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A legközelebbi barátaim ugyanazok, mint 10 éve is, de azóta bővült a társaság és lettek máshonnan is barátaim. Kevesebbet találkozunk, mint régebben, nem lógunk egymáson, mindenkinek megvan a saját élete is de így is szakítunk egymásra időt és ami még fontosabb, számíthatunk egymásra. A felszínes haverok majdnem mind elkoptak és lecserélődtek, de az nem is baj.
2020. dec. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem általánosból van 4 barátnőm, egyikük volt a tanúm, de mindig ott voltak a 20 fős esküvőmön. A gimiből 2 ilyen van.

Az egyetemen már nem szereztem olyan barátokat, akik valóban barátok lennének. Munkahelyen sem.

32 vagyok

2020. dec. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
én már 40 múltam, a 3 legtöbb és legszilárdabb barátságom ami megmaradt, az 20-25 éves barátság. ezen felül van pár, ami hozzájött munkahely, stb. révén, de ezek is már 5-10-15 évesek, és azt mondanám, hogy inkább felületesebbek, illetve egy exem szerintem egész életemben meg fog maradni mint barát.
2020. dec. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
30%
Most vannak barátaim és konkrétan nekem van baráti köröm, nem pedig csak odacsapódok egy társasághoz bunkón kuporogni meg nagyokat hallgatni a szorongásom miatt.
2020. dec. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

kb 3x lecserélődött. Senkivel nem tartom a kapcsolatot akivel 15 évvel ezelőtt tartottam.


Bár ezt nem bánom.. mostani ismerős/batári körben legalább a fejlődésen van a hangsúly, nem pedig a piáláson mint 10-15 éve.

2020. dec. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az összes barátomat elveszítettem.
2021. máj. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!