Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit lehet tenni ebben a...

Mit lehet tenni ebben a helyzetben, hogy ne ártsak neki?

Figyelt kérdés

Adott egy kedves barát, aki egy társaság részeként került az életembe és szívesen töltöttük együtt a szabadidőnket, akár kettesben, a sok közös érdeklődés miatt. Egy ponton azonban a sors úgy hozta, más területen is egymással kellett huzamosabb ideig együttműködnünk és a magántalálkozók ugyanúgy megmaradtak mellette. Ezt értsük úgy, hogy hetente 1-2 napig nem találkoztunk (sokszor tényleg reggeltől estig vele voltam) és a kimaradt napokon sem mindig függesztettük fel a beszélgetést. Hónapokig ment így és a karantén alatt sem lettek ritkábbak és rövidebbek a beszélgetesek, csak leginkább online terbe terelődtek.


Tényleg fontos személy, rengeteget megteszünk egymásért és az egyik legkedvesebb barátom, akit valaha magam mellett tudhattam. De ennyi, nem érzek többet. Sokan utalgattak rá és nekem is kezdett feltűnni mennyire ragaszkodik hozzám és egy idő után az is, talán kicsit túlságosan közel tart magához. Fojtogató tud lenni az a megfelelési kényszer, hogy ha kihagyok 1-2 napot, utána erőt kell vennem magamon, mindenképpen keressem fel, mert különben észrevehető csalódottságot sugároz magából. Más emberek társaságában ügyelnem kell rá, ugyanannyira bevonjam a beszélgetésbe, hiába van a másik feléhez 1000 kérdésem, hozzá meg igazán semmi, mert minden apró részletet hallottam háromszor.


Ez megy, már nagyjából egy éve és pár közeli személlyel beszéltem erről, de senkinek nincs ötlete, hiszen teljesen elküldeni nem akarom. Magán jellegű problémái és a karantén hatására amúgy is rossz passzban van, nem engedhetem el a kezét,de már elég ebből a szituációból. Amennyire levettem, azt hiszi én lehetek számára egy megfelelő társ, de nem mer jobban közeledni, viszont elég feltűnően féltékeny a hozzám közel kerülő emberekre. Nem bírom tovább, én szerelmes vagyok valakibe, akit ez a barátom is tiszteletben tart, bár mindig van rá megjegyzése. Hogyan legyek boldog egy nekem való partnerrel, ha ennyire nincs szabadságom, mert félek valami őrültséget csinál, ha leredukálom a kommunikációt?



2020. dec. 22. 02:26
 1/10 anonim ***** válasza:
91%

Mindenképpen ritkítsd vele a kommunikációt, mert súlyos kapcsolatfüggő lett.

Tartozol ezzel önmagadnak és annak, akibe szerelmes vagy.


Nem csimpaszkodunk rá senkire, mint egy pióca.

Mindenkinek van magánélete, és tiszteletben kell tartani az auráját.


Még férj-feleségnek, élettársnak, azoknak is, akik

csak járnak egymással.


Először csak másnap válaszolj, ha ír. Te ne kezdeményezz.

Aztán már csak 2 nap múlva. Majd rapszodikusan. Aztán egy hét múlva,

majd egyre nagyobb időtávolságban.


Ha szemre hányja, ne vitatkozz vele, mondd, hogy elfoglalt lettél, stb.


Az ő érdekében is redukálnod kell a kapcsolattartást.

Minden bizonnyal félreértette, az ő számára nem puszta barátság,

szerelmes beléd és a szoros kapcsolatot biztatásnak vette.

Ez a te felelősséged is, de most már látod, és tudod,

hogy ez nemcsak fojtogató, hanem egyéb okból is egészségtelen.

2020. dec. 22. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szegény lány, én megértem.:( Lehet hogy nem volt még senkije vagy szeretethiányos és vágyik egy pajzsra, biztonságra. Egyáltalán miért engedted ennyire közel magadhoz!? Normális ember tudja lány és fiú barátság nem létezik.
2020. dec. 22. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Energiavámpir
2020. dec. 22. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha ebben Terézanyuként partner maradsz, te fogsz sérülni (már meg is történt talán). Valószínűleg úgy gondolja, hogy a köztetek lévő harmónia záloga a veled való lehetséges párkapcsolat, ami egy saját maga előtt is eltitkolt, állandó projekciót vált ki, és amint látod, eredményesen. Ott tartasz, hogy lelkiismeretfurdalást generálsz magadban azért, ha nem (eleget) foglalkozol vele, azért, hogy táplálod a függőségét azzal, hogy nem zárod rövidre a párkapcsolati lehetőséget. Ezt szóban hiába is tennéd, nem fogadná el, persze lehet rámondja, hogy tudja, megért, de a következő pillanattól ugyanúgy erre törekedne. Megoldás? Kettő is van. Az egyik, hogy de, elengeded a kezét, elfelejted a vele szembeni empátiát, nem generálsz magadban bűntudatot, ha látod a csalódottságot, ez mind a projekciója része és célja. Minden csalódottsága kiút a függéséből. Ha ezt megérted, rájössz, hogy ezzel segítesz neki. A másik lehetőség, számodra egy kapcsolat. Ha van egy potenciális jelölted, ne zárkózz el. Ez ideális esetben szerelemmé minősülve párkapcsolattá válik. Ekkor a függő barátot óhatatlanul is mellőzni fogod, még egy nagyon-nagyon legjobb barát is megérzi a nélkülözést, egyszerűen a párkapcsolat ezzel jár. A tényleg jó barátságok azért megugorják ezeket a labilis részeket, így tudnak évtizedekig fent maradni. A függő sráccal nem valószínű, hogy így lesz. Amint tudatosul benne, szóval tényleg leesik neki, hogy esélye nincs, hogy köztetek több legyen, már nem lesz fontos, hogy ennyire ragaszkodjon hozzád - barátilag.
2020. dec. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Sajnos elég szerencsételenül alakult ez így, az elején mindketten próbáltunk nem belecsúszni abba, hogy kötelességből és kedvtelésből is annyi időt legyünk együtt, ami még nem sok, de nem jött össze. Leginkább azért, mert mikor már megmondtam, nekem egy kis távolságra van szükségem, akkor mindig jött valami előre lebeszélt program vagy olyan esemény, amire közös ismerős miatt voltunk mindketten hivatalosak.


Már tavaly ősz óta egymáshoz köt minket több szál és ez sokszor nekem is jól jött, mert nagyon rossz időszakom volt már tavasz előtt bőven, így jól esett, ő mindig ott van és számíthatok rá, ezt pedig próbáltam viszonozni, hiába másokkal alig beszéltem. Aztán erőt vettem magamon és elkezdtem élni az életem, ő meg megmaradt ugyanott és ugyanazt várta tőlem.


Megismertem a fiút, akivel az első pillanatban teljesen egy húron pendültünk és sajnos a hülye fejemmel (mert akkor még nem esett le mit érez irántam) elhívtam a barátomat is közös dolgokra, nehogy véletlenül beleszeressek a fiúba, mert nem éreztem magam késznek egy kapcsolatra. Ott romlott el igazán minden. Már olyanokba belekötött, hogy milyen arányban kinek kedveskedem, kihez beszélek többet, stb. Próbálom visszafogni magam és nem említeni, aki nekem tetszik, de szinte lehetetlen, ha nem ketten vagyunk, mert másokat érdekel hogy halad a kapcsolat és nem nyöghetem be: Hahó, neki ez nagyon kínos téma.


A távolságtartást egyre jobban erőltetem. Eddig, ha két napig nem írtam, már hívott, hogy beszéljünk, de az utóbbi pár hétben már 3-4 napig is, csak ír egyszer naponta, de nem kéri, hogy beszéljünk mondjuk telefonon. Úgy érzem ő is kezdi megérteni az igényeim. Közben meg folymatosan azt érezteti mennyire nem bírja, hogy megint nem lehet sehová menni, meg mekkora igénye van a társaságra, de mindenki elfoglalt. Érthető, meg minden, de egyszerűen belefáradtam már abba is, hogy másoknak szóljak, keressék meg őt, mert örülne neki. Egyszerűen elég. Szeretnék magánéletét, mert oda jutottam, már csak belekötni tudok a véleményébe az általam elmesélt történésekről, mivel nem egyezik az enyémmel és nincs kedvem hallgatni az eszmefuttatásait. Túl sok volt belőle és unom.

2020. dec. 22. 11:36
 6/10 anonim ***** válasza:
Küldd át neki ennek a kérdésnek a linkjét. Tuti eredményes lesz. Ha felhagy az önzésével, megérti, hogy érte tartasz távolságot, azért, hogy ez a barátság fennmaradhasson, és nem ellene. Ha nem érti meg, akkor nem te számítasz igazán, hanem saját maga.
2020. dec. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Te most lány vagy, vagy fiú? 😳
2020. dec. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Lány, de szerintem ebből a szempontból sok jelentősége nincs. Egyébként én hiszek a fiú - lány barátságban, mert mindig is sokkal jobban kijöttem a fiúkkal és most is többségében ellenkező nemű barátaim vannak, akikkel az elejétől fogva egyértelműen nem szeretnénk egymástól többet.
2020. dec. 22. 13:59
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát, látod mi lett a vége ennek a “barátságnak” az egyik mindig többet fog érezni, mint a másik. 🤷🏽‍♀️
2020. dec. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Egy kis plusz információ a kérdéshez, mert most megláttam és hátha jól jön bármikor bárkinek.


Több, mint másfél évvel a kérdés után végre sikerült lépnem. Nem egy városban lakunk már, a legtöbb közös dolgunk lezárult és közös barátunktól is kértem véleményt, hogy ugye nem lesz harag, ha végleg kizárom a mindennapjaimból. Őszintén, röviden, tömören elmondtam neki mi a véleményem és nem tudom tovább fogni a kezét. Kért egy utolsó beszélgetést, amit szintén rövidre zártam és ennyi. 2 hónapja egyikünk sem írt a másiknak és hiába hiányzik, rengeteg stressztől megkímélem magam. Szabaduljatok meg a számotokra toxikus személyektől, hiába jó emberek.

2022. okt. 10. 09:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!