Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért van az, hogy “lemorzsoló...

Miért van az, hogy “lemorzsolódnak” a barátok a gyerek születése után? Ez másnak is rosszul esne?

Figyelt kérdés
Próbálom röviden. Volt egy jó barátnőm, sokat beszeltünk telón meghallgatott mindig mikor szükségem volt rá. Nekem olyan legjobb barátnő féle volt. Nem sűrűn találkoztunk mert sokat dolgozott meg gyerek előtt én is de olyan havonta összejött de mondom sokat beszéltünk telón. Ő volt az esküvői tanúm is meg a lánybúcsúmat is Ő szervezte. Megszületett a lányom, a kórházba bejött kétszer. Hazamentünk a kórházból és én tényleg nem hivogattam, hogy jöjjön lefoglalt a pici de a barátnőm írta mindig, hogy mennyire szeretne eljönni meg hogy hiányzunk neki de sokat dolgozik meg , hogy kb csak dolgozik. Mindig azt írtam rá, hogy persze majd jön ha tud szívesen látjuk bármikor. Eljött hozzánk egy volt kolléganőm akit a barátnőm is ismert a lánybúcsúmról és fb-on is ismerősök lettek. Ez a volt kolléganőm kérdezte , hogy volt-e a barátnőm , mondtam, hogy nem mert sokat dolgozik nincs ideje. Erre mondja a volt kolléganőm, hogy hát a fb-on pedig folyton posztol . ( én nem vagyok már fent,nem láttam ezeket) aztán meg is mutatta és tényleg minden héten egy két nap elment a barátnőivel, ugyanazokkal valahová. Hozzánk meg ugye nem tudott kijönni pedig nem másik bolygón lakunk. Kicsit szarul esett mert jól jött volna egy barátnő ebben az időszakban. Aztán írt még ezután is a barátnőm, hogy hú de eljönne már de tényleg csak dolgozik és alszik. Na erre megírtam neki de esküszöm, hogy normális stílusban , hogy sajnálom, hogy ennyi a munka de azért a fb-on nem ez látszik és majd szóljon ha ránk is ráér egyszer. Azóta nem írt semmit és már két éve nem tartjuk a kapcsolatot csak még azért mindig bánt. Nem erőltettem semmit nem én irogattam , hogy mikor jön már? Megértem ha valaki dolgozik de az, hogy minden héten eljárkál heti kétszer és hozzánk 3 hónap alatt nincs ideje eljönni sok munka címszó alatt az azért nem esik jól. Annyit gondolkodtam, hogy a kórházban abban a más állapotban tehettem vagy mondhattam vmit amivel megbántottam de nem hiszem . Érthetetlen nekem ez az egész, hogy azt hittem jó barátnőm és ennyire abbamaradt ez az egész így hirtelen. Más is járt így, hogy a gyerek után egyszer csak eltűntek? (Ja és nem traktáltam a gyerekkel kapcsolatos dolgokkal)

2021. jan. 1. 12:18
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Lehet szimplán nem bírja a gyerekeket.
2021. jan. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Még a “kedves” 5-ösnek annyit, hogy honnan veszed, hogy minden rólam szólt? Mert férjhez merészeltem menni és volt egy lánybúcsúm?? Jobb is a barátnőidnek, hogy nem tartod velük a kapcsolatot . Megszabadultak egy rosszindulatú embertől. Egy embernek jött csak át a lényeg. Amúgy ja nagyon rengeteget változtam a kórházban az 5 nap alatt ugyanis ott találkoztunk utoljára. Ja meg itthon a 3 hónap. Rengeteg tényleg..
2021. jan. 1. 14:06
 13/15 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem abszolút nem normális az, ahogy a barátnőd viselkedik. Mintha eleve lett volna köztetek egy feszültség, ami nem lett feloldva, ezért került, mint ateista macska a templom egerét. Bármi is ez, szerintem "a kórházban az 5 nap alatt" kezdődött, csak később tűnt fel neked.


VISZONT egy ponton a te viselkedésed sem védhető: a leírás alapján te elhívtad látogatóba, ő lemondta, te mérgelődtél, megint elhívtad, megint nem jött, megint mérgelődtél és így szépen gyűjtögetted magadban a feszkót, majd amikor a kolléganőd rámutatott a facebookozási szokásaira, rátoldtad az egész "megcsaltál Karennel, Dorisszal, Melisszával..." passzív-agresszív hisztit, ahelyett, hogy normálisan kommunikáltatok volna. Mármint, nem kell hozzá 2 diploma, hogy normális stílus ide vagy oda, helyén értse az üzenetet.


"tehettem vagy mondhattam vmit amivel megbántottam"

Ezt pl. már akkor is meg lehetett volna kérdezni, amikor gyanúsan került. Nem azért, mert biztos te bántottad meg, hanem mert hatékonyabban megindítja a kommunikációt, mint az, amit végül csináltál.



És igen, sajnos az gyakori, hogy a legjobb szándék ellenére is megváltozik a barátok viszonya ilyenkor. Teljesen normális, hogy az anya (jobb esetben mindkét szülő) idejének, érdeklődési körének nagy részét a gyerek teszi ki és nem fog sorozatokról, hobbikról meg hasonló, embereket összekötő témákról csacsogni, mert nem ér rá, nem naprakész, évekig csak mesét tud nézni stb. A szívás ugye ott kezdődik, ha/amikor emiatt szétfejlődnek, mert a barát meg a saját megszokott hétköznapjait éli és nem tud hozzászólni a számodra teljesen természetes témákhoz - legyen az ültetési rend az esküvőn vagy gátmetszés - ami szintén teljesen normális.

2021. jan. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

5-os vagyok, én nem írtam hogy te ilyen vagy, én csak leírtam hogy LEHET ez van veletek - ne vedd ennyire zokon ha nem igaz rátok. Bár kicsit ijesztő ez a kirohanasod a "férjhez mereszeltem menni" szóhasználattal.

Egyébként igen mindenki jobban jár ha egy olyan barátságot megszakit vagy szuneteltet, ami kiegyensulyozatlanna és egyenlotlenne válik. Amiket leírtam egyébként 10 éves történet...

2021. jan. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy un. Vagy addig jó volták, míg bármikor kb lehetett veled erre-arra menni, de magáról tudja, hufy a gyerek ebben már akadályoz téged... Gyerek nelkul jó voltál, most már nen, mert nincs annyi haszna belőled, mint eddig volt.
2021. jan. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!