Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ez bunkóság a vendégekkel...

Ez bunkóság a vendégekkel szemben?

Figyelt kérdés
Ha jönnek hozzánk vendégek, nekik mindig az olcsóbbik kávéból főzök. Kivétel ez alól anyukám, nővérem, és a párom szülei. Van egy olcsó kávé otthon, azokra az alkalmakra, ha vendégek jönnek. Mi elég drágát iszunk, mert azt szeretjük. Nem vagyunk gazdagok, mindig a spórolásra törekedtem. Nem tudom ezzel eltúlzom-e, vagy más is csinálja így? Természetesen erről a vendégek nem tudnak.

2021. jan. 13. 14:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem amíg nem mondod ki nyíltan, hogy : nem jár nektek a drága kávéból se, addig nem fontos a dolog. Ha másban megnyilvánul a vendégszereteted, akkor nincs baj. Vendégeskedni vannak, nem a Hiltonban.
2021. jan. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
37%
Igen.
2021. jan. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
87%
Haha, hát nem szép dolog, de Ti ilyenek vagytok. :D Én mindig próbálom "kényeztetni" a vendégeimet, hogy minél jobban érezzék magukat nálam. De itt vendégek alatt barátokat, családtagokat értek, akiket szeretek és akiket szeretek, azoknál nem vagyok spúr.
2021. jan. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
90%

Azért olcsó és olcsó között is van különbség. Ha olcsó alatt a kommerszt értitek, amit kb. mindenki iszik, akkor fel sem tűnik neki. De ha valami kávépótló macikávés megoldást jelent, akkor inkább mondd, hogy nincs itthon...


Mindenesetre én azt gondolom, hogy akkor hívjunk vendégségbe valakit, ha vállaljuk az ezzel járó dolgokat, benne is van a nevében, hogy jár valamilyen kiszolgálás.

2021. jan. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
96%
Nekem furcsa, én vendég elé mindig a jobb kajákat/italokat rakom ki. De ha nem tudnak róla, akkor igazából nem bunkóság.
2021. jan. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
76%
Csak rá ne jöjjön valaki, mert egyből mindenki megtudja, hogy milyen olcsójánosok vagytok. Tipp: a WC-ben cseréld ki a 3 rétegű papírt 1 rétegűre, ha jönnek!
2021. jan. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
92%
Anyósom minden egyes alkalommal, amikor átcsődíti hozzánk a családot (nekik kicsi a lakásuk) hoz magával a sütiken kívül egy tekercs nulla rétegű vécépapírt, és kicseréli a miénket rá. Már szóltunk, neki, hogy meg ne lássuk ezt még egyszer, de azóta is sírva röhögünk rajta, ha eszünkbe jut. Szarrágás level végtelen. Akárcsak külön kávét fenntartani a vendégek részére.
2021. jan. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 mantis religiosa ***** válasza:
62%
Falu helyen ez a módi. Pálinkából is van a kínálós, meg az eladásra szánt. 😇
2021. jan. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
93%
Nekem ez nagyon furcsa, eszembe se jutna külön erre a célra olcsóbb dolgokat beszerezni. Ha rossz anyagi helyzetben lennék sem jönnének olyan gyakran vendégek, hogy ennek a szarrágáson kívül bármi más célja legyen.. Bár ha heti 6x jönnének hozzám és nem lenne pénzem eltartani magam akkor lehet én is így állnék hozzá, ki tudja.
2021. jan. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem inkább szánalmas, hogy valaki csak ezért tart otthon olcsóbb kávét is, hogy ha néha vendég van neki abból adjon.
2021. jan. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!