Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan menthetem meg a barátom...

Hogyan menthetem meg a barátomat egy rossz kapcsolattól?

Figyelt kérdés
Az egyik barátom pár hónapja elkezdett levelezni egy lánnyal, akivel kezdetben minden jól alakult, kivéve azt, hogy a lány nem akart találkozni vele, folyton hárított. Aztán napokra, hetekre váratlanul eltűnt, majd visszatért mintha mi sem történt volna. Először azt mondta a barátomnak, hogy egyedül él, amit a barátom el is hitt, mivel naponta órákat beszéltek. Később egy vita után azonban kiderült, hogy már négy éve él párkapcsolatban és együtt lakik a párjával. Nagy nehezen sikerült egy találkozót megbeszélniük a barátommal, ami nem sikerült jól. Először a lány még azt mondta jó volt, pár napra rá elkezdte sértegetni, és nemrég azzal jött, hogy a barátom külseje se megfelelő. Mindezek ellenére a barátom a lánnyal továbbra is beszélni akar, azt mondja jobban meg szeretné ismerni őt. Szerintem ez a kapcsolat mérgező számára, mivel rendszeresen kiborul a lány viselkedésétől, ami egészen az öngyilkosság gondolatáig vezette párszor, azonban ne tudja miért nem tud elszakadni tőle. Már rengetegszer beszéltem vele erről, semmi hatása nem volt. A többi barátja is próbálta lebeszélni róla, azokra se hallgat. Mit tegyek? Meg szeretném menteni a barátomat egy olyan embertől, aki csak érzelmileg kihasználja és az önbecsülését teljesen tönkreteszi.

2021. jan. 17. 22:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de úgy néz ki te és a többi barátja mindent megpróbáltatok. Ha igyekeztetek lebeszélni és az ész érvek nem hatnak a barátodra, mert elvakítja ez az "érzelem", akkor te sajnos nem fogod tudni megváltoztatni ezt. Tarts ki mellette, továbbra is mond neki, hogy ez miért nem jó és bízz benne, hogy vagy megvilágosul a barátod, vagy a hölgy tűnik el.
2021. jan. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
24%
Sehogy. Mindig te leszel a hülye. Sosem szabad ilyet. Elmondod őszintén a véleményed, de örülj, hogy boldog.
2021. jan. 17. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Még ha boldog lenne, de nem az. Csak legfeljebb boldog pillanatai vannak.
2021. jan. 17. 22:55
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Mondd el neki azt, hogy te ezt miért gondolod mérgezőnek, de tedd hozzá, hogy ezt csak azért mondod, mert félted. Ennél többet annyira nem tudsz tenni. Csak legyél mindig ott neki, akkor is, ha boldog és főleg akkor, ha összetörik.


Meg még érdemes keresni egy olyan megbízható személyt (feltéve, ha van ilyen), akire van esély, hogy hallgat, ha már rátok nem.

2021. jan. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!