Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Jogosan akadtam ki a barátnőmre?

Jogosan akadtam ki a barátnőmre?

Figyelt kérdés
Kb 5-6 éve a barátnőm, osztálytársam is volt, illetve az egyetemen a koliban szobatársam is volt. Jól kijöttünk egymással. Neten azonban keveset tartottuk a kapcsolatot, az utóbbi időben sokkal-sokkal kevesebbet beszéltünk amúgy is. Már november óta nem láttam, kb december közepén volt a városomban (a szülei külön élnek, ezért ingázik), és írt is, hogy majd itthon lesz. Válaszoltam, hogy oké. Majd vártam ismét, hogy jelentkezzen, mivel én akármikor itthon vagyok, és nem akartam zaklatni, hogy “mikor érsz haza? No mikor találkozunk?” De aztán láttam egy képet, hogy egy másik barátnőmmel pizzáznak, és később már a csaj elment a pasijához Bp-re, ami rohadt messze van tőlünk. Hetek óta nem kerestük egymást, majd a napokban az egyetemmel kapcsolatban írtam valamit neki, majd kiderült egy másik barátom által, hogy hazajött pár napja a szüleihez a csaj, és már találkozott is vele. Ez nagyon rosszul esett, mivel én is szívesen találkoztam volna vele, de egy szóval sem írta, hogy mikor lesz itthon. Aztán szintén megtudtam egy másik barátnőmtől, hogy tegnap ők is találkoztak, szóval még itt van a városomban. Ne értsetek félre, én nem akarom meghatározni, hogy kedve szerint kikkel találkozzon, sőt, lehet sok volt a koliban az együttélés, és nem akar most találkozni. De ez egy baráti kör, mindenki ugyanolyan jóba van mindenkivel, ill. azt hittem ugyanolyan jóba vagyunk. Kicsit fáj, hogy sokszor legjobb barátjának is nevezett, és kritizálta néha ezeket az embereket, de most nem vagyok elsődleges, sőt nem is keres fel. Lehet én bonyolítom túl, de összességében annyit tudok mondani, hogy rosszul esett. Ti hogyan látjátok?
2021. jan. 19. 07:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Jól látod, te valószínüleg nem vagy olyan fontos neki, mint ő neked. én biztos nem keresném ezek után, majd ha ő akar valamit, ír.
2021. jan. 19. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
57%

Nem lehet, hogy megharagudott valamiért rád?

Ha nem, akkor meg hagyd a francba, ne pazarolj rá se időt, se pedig energiát. Nekem is volt ilyen "barátnőm".. Na azóta már nem az.

2021. jan. 19. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Eltavolodott tőled. Teljesen érthető, hogy szomorú vagy, de az ilyen sajnos nagyon gyakori. Szerintem se keresd többet, gyászold el, és lépj tovább. Ha ő keres majd, eldöntheted, hogyan tovább.
2021. jan. 19. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem te se tettél meg mindent, ha úgyis hetek óta nem beszéltetek és megkérdezed mikor tudtok talizni az nem nyomulás. Persze ő is eltávolodhatott, de lehet ő meg úgy gondolja, hogy pont te vagy az, aki nem érdeklődik felőle. Ezt egy telefonbeszélgetéssel helyre lehet rakni.
2021. jan. 19. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
54%

Lehet, hogy nemsokára egy közös jóbarátotoktól (vagy egy pletykás illetőtől) megtudod, hogy ő "eltávolodott tőled" és "nem kívánja már tartani veled a kapcsolatot".

Azt kívánom, hogy ne legyen igazam.

2021. jan. 19. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Hasonló szituációban anyu nekem ezt tanácsolta: hívd fel, ha szeretnél valamit, ne a sült galambra várj, hogy ő jelentkezzen, ha meg valami nyomja a lelkedet vele kapcsolatban , akkor mondd el neki.

Ha nem is telefonon megbeszélni, de egy személyes talit csak ki lehet csikarni (konkrét időponttal), ott pedig lehet nyílt lapokkal játszani.

2021. jan. 19. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"ill. azt hittem ugyanolyan jóba vagyunk."


Rosszul hitted. Vagy hívd fel, vagy hagyd a fenébe.

2021. jan. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
47%

Ne hallgass azokra, akik azt mondják, hogy szakítsd meg a barátságot.

Ha majd úgy érzed, beszéld meg vele ezt a dolgot.


Addig is nincs más barátnőd, akivel kicsit beszélgethetnél, vagy elmennétek valahova?

2021. jan. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A barátnőm állítólag szünetelteti most a barátságot, mondván, hogy majd a koliban úgy is együtt fogunk megint lakni, és lesz alkalmunk még barátkozni. De így én nem tudom, hogy szeretnék-e vele lenni egyáltalán, mert attól, hogy vele laktam, még szabadidejében én is szivesen összefutottam volna vele. Meg úgy érzem, hogy romlik a barátság, és már nem olyan érzés összeköltözni, mint mikor először tettük.
2021. jan. 20. 00:26
 10/10 anonim ***** válasza:

Ez engem arra emlékeztet, amikor felsőoktatásban tanultam, nyáron felhívtam egyik évfolyamtársamat, hogy "találkozzunk, jó lenne összefutni". Válasz: "év közben úgyis egymás nyakán fogunk ülni". Amikor felvetettem, hogy amint lediplomázunk, valószínűleg meg fognak szakadni ezek a - szerintem - rendkívül fura kapcsolatok, ha már egy nyár elég ennek megtapasztalásához, válasz: "pesszimista vagy, ez nem így an". Az élet engem igazolt.

Barátságot megszakítani nem feltétlenül kell, de nagyon reménykedni és jobban vágyni az illető társaságára mint ahogy ő vágyik társaságodra sem kell, mert nagy, nagyon nagy csalódást okozhat később, amikor sajnos esetleg kénytelen leszel megtapasztalni hogy egyoldalú volt a barátság.

2021. jan. 20. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!