Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan szakítsam meg ezt a...

Hogyan szakítsam meg ezt a "barátságot"?

Figyelt kérdés

Ezzel a lánnyal az egyetemen voltunk csoporttársak. Ha visszagondolok az elmúlt évekre a kapcsolat igazából abból állt,hogy folyamatosan segítettem neki. Már a legelején kérte,hogy segítsek összeállítani az órarendet,mert ő nem ért hozzá,menjek ki elé,mert nem ismeri a várost, segítsek a tanulnivalóban,mert nem érti,stb.

Aztán szépen lassan beavatott a magánéletébe,amiről nem nyilvánítanék véleményt,csupán annyit hogy neki senki nem felel meg,kivéve a "magas" pozíciójú emberek,akikre fel tud nézni.

Az én életemben két éve volt egy törés, ekkor engedtem közelebb magamhoz,ami hiba volt. Elég befolyásolható voltam, több hülyeséget csináltam. Volt egy férfi,akivel elég érdekes volt a viszonyom,hazugságon kaptam. Mivel a szakításba nem törődött bele,megkértem ezt a "barátnőmet" hogy beszéljen vele. Mindezt azok után,hogy ő ajánlotta fel,hogy beszél vele. Ez olyan jól sikerült,hogy több olyan dolgokról is beszéltek,amiről nekem tudomásom sem volt,véletlenül derült ki. (a lány olyanokat mondott rólam, hogy én rontottam el szerinte is,nem vagyok figyelmes.) Ő ezt azzal magyarázta, hogy csak a férfi bizalmát akarta megnyerni,hogy kiderüljenek a dolgai. Ekkor eléggé kiakadtam és meg akartam szakítani a lánnyal a kapcsolatot,de a fejemhez vágott olyan dolgokat, hogy csak néztem. Önző vagyok,nem törődök másokkal,nem segítek (ami a fentiek tükrében nagyon vicces). Utólag bocsánatot kért és biztosított arról,hogy igyekszik visszanyerni a bizalmam. Többé azonban nem bíztam benne,a magánéletembe már alig avattam be, a legtöbb dologról nem tudott.

Még az egyetemi utolsó időkben segítettem neki a tételekkel,de most már azt érzem,hogy nem akarok vele kapcsolatot tartani, nincs értelme,nem bízok benne. Ő meg szeretne találkozni,mert dolga van és a busz indulásáig nálam várakozna. Tudom, ez kihasználás csak a részéről.


Hogy szakítsam meg vele úgy a kapcsolatot,hogy ne legyen még egyszer olyan kitörése,mint korábban?


2021. febr. 8. 12:04
 1/3 anonim ***** válasza:

1. Lerázó szöveggel. Nem érsz rá, ha keres, neked nem jó semmilyen időpont, épp nem jó neked, akkor ne jöjjön, majd hívod és persze sohasem hívod.


2. Nyíltan megmondva, hogy mekkorát csalódtál benne.

2021. febr. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
73%
Mondd, hogy ne menjen, mert nem érsz rá, és amúgy sem vagytok olyan jóban, hogy nálad hédereljen.
2021. febr. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
En brutalisan szoktam. Nem akarom, hogy soha veget nem ero beszeljuk meg, kerjek bocsanatot, vagdalkozas legyen.
2021. febr. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!