Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit csináljak ha idegesít...

Mit csináljak ha idegesít illetve szerintem kihasználják?

Figyelt kérdés

Barátnőm bekerült egy társaságba ahol alapjáraton jó dolgokat csinálnak, pl jóga, szörf, meditálás viszont rosszabbak mint valami hitgyülisek. Így beszélnek egymásról: csodaszép lelked van, csodálatos emberekkel vagyok körülvéve, hihetetlenül büszke vagyok rájuk, büszke vagyok magamra meg azt írogatják indtagramra hogy ők hihetetlenül kreatívak.. És az a durva, hogy se nem tanulnak, se nem dolgoznak, nincs karrierjük, nem is alkotnak semmit csak mondanak ilyen hatalmas dolgokat úgy a levegőbe meg menő dolog most meditálni, jógázni ezért azt csinálják de egyik se tanulná ki akkor a szakmát vagy bármi. És a társaságból az egyik lány próbálkozik egy karrierrel de ingyen dolgoztatja a barátnőmet, (nem rendes munka csak csinálni 1-2 videót olyat amibe csak képeket raksz egymás után szóval nem nagy dolog) de a barátnőm meg naív meg menőnek tartja ezt a társaságot és 0 haszon fejébe vagy ahelyett hogy a saját életét vinné előre más malmára hajtja a vizet azzal a 1-2 órás videószerkeszttéssel is.


Az meg ahogy beszélnek, hogy beautiful mind meg nemtudom egyszerűen kikészít és enyhén már próbáltam jelezni meg aztis hogy ne másnak segítse a munkáját mikor ő semmit se kezd a saját életével. Jó szándékkal próbáltam de kezdek ott tartani hogy nem barátkozok vele mert ő nem ilyen alapból és most ezek a kamu kedvességek meg kamu szövegek nekem nem pálya.



2021. febr. 16. 10:29
 1/3 Yoda m. ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Azt még azért jó lenne tudni, hogy mely korszakotokban van ez, amit tapasztalsz. Tehát mondjuk neked van már egy tanult szakmád, jövedelmed is(?) a lánynak azt írod, hogy nincs. És ha nem tanul, nem is dolgozik, akkor ki tartja el? Szülei, vagy Te?

Aztán az sem mindegy, hogy annak a társaságnak van valaki vezetője, aki instrukciókkal látja el a többieket, barátnődet, vagy csak tisztán azonos korosztályú fiatalok laza szerveződése-e. Ahol persze mindig kell lennie egy hangadónak is. Aki viszi a prímet. De ez nem pont ugyanaz a felállás, mint egy szekta.

Aztán... mióta ismeritek egymást? Mióta a barátnőd? Hol és kivel élt együtt. És most hol es kivel él? Meg Te is...

Szóval ilyen apróságoknak látszó részletekről nem ártana tudni.


Az ERŐ legyen Veled!

2021. febr. 17. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi! :) Nem gondoltam, hogy ezek is fontosak de megválaszolom! Igen, a szülei tartják el, fenntartanak neki egy albérletet illetve a hónapokig tartó külföldi kintlétét is a szülei finanszírozták + önkénteskedett kint. Tanácsoltam neki, hogy legalább valami kevés jövedelemért dolgozzon kint de nem.. Nem beleszólni akarok más életébe de mivel komplexebben látom a világot és előre felismerem a buktatókat sok esetben, tapasztaltam is ezért nyilván megosztom a barátnőmmel a gondolataimat az ő érdekében is, aztán vagy megfogadja vagy nem. Annyi hogy ők tehetősek én meg a szüleim annyira nem de ezzel nincs is semmi baj. Én egyetemista vagyok mellette diákmelókat vállalok ha időm engedi. Nem vele élek, csak barátok vagyunk de akárhányszor találkozunk a hülyeségét nyomatja a barátairól, meg instagramon is napi szinten akár többször is. Hát szerintem van egy feje ennek a csoportnak aki instruálja őket, de már kb “betanultak” szóval már szerintem nem igen van erre szükség. Úgy 6 éve barátnőm
2021. febr. 17. 10:34
 3/3 Yoda m. ***** válasza:

Köszönöm.


Nézd, ha úgy érzed, hogy érdeklődési körötök... ma már (6 év multán) ilyen mértékben elüt egymástól, s nem érzed tartósan jól magad vele... hát azt tudom mondani tapasztalatból:

1. 6 év azért elég nagy időnek számít a ti korotokban, s ezen idő alatt azért elég sokat tud változni az ember. Ő is, Te is. Ez igazából természetes.

2. Ha kettőtök változásának iránya nem mutat eléggé nagy átfedést... tehát te erre, ő meg arra változik... akkor szoktak jelentkezni ezek a kölcsönös meg-nem értési hullam-völgyek.

3. Amiről írsz, ez arra mutat rá, hogy te másképpen képzeled el őt, s a világot kettőtök számára. Es ugy tűnik egyre többet foglalkozik másokkal, mint ami számodra még elviselhető lenne.

4. Ha ezekről, érzéseidről már beszéltèl neki őszintén és ő nem tartja ezt olyan jelentőségűnek, hogy picit is változtasson hozzáállásán... ez azt jelenti, hogy nem vesz téged komolyan.

5. Azt írod: vagy megfogadja, vagy nem. De nekem úgy tűnik, hogy inkább nem. S ha te is így látod, hogy nem, akkor fennáll amit a 4. pontban írtam.


Nos, szerintem döntened kell, hogy még egy darabig (akár pár évig is) ráhagyod, úgy tegyen, ahogy neki tetszik... s mindent ráhagysz (mert Te nem vagy erőszakos), s akkor kiderül, hogy egy húron tudtok-e pendülni. Akár úgy is, hogy Te magad változtatsz magadon, s szorosabban kapcsolódsz az ő érdeklődesi köre felé... s pont afelé, ami most nálad épp kiverni szeretné a biztositékot.

Vagy, ha ez nem megy, akkor most teszel pontot a kapcsolatotok végére.

Leírásod alapján úgy tűnik, hogy ő kezd valami idilli... "mindenki szép, mindenki jó és szeressük egymást gyerekek" illuzórikus életélményre rákattanni. De ez pont az a változás, mely mint egy gépszíj, hát elkapta őt.

Elhiheted azt, hogy ezek a szólamok (amiket hangoztat) számára nem oly idegen, mint számodra. Ezért is mondom, hogy útjaitok iránya nem mutat egymás felé, hanem erősen széttartó. És ha ezt ő nem látja be, mert most éppen el van varázsolva... szerintem a Te habitusod mellett túl sokat nem tehetsz kapcsolatotok érdekében. Még próbálhatod nyomatékosabban figyelmét felhívni arra, hogy ennek sok értelmét nem látod. Sm ha azt tapasztalod, hogy lepereg róla, akkor úgy tűnik, hogy valoban nem vesz elég komolyan.

A kérdés az, hogy mindemellett te elég komolyan veszed az ő igényeit. Ha igen, akkor... hát az van, hogy önmagàt jobban szereti, mint kettőtök kapcsolatát.

Ez pedig altalaban egy kaocsolat végét szokta jelenteni.

Nem lehet a korral (6 év!) történő változásotok irányszögében akkora eltérés, ami már a masiknak fajdalmat, keserűséget, meg nem értést jelenthet. Pici eltérés még oké lenne, az még simán áthidalható... de ha (egó)falakat épít az egyik fèl, amin nincs kapu, amin a másik beléphetne hozzá... akkor el lesztek valasztva egymástól. Lélekben. Ami persze nem jelenti azt, hogy szexelni ne lehetne időnként egymással... de az a test igénye, nem a léleké. Ezért pusztán a szex időnként... nem jelent még önmagában szeretetet, se szerelmet.


Sok nő hiszi azt, pláne fiatalon, hogy ha lefekszik a fiúnak, akkor és ez által hálából majd szeretve lesz. És mindent megad számára a fiú. Amit persze el is vár, ugye. Tapasztalom, hogy sokan vannak így. Es sok fiú is boldog, mert azt hiszi, hogyha dughat a lánnyal, az már a szerelem maga. Es hálás neki. Visz virágot, fizet mozit, utat, ruhát, gyűrűt, egyebet.

De Te már tudod azt, hogy ez nem az. Ez kevés két ember boldogságához. Mert hogy ösztöncselekvés alapjában és a hormonok feszítik az embert.

Elnézést e kitérőért...

Csak azt akartam mondani, hogy 6 év elmúltával ne is várd azt el, hogy pontosan ugyanúgy gondolkodjon bárki is, mint a kezdet kezdetén. De a kesőbbiek során is változik folyamatosan az ember. Még 50 éves korában is képes, ha szerencséje van.

A kérdés az, hogy milyen mértékben es hova...


Még egyet megtehetsz: Most próbáld NEM enyhén, hanem drasztikusabban, keményen előadni aggályaidat. Ha erre besértődik és azt vágja feléd: - Hát nem ismerek rád!! - és...

- Én nem ilyennek ismertelek meg! - akkor jó. Mert ez azt jelenti: Te képes voltál változni... s ez mutat rá számára, hogy akkor most ő következik. S ha nem veszi fel a labdát... akkor hát nem tudsz mit tenni. Az ő élete, az ő döntése.

Vagy legalábbis az kéne, hogy legyen. Csak azt ne hagyd, hogy kifakadva azt replikázza feléd: - Miattad van. Te vagy a felelős mindezért. Mert nem törődsz velem eleget! -


Ugye érted, hogy mit jelente ez?


Az ERŐ legyen veled!

2021. febr. 18. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!