Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Alkalmaznál családi vállalkozá...

Alkalmaznál családi vállalkozásban egy roma lányt?

Figyelt kérdés
Sajnos nyomás van rajtam ez ügyben. Az egyik legjobb barátnőm kért meg rá, hogy adjunk munkát egy roma lánynak. Éppen eladót keresünk. A barátnőm azt mondja van szakmunkás bizonyítványa, mint eladó és hogy rendes, megbízható, kezeskedik érte. Több szívességgel is megyek neki, így nem lenne szép ha elutasítanám a kérését. Más esetben nem is tenném, de egy így...Mit tegyek szerintetek?

2021. febr. 22. 10:13
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/87 anonim ***** válasza:
37%
Akkor sem,ha a pápa ajánlaná sem.Rossz tapasztalat..
2021. febr. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/87 anonim ***** válasza:
45%
Ne vedd fel. Itt most főként üzletről van szó nem barátságról.
2021. febr. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/87 anonim ***** válasza:
39%
Üzlet és barátság nem fér meg egymással.
2021. febr. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/87 anonim ***** válasza:
81%

Hívd be egy beszélgetésre és esetleg próba napra. Aztán meglátod.

Én ,ha szimpatikus, adnék egy esélyt.

Kevés,aki hajlandó dolgozni közülük. Legalább az ő kedvét nem venném el.

2021. febr. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/87 A kérdező kommentje:
Tudom, én sem tenném. De a barátnőm szerezte nekem az első munkahelyemet. Pénzt is adott kölcsön korábban, nagyobb összegeket is.😣😞 Anyagilag már nem tartozom neki, de amúgy sok szívességet tett nekem. Már vártam is hogy mikor törleszthetek neki valamivel, mindig mondtam neki ha bármiben segíthetek csak szóljon. Most meg úgykezdtehogy kérhet-e egy szívességet. Gyorsan rávágtam hogy persze, bármit. És akkor mondta hogy miröl, kiről van szó. Ezért rágódom rajta, nagyon nehéz döntés.😫
2021. febr. 22. 10:24
 6/87 anonim ***** válasza:
30%
Biztos, hogy nem! A barátnőd rendezni fogja a kárt, ha a kedves cigánylány lenyúlja a bevételt? Nem valószínű. Hallgass az eszedre és a megérzésedre, mondj nemet. Ha a barátnő nem érti meg, akkor nem is volt igazi barát. Én fix, h nem hagynám magam sem zsarolni, sem befolyásolni. És ja, üzletben nincs barátság. Punktum!
2021. febr. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/87 anonim ***** válasza:
74%
Fel venném ha valami van úgy is a barátnőre tolom,te ajánltad és kész .
2021. febr. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/87 anonim ***** válasza:
83%
Hát tényleg elég szar helyzetben vannak a romák a munkaerőpiacon, ha egy jóbarát ajánlására sem akarják őket felvenni. A barátnőd nyilván nem akar neked sem rosszat, megbízhatónak tartja azt a szerencsétlen lányt, miért ne adhatnál neki egy esélyt? Legalább ismerkedj meg vele, szegény csak dolgozna...
2021. febr. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/87 anonim ***** válasza:
83%

Ezért rossz tartozni.

A családi vállalkozás azért családi, mert több embert érint a sorsa.

Nagyon meg kell fontolni, kit is veszünk fel. A protekció nem játszik, mert itt a tényleges tudás a lényeg.

Én behívnám az illetőt, ahogy a többi jelentkezőt is, de a családi tanács döntené el, kit veszünk fel.

Egy esélyt megérdemel mindenki.

2021. febr. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/87 anonim ***** válasza:
71%
ha van rá mód,akkor "ellenőrizd le" a családtagjait. Szülők,testvérek,stb. Ha ott van problémás figura,akkor hagyd a francba. Viszont ha a közvetlen családtagjai dolgoznak, tanulnak, nincs egyik se börtönbe akkor nem igen lesz vele probléma.
2021. febr. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!