Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Alkalmaznál családi vállalkozá...

Alkalmaznál családi vállalkozásban egy roma lányt?

Figyelt kérdés
Sajnos nyomás van rajtam ez ügyben. Az egyik legjobb barátnőm kért meg rá, hogy adjunk munkát egy roma lánynak. Éppen eladót keresünk. A barátnőm azt mondja van szakmunkás bizonyítványa, mint eladó és hogy rendes, megbízható, kezeskedik érte. Több szívességgel is megyek neki, így nem lenne szép ha elutasítanám a kérését. Más esetben nem is tenném, de egy így...Mit tegyek szerintetek?

2021. febr. 22. 10:13
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/87 anonim ***** válasza:
66%
Egy próbát megér, ha eddig is dolgozott, kezeskednek is érte, interjúztasd le, majd meglátod. Objektíven dönts, ne azért vedd fel, mert jössz egy szivességgel. Már azzal is szivességet teszel, hogy interjú lehetőséget adsz. Onnan viszont már nincs helye érzelmeknek, egy vállalkozás nem erről szól.
2021. febr. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/87 anonim válasza:
40%

Mennyi rasszista gec.hi van itt...

Alapból szemétség a feltételezés is csak mert cigány. A barátnőd ajánlotta nyilván azért mert megbízható, de ha fehér lenne eszed be sem jutna kételkedni benne pedig ugyan annyi lenne rá az esély, hogy megbízható vagy sem.

Szerinzem ne vedd fel biztos talál jobb munkahelyet mint egy náci hulladék.

2021. febr. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/87 anonim ***** válasza:
71%
A barátnőd pénzt adott neked kölcsön, segített álláshoz jutni és most itt vergődsz hogy most te tegyél egy szívességet? Köpj felfelé, és állj alá. Van valaki akit megbízhatónak és rendesnek mondanak de nem vennéd fel mert roma? Ismételten köpj felfelé, és állj alá. Az ilyen szellemi nyomorúság ami egyes emberekből sugárzik mindig lehangol...
2021. febr. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/87 anonim ***** válasza:
94%
Én a te esetedben tennék egy próbát, de nagyon figyelnék rá eleinte, aztán, ha beválik, akkor szuper!
2021. febr. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/87 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem nem fair olyat kérni, ami mások életére is komoly befolyással van.

Ha ez családi vállalkozás és több ember érintett benne, akkor ezt meg kell szavazni. Ha csak a te vállalkozásod, akkor te döntöd el.

De mindezt azért csinálni, mert tartozol neki nem okos dolog. Szívességekkel nem lehet üzletet vezetni.

Ez nem arról szól, hogy roma-nem roma, hanem arról, hogy az üzletbe ne szóljon bele kívülálló és főleg ne az érzelmi dolgok irányítsanak.

2021. febr. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/87 anonim ***** válasza:
30%

Lehet, a roma lány rendes, de valószínű van egy pereputtya, akik rá vannak akadva.

Sajnálnám a lányt, de nemet mondanék.

Ez meg eléggé nagy rizikó, gondolhatná a barátnőd, hiszen egy komplett kasszát kellene kezelni, az lehet akár havi kiesés is, nem megfelelő ember esetén.

2021. febr. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/87 anonim ***** válasza:
59%

Tuti nem raknék a frontra cigányt, mert a többség utálja őket, mint a szart. Talán legközelebb be se jönnének, ha cigány eladóval van dolguk.

Az meg le van szarva, ki hisztizik emiatt, nem az ő megélhetésük múlik a vállalkozás működésén.Be kell hívni, azt mondani hogy nem felelt meg, aztán mehet isten hírével. Így a szívesség is teljesült (behívtad), de te sem engedtél a kényszernek. Te vagy a főnök, ne engedj az érzelmi zsarolásnak.

2021. febr. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/87 anonim ***** válasza:
80%
Akkor összegezzük a tényeket: van egy boltod, ahova épp eladót kerestek, a barátnőd pedig tud egy garantáltan megbízható személyt erre az állásra. Ezek után nyilván nem kérdés, hogy alkalmaznám az illetőt.
2021. febr. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/87 anonim ***** válasza:
92%
Ha segít a döntésben, én egyszer magyar lányt ajánlottam be egy munkára, amihez megvolt a tudása, de a cégre bíztam, hogy felveszik-e. Behívták interjúra, alkalmasnak tűnt, felvették, eleinte minden remekül ment, aztán elkezdett mindenkivel összeveszni, és ellenem is fordult, mikor nekem kezdett jobban menni a szekér, kirúgták, szégyent hozott rám, megszakítottam vele minden kapcsolatot.
2021. febr. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/87 anonim ***** válasza:
73%
Erre van a próbaidő nem? Úgyse teljesen egyedül hagynátok benatítas alatt szóval lopni se tudna, ha ettől féltek. Mondjuk elég gáz rögtön ezt feltételezni.
2021. febr. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!