Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Alkalmaznál családi vállalkozá...

Alkalmaznál családi vállalkozásban egy roma lányt?

Figyelt kérdés
Sajnos nyomás van rajtam ez ügyben. Az egyik legjobb barátnőm kért meg rá, hogy adjunk munkát egy roma lánynak. Éppen eladót keresünk. A barátnőm azt mondja van szakmunkás bizonyítványa, mint eladó és hogy rendes, megbízható, kezeskedik érte. Több szívességgel is megyek neki, így nem lenne szép ha elutasítanám a kérését. Más esetben nem is tenném, de egy így...Mit tegyek szerintetek?

2021. febr. 22. 10:13
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/87 anonim ***** válasza:
89%
Ezt a kérdést az összes olyan cikkhez, fórumtémához be lehetne linkelni, ahol az a téma, hogy akarnak-e a romák integrálódni. Ez a lány akarna, csak nem hagyják. Nem irigylem szegényt, sem a hozzá hasonlókat. Kb. olyan helyzetben van, mint hogyha valakinek azt mondanák, hogy indulhatsz autóversenyen, de autó nélkül...
2021. febr. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/87 anonim ***** válasza:
94%
60, nem.az a szempont. 2 napot agyaltak egy kibúvón, ez lett a befutó
2021. febr. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/87 anonim ***** válasza:
87%

62


Tudom, nyilván ez teljesen átlátszó és életszerűtlen. Inkább neki írtam, hogy olvassa már el miket ír, hátha az értelem szikrája feldereng valahol. Kicsit vicces, hogy eddig a vállalkozás érdeke volt az elsődleges, most meg hirtelen az emberbaráti szeretet. A barátnője valszeg nem hülye és ezt a szart nem fogja bekajálni. Max úgy tesz, de meglesz rólad a véleménye, azt elhiheted. Akkor már inkább vállald fel, hogy mekkora rasszista tuskó vagy, most mit szégyellsz ezen? Ez vagy te.

2021. febr. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/87 anonim ***** válasza:
35%
Melyik antirasszista szervezetnel lehet jelentkezni karteritesi igennyel ha megis atveri vagy meglopja a vallalkozast? Statisztikai alapon tobblet kockazatot kell vallalni egy cigany munkavallaloval. Az itteni rasszistazok a jovedelmuk mekkora reszet forditjak a ciganysag megsegitesere? Nem alszent dolog mast megbelyegezni ugy, hogy ti semmiert nem vallaltok feleloseget es ha megis bebukik a kerdezo az illetovel akkor senki nem teriti meg azt a kart? A kockazat vallalo sajat penzevel felel a hibas donteseiert. Minimalizalni akarja a kockazatot. Ebben ugyan mi a rasszizmus? Ti sem adakoztok akkor ugyan ne ti dontsetek mar el hogy mas hogyan kezeli a penzugyeit es a megelheteset. Amig mas zsebere megy a jatek addig megy csak a duma meg az alszenteskedes. Ez inkabb a gaz dolog. Meg a lelkiismeret furdalassal torteno zsarolas es megbelyegzes.
2021. febr. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/87 anonim ***** válasza:
22%
Jól tetted, hogy nem vetted fel. Ezek itt úgy védik a mocskos romákat (rondább szót akartam írni), hogy ez siralmas. Gondolom csak a tvben látták őket eddig.. Megbízhatatlan, undorító, kétszínű, agresszív lények. Hidd el, rengeteg MAGYAR, FEHÉRBŐRŰ dolgozna szívesen, biztos hogy találsz valakit! Sok sikert kívánok :)
2021. febr. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/87 anonim ***** válasza:
95%
Én nem védem a romákat, de amelyik dolgozni akar és javítani a helyzetén annak igen is adják meg a lehetőséget. Tanult is azért, hogy vigye valamire. A semmirekellő tolvajokat én se tolerálom.
2021. febr. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/87 anonim ***** válasza:
100%

"Melyik antirasszista szervezetnel lehet jelentkezni karteritesi igennyel ha megis atveri vagy meglopja a vallalkozast?"


2 éve dolgozik valahol probléma nélkül, ha lopni akarna, már megtehette volna, ne mondd, hogy gyárban nem lopnak, mert hallottam sztorikat.

2021. febr. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/87 anonim ***** válasza:
100%
Ez a csaj szerintem maximálisan hálás lenne ezért a munkáért, mert alig várja, hogy elszabadulhasson a gyárból. De persze minden cigány mocskos tolvaj, az egyéneket véletlenül sem kell nézni, tudomtudom. A fehér tolvajok ellen hova lehet kt-ért fordulni? Na pont odamehetnek a c-k által megkárosítottak is.
2021. febr. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/87 anonim ***** válasza:
31%

Gusztustalan vagy kérdező.

Nekem volt egy roma barátnőm suliban és ezerszer értelmesebb, jó indulatúbb volt, mint az osztály egy jókora része, ő volt az egyetlen roma az osztályban és akarta is képezni magát.

Egyébként én inkább dolgoznék egy a lányhoz hasonló emberrel, mint mondjuk veled, számomra te vagy a legalja egészen konkrétan, ha felkéne vennem valakit.

2021. febr. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/87 anonim ***** válasza:
9%
#69: szerinted akkor teljesen alaptalan az,hogy a munkaadók többsége tart a cigány munkavállalóktól? A cigányságnak nincs semmi felelőssége abban,hogy ilyen helyzet alakult ki? Tudod,nem csak az az értelmes roma barátnőd kerül a munkaerőpiacra és nem csak belőle vonják le a következtetéseket. A való élet máshogy működik,mint az a rózsaszín ködös zárvány ahol élsz.
2021. febr. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!