Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Emiatt a “szabály” miatt, sok...

Emiatt a “szabály” miatt, sok barátomat elvesztettem. Ti mit gondoltok, talán eltúloztam?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy számomra az az illető nem nevezhető barátnak, aki havonta csak 1x vagy ritkábban keres pl üzenetben, vagy telefonon keresztül. Természetesen én is írok a barátaimnak, sűrűbben is mint havi 1, de arra azért erősen figyelek, hogy ne egyoldalú legyen a kommunikáció. Pl ha egymás után 2-3x én írtam az adott személynek, akkor nem fogok megint ráírni, hanem kivárom amíg felkeres. Emiatt a “szabály” miatt, elég sok barátomat elveszítettem, amiről ők nem is tudnak, de nagyon amúgy se hiányozhatok az életükből, ha csak 1-2 havonta 1x jutok eszükbe. 2-3 barátom maradt csak, akik azért rendszeresen keresnek.

Azon gondolkodtam, hogy talán ez azért van, mert én nem Magyarországon élek, de a szóban forgó emberek mind igen, emiatt lehet kevesebbszer jutok eszükbe. Ha viszont otthon vagyok, akkor nagyon sokat találkozom olyanokkal is, akik amúgy nem írnak gyakran, de ha találkozunk, akkor tök jól elvagyunk. Ilyenkor azt érzem, hogy ők igenis a barátaim.

Te mit gondolsz erről mint kívülálló, túlzás emiatt nem barátként tekinteni rájuk? Nagyon bánt ez a dolog, és fáj belegondolni, hogy nem a barátaim többé, de ilyen kevés kommunikációval valahogy így érzek. 23-25 éves korosztály.



2021. febr. 22. 18:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%
A barátság nem szabályok alapján működik, tehát igen, túlreagálod.
2021. febr. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%
Van olyan barátnőm, akivel évente kb. 1x beszélünk - és mégis jó barátságban vagyunk. Nincsenek szabályok a barátságra....
2021. febr. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, hasznosat írtál. Elgondolkodom a dolgon mindenképp. Ha azt vesszük, több is van akikre számítani tudnék a bajban, viszont nem beszélünk sűrűn.
2021. febr. 22. 18:51
 4/15 anonim ***** válasza:
84%
Ez hülyeség. Egyedül akarsz maradni?
2021. febr. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Neked is köszi #2
2021. febr. 22. 18:51
 6/15 anonim ***** válasza:
63%
Hát szerintem meg nem túlzás, inkább csak havernak mondanám az ilyent.
2021. febr. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az az igazi baràt, akivel egy kis idő eltelte után is ugyanott folytatjátok.

Egyik barátnőm külföldön él. Van, hogy havonta, kéthavonta videochatelünk, előfordul, h.naponta írunk, attól függ, h.ki mennyire van elveszve a teendőkben stb..De nincs kínos csend, ha beszélünk.

2021. febr. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek megvan a saját baja, ezért nem biztos, hogy nem gondol rád, lehet, hogy csak fáradt vagy nincs ötlete, mit írjon, mert a saját bajai járnak a fejében. Esetleg nem akarja ezeket rádzúdítani.

Vannak olyanok is, akik igénylik a figyelmet és szeretik, ha más kezdeményez.

Nekem is van ilyen. Ha ráírok, akkor jól eldumálunk. Amúgy sosem írt rám.

Emiatt szerintem fölösleges izgulni.

Ha neked fontos, akkor keresed. Ha úgy érzed, hogy nem beszél veled szívesen, akkor elfelejted.

2021. febr. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
68%

Én is külföldön élek, a barátaim nagy része Magyarországon. Nem beszélünk minden hónapban, vannak kimaradások, aztán vannak időszakok, hogy naponta beszélünk, aztán akad fél év szünet, aztán folytatjuk ahol abbahagytuk. Nem tudnék olyan mereven élni, mint te, szerintem felnőtt korban csak úgy maradnak meg tartósan barátságok ha rugalmasan állunk egymás életéhez - a lényeg úgyse az, hogy milyen gyakran kommunikálunk, hanem hogy milyen a kapcsolatunk és mennyire számíthatunk egymásra.

Ha egyáltalán nincs kölcsönösség, azt valóban nem érdemes erőltetni, de amit te csinálsz az túlzás. Nem tudom miért jó ezt így számon tartani és számon kérni, hónapra pontosan, mindenben a rossz szándékot keresve.. Te tudod.

2021. febr. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van olyan barátom, akivel 2 éve nem beszéltem, viszont ha találkozunk mintha ott se lett volna az az idő.
2021. febr. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!