Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Emiatt a “szabály” miatt, sok...

Emiatt a “szabály” miatt, sok barátomat elvesztettem. Ti mit gondoltok, talán eltúloztam?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy számomra az az illető nem nevezhető barátnak, aki havonta csak 1x vagy ritkábban keres pl üzenetben, vagy telefonon keresztül. Természetesen én is írok a barátaimnak, sűrűbben is mint havi 1, de arra azért erősen figyelek, hogy ne egyoldalú legyen a kommunikáció. Pl ha egymás után 2-3x én írtam az adott személynek, akkor nem fogok megint ráírni, hanem kivárom amíg felkeres. Emiatt a “szabály” miatt, elég sok barátomat elveszítettem, amiről ők nem is tudnak, de nagyon amúgy se hiányozhatok az életükből, ha csak 1-2 havonta 1x jutok eszükbe. 2-3 barátom maradt csak, akik azért rendszeresen keresnek.

Azon gondolkodtam, hogy talán ez azért van, mert én nem Magyarországon élek, de a szóban forgó emberek mind igen, emiatt lehet kevesebbszer jutok eszükbe. Ha viszont otthon vagyok, akkor nagyon sokat találkozom olyanokkal is, akik amúgy nem írnak gyakran, de ha találkozunk, akkor tök jól elvagyunk. Ilyenkor azt érzem, hogy ők igenis a barátaim.

Te mit gondolsz erről mint kívülálló, túlzás emiatt nem barátként tekinteni rájuk? Nagyon bánt ez a dolog, és fáj belegondolni, hogy nem a barátaim többé, de ilyen kevés kommunikációval valahogy így érzek. 23-25 éves korosztály.



2021. febr. 22. 18:41
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, hasonló helyzetben voltam én is, amikor évtizedekig külhonban éltem. Egy nagyon jóbaráttal a távolság ellenére szinte hetente kapcsolatban voltam, de érdekes módon haza költözésem után már nem tünt annyira fontosnak ennek ápolása, sőt amikor én kerestem akkor mindig jöttek a kifogások, mentegetőzések arra, hogy miért nem jelentkezett néha ő is. Leálltam, ő sem keresett engem többé. Tavaly ősszel elvitte a rák, ez a temetési szertartáskor felébresztett s utólag lelkiismeretfurdalást éreztem. Talán igenis kitartóbbnak kellett volna lennem a kapcsolat tartásban, viszont az akkori büszkeségem nem engedte ezt. Nagyon sajnálom!
2021. febr. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Mindenki jókat írt.

#9 megértem a te álláspontodat is teljesen, de ez egyáltalán nem igaz, hogy én mindenben a rosszat keresem. Összességében pozitív személyiség vagyok, az viszont igaz, hogy bizonyos helyzetekben merev, valamint túl magasak az elvárásaim. Erről lehet szó itt is. Szeretnék ezen változtatni, ez nekem se jó így.

#11 köszönöm, hogy ezt leírtad, igazán érdekes és tanulságos.

2021. febr. 22. 19:35
 13/15 anonim ***** válasza:
Van egy mondás, a barátok olyanok mint a csillagok. Ha nem is látod őket, attól ott vannak.
2021. febr. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
52%

Én is azt mondom mint sokan előttem. Egy barátság nem a szabályokból szól.


Felnőtt 30+ éves ember vagyok. Vannak barátaim, tudom kinek mi az igénye, ki mit csinál. Van akivel hónapokig nem beszélünk, aztán ha úgy hozza a sors akkor naponta vagy heti szinten legalább össze futunk, aztán megint hónapokig semmi. Néha dumálunk telefonon, de nem vagyunk napi szinten kapcsolatban.


Mégis ha úgy akad akkor tök jó programot szervezünk együtt. Kirándulás, vagy bármit.


De olyan barátom is volt akivel ha hónapokig, vagy évekig nem beszéltünk is tudtuk folytatni.


NYilván megvan az ellentét is. Megvan az amikor a másik változik, már nem ugyanaz érdekli, vagy alapból nincs meg az érdeklődés. Ezt is fel kell ismerni.


Viszont nem "szabályok" szerint kell megélni a barátságot, egyszerűen csak meg kell ragani a lehetőségeket és kiélni őket. De mellette nem kell besértőzni az esetleges "hanyagoláson" sem.

2021. febr. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Az meg nyilván egy külön nehézség ha nem egy országban vagytok.


Hiszen kell a kapocs, a közös élmények. Távolból meg csak írtok és írtok az meg mégsem olyan.

2021. febr. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!