Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért van az, hogy egyoldalúak...

Miért van az, hogy egyoldalúak a barátságaim? Mit tehetnék ellene, mint rontok el MINDIG?

Figyelt kérdés

Sajnos sokszor tapasztalom, hogy ha szükségük van rám, mert nehéz életszakaszban vannak/szinglik/magányosak/szomorúak/egyéb bajuk van, rám mindig számíthatnak és ez részemről teljesen természetes is, szeretek segíteni neki, meghallgatni őket, vagy ha más nem, akkor csak egy kellemes délutánt, programot eltölteni velük.


Ugyanakkor fordított esetben egyáltalán nem kapom meg ezt. Most van egy nagyon nehéz dolog az életemben, amibe kezdem azt érezni, belebolondulok, de nem foglalkoznak velem, nem igazán hallgatnak meg. Olyan jó lenne egy kicsit kibeszélni magamból ezt a dolgot, tanácsot kérni tőlük, hogy miképp látják, akármi, de erre nem igazán számíthatok. Valahogy cserben hagyva érzem magam. És rájöttem, hogy egyáltalán nem kölcsönösek ezek a barátságok. :/


A csúcs az volt, hogy egyik barátnőmnek írtam, hogy majd felhívhatom-e őt, mert nem érzem jól magam vmi miatt (neki leírtam, hogy konkrétan miről volt szó, amit említettem korábbi bekezdéseimben is), mondta, hogy persze. Megbeszéltük a másnapot, de lemondta, mert megjött neki és rosszul volt. Aztán én kezdeményeztem, hogy 1 nappal később jó-e neki, az már jó volt.. na de felhívtam, és konkrétan 2 órán keresztül panaszkodott a saját dolgairól, meg sem kérdezte, hogy egyébként mi is történt, amiről beszélni akartam. Végül én hoztam szóba, de már nem volt túl sok idő rá, mert mennie kellett aludni, másnap meló. Nekem ez elég rosszul esett... mármint hogy konkrétan emiatt lett megbeszélve a telefon, hogy elmeséljem, mi történt, erre eszébe sem jutott megkérdezni, hanem 2 órán keresztül panaszkodott a munkahelyéről. Persze, én szívesen meghallgattam és igyekeztem pozitív dolgokat mondani neki, de azért nem esett jól..


Ez csak egy példa, de sajnos a legtöbb barátságomban ezt tapasztalom. Sajnos ilyen helyzetekben ez hatványozottan kiütközik, mikor szükségem lenne a barátaimra, de egyszerűen nem számíthatok rájuk.


Mi lehet a gond? Mit rontok el? Mintha átok ülne rajtam vagy passz, de tényleg én választok rosszul barátokat, kezdem azt érezni.


22L


Köszi a segítséget!



2021. márc. 13. 21:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez nem a te hibád, valamiért ilyen a világ. Bár én főleg olyanokkal kerülök össze, hogy nyafog, hogy baja van, de azt már harapófogóval kell kihúzni belőle, hogy mi az. Ez se jobb, nekem elhiheted. Ne add fel, egyszer hátha sikerül rendes barátot találni, én se adom fel.
2021. márc. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ennyiből?Nem tudsz egészséges kapcsolatokat kialakítani,mert nem húzod meg a határaidat.

Neked nincsenek barátaid,szívem.A szeretetet üzleti alapú kapcsolatnak tekinted,azt hiszed,hogy csak akkor fognak szeretni/tisztelni/megbecsülni/elfogadni,ha adsz nekik valamit.

(Nem ismerlek,tévedhetek,de a leírásodból az jött le,hogy alacsony az önértékelésed.)

2021. márc. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát... Sajnos van ilyen.. Nekem talán 2 barátom van, akikre tudtam számítani, amikor nehéz volt... Ha közel lakunk egymáshoz, akkor megismerkedhetnénk, hátha mindegyikünk nyer +1 normális barátot :)

Ez egyébként mindenki másra is vonatkozik, aki értelmes, normális 😊

2021. márc. 13. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ó, mintha én írtam volna ezt... 😶

Nem hiszem, hogy önértékelés a probléma, inkább a túlzott érzékenység. A mai barátságok felszínesek, a többség megelégszik ezzel.

Ha van kedved írd le mi bánt, hátha tudok tanácsot adni. 35N

2021. márc. 14. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!