Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Bunkó voltam, amikor felhoztam...

Bunkó voltam, amikor felhoztam a barátomnak hogy mennyi mindent köszönhet nekem?

Figyelt kérdés
Az az igazság, hogy volt egy vitánk, ahol nagyon tiszteletlen volt velem, állandóan a szavamba vágott, és sértő kifejezésekkel illetett, erre felhoztam, hogy adjon már több tiszteletet, elvégre nem kis dolgokban segítettem és anyagilag is támogattam. Erre persze az volt a reakciója, hogy többet nem fogad el tőlem semmit.

2021. márc. 16. 22:30
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
91%
A barátok kitartanak egymás mellett, saját elhatározásukból. Ha épp az egyiknél szakad el a cérna, a másik ezt eltűri, hisz a barátja. Kívánok mielőbbi kibékülést vagy továbblépést.
2021. márc. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
38%

Igen bunkó, ez olyan mintha pénzért vennéd...

Attól mert adsz neki 20 ezret, nem kéne tiszteletet kérni tőle. Esetleg vissza a pénzt. De ennyi.

2021. márc. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Szerintem a tisztelet a pénztől független dolog. Viszont ha tényleg sokat köszönhet nekem, akkor legalább ne viselkedjen velem úgy, mint egy kapcaronggyal.
2021. márc. 16. 22:39
 4/27 anonim ***** válasza:
32%
Egyik mondatod üti a másikat, és látom nem fogtad fel amit írtam
2021. márc. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Ezt mindketten elbas*tátok, ezen nincs mit szépíteni. A barátod egy seg*fej módjára viselkedett, Te pedig nem tudtál uralkodni az érzéseiden. A legrosszabb amit ilyenkor lehet tenni, az pont a személyeskedés. Az a baj, hogy az emberek 95+%-ának fogalma sincs arról, hogy mi az az asszertív kommunikáció, többség még csak soha nem is hallott róla, pedig egy nagyon ütős vegyver ám! Tömören annyi a lényege, hogy a konfliktust úgy oldod meg, hogy nem a társad személyét, hanem kizárólag a mondanivalóját kritizálod, kerülöd a személyeskedést, sértegetést, szilárd tényekre alapozod a mondandód és arra törekszel, hogy mindketten úgy jöjjetek ki a beszélgetésből, hogy mindkét fél legalább valamennyire elégedett a kimenetellel, de min. nem sérül (az egója) egyik fél sem. Ha ezt az egyszerű dolgot mindenki megtanulná, annyi sza*ságot el lehetne kerülni, te jó Isten! Aludjatok rá mindketten egyet, aztán hívd fel valamikor a haverodat, mondd el neki, hogy mindketten hülyék voltatok, sajnálod amit mondtál és szeretnéd, ha tudnátok civilizáltan beszélni és kicsit helyretenni a dolgokat. Elmondod, hogy Ő mit csinált rosszul, Te mit csináltál rosszul és javaslod, hogy felejtsétek az egészet.
2021. márc. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Miért is üti? A tisztelet minden normális kölcsönös emberi kapcsolat alapja. És ha még ráadásul sokat tett az egyik a másikért, akkor még ezért külön is tiszteletet érdemel. Szerintem.
2021. márc. 16. 22:43
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
6 a barátság nem elvárásokon alapul.
2021. márc. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm X5-ös, igyekszem megfogadni a tanácsaidat. :)
2021. márc. 16. 22:45
 9/27 anonim ***** válasza:
80%
5-ös köszi hogy tanulhattam valami új fogalmat:D
2021. márc. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
A tisztelet miért olyan nagy elvárás?
2021. márc. 16. 22:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!