Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért van az, hogy több...

Miért van az, hogy több barátnak gondolt ismerősöm hosszú időn át az élete sok részletét mélyen elmondja, beavat az érzéseibe, gondolataiba, de amit én magamról mondok, azzal nem foglalkozik?

Figyelt kérdés
2021. márc. 21. 02:54
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Mert a legtöbb ember önző és nem érdekled őket eléggé.
2021. márc. 21. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%

Mert ezek felszínes kapcsolatok valószínűleg, ami a mai rohanó világban nem ritka. Nem feltétlenül önzőség áll a háttérben, ennél azért jobbak vagyunk. Mindenki barátokat akar de keveseknek jut.

Én is tudok sokat beszélni magamról hogy elkerüljem a kínos csendet vagy azt a témát amiről nem akarok beszélni pl.

Másrészről próbálok udvariasan érdeklődni de nem tehetek róla vannak akik tényleg nem érdekelnek, természetesen nem akarok senkit megbántani.

2021. márc. 21. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A felszínes kapcsolataiban az ember elmond rengeteg mindent, intim dolgokat, privát dolgokat, személye ügyeket, mely gondolatait-érzéseit?
2021. márc. 21. 05:07
 4/9 A kérdező kommentje:

A nem felszínes kapcsolataiban miről beszél akkor?


A fenti dolgokat sokszor napi 3-4 órán át ( pedig nem kolléga) mesélik vagy úgy, hogy ha baja van, felhív és elmondja részletesen.

2021. márc. 21. 05:10
 5/9 anonim ***** válasza:
Én simán kiadom a privátabb gondjaimat, érzelmeimet bárkinek kb. akivel napi szinten beszélek (pl munkatárs) mert úgyis kérdezgetik mi bajom stb. Úgyhogy igen már ilyenek a felszínes kapcsolatok. De külön nem hívom fel őket ezzel.
2021. márc. 21. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A legtöbb ember a saját életét tudja, mert hisz azt éli, így számára az fontos, arra van (lát)képe. Az, hogy a másik pl.: látott egy impalát, azt nem tudja átérezni, csak elgondolni, hogy milyen lehet, de ez akkor sem lesz számára annyira ízgalmas, mint amit ő, saját maga érez át.

A másik, hogy nem akarnak a másikkal foglalkozni, nincs idejük rá.

2021. márc. 21. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mert lelki szemetesnek használnak. Nem barátok, csak jó hallgatóság vagy a nyafogásukhoz.
2021. márc. 21. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Sajnos vannak ilyenek, de a baratság azert a kölcsönossegen alapul.

Ilyet kellene keresni

2021. márc. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Azt nem értem, hogy miert mond el mely dolgokat, ha igazán én meg nem érdeklem? ( nem kolléga,hogy ott ülök mellett egész nap, külön felhiv)
2021. márc. 23. 04:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!