Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért kell ennyire erőltetni?

Miért kell ennyire erőltetni?

Figyelt kérdés
Egyik volt barátnőm folyamatosan azzal a témával foglalkozott,hogy neki soha sem lesz barátja,hogy ő belé egyetlen fiú sem fog bele esni. Minden egyes nap legalább hatszor elmondta,hogy ő mennyire szerelmes egy fiúba akinek van barátnője de ő úgy szereti meg minden de így már kezdi feladni. 18 éves lányról beszélünk még előtte az élet minden héten másba szerelmes és minden egyes héten másról áradozik. Eléggé görcsösen akarja,hogy szeressék. Még soha nem volt barátja de így szerintem nem is lesz egy ideig,hogyha folyamatosan másba szerelmes. Szerintetek jól tettem,hogy megszakítottam vele a kapcsolatot? Nem bírtam már épp idegrendszerrel,hogy felőlem nem is érdekelődik mindig csak "nyávog".Soha semmivel sem törődött az elmúlt időszakban csak azzal,hogy neki mennyire rossz.. Nem egyszer szóltam neki,hogy figyeljen másra de ő mindig csak tovább sajnáltatta magát.
2021. márc. 24. 11:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Csak szeretethiányos és ezért bárkit képes magának megidealizálni!
2021. márc. 29. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
68%
Valahonnan ismerős a szitu, Öt éve nem tartom vele a kapcsolatot. Ő is folyton sajnáltatta magát, ami nekem is az agyamra ment. Szerencse, hogy türelmes természetű vagyok, de már a végleges kapcsolatmegszakítás előtt is csak pár szót szóltunk egymáshoz. És mit ne mondjak. Mikor vele is barátkoztam, mindig csak egy visszahúzódó, halk szavú lány voltam, aki alig mert kiállni a többiek ellen, talán ha ő volt az egyetlen "barátnőm", de miután végleg minden kapcsolat megszakadt, sok új barátom lett, ki merek állni magamért, a barátaimért, és mit ne mondjak, az egyik leghangosabb lettem a társaságban. Amikor még barátnők voltunk, úgy éreztem magam, mintha egy ketrecbe zártak volna, de most sokkal felszabadultabb vagyok. A személyes tapasztalatom szerint jól döntöttél.
2021. márc. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
49%
Az ilyenekből lesznek azok, akik több f***t fognak, mint kilincset! Pusztán szeretethiányból!
2021. márc. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Jól tetted, hogy megszakítottad a kapcsolatot vele. Olyan érzésem van, hogy az ilyen típusú embernek teljesen mindegy, hogy Te hallgatod meg, vagy valaki más, mert úgyis csak saját maga jár a gondolataiban.


Mindannyiunknak van az a futó ismerőse, akivel összeakad, és leállnak az úton vagy a boltban csacsogni, és eltelik 20 perc, és azt veszed észre, hogy végig csak álltál az arcodra fagyott mosollyal (most ez ugye a maszktól nem látszana), és bólogattál, és meg se kellett szólalnod. Sokáig mulya voltam, és jó pofát vágtam ilyenkor, hiszen nem illik megbántani másokat. Egyszer viszont másképp tettem. Buszon voltunk, már 25 perce, és végigbeszélte az utat. A leszállásom előtt ránéztem, és nyomatékosan azt mondtam neki: Köszönöm szépen a kérdésedet, én is nagyon jól vagyok. Azzal leszálltam. Olyan jó érzés volt, hogy azóta se hagyom, hogy valaki mikrofonnak nézze a fejemet.


Azt a lányt pedig nem tudod megváltani. Nem a Te feladatod, hogy kirángasd ebből a szerelmi ájuldozásból, nem is a Te felelősséged. Bosszankodni így utólag meg már nem érdemes rajta. Jó esetben talál magának valami életcélt, amire annyira kell koncentrálnia, hogy elfeledkezik saját magáról.

2021. ápr. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!