Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Barát mellett meztelenül?

Barát mellett meztelenül?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ki hogy áll ahhoz, hogy a barátok egymás előtt meztelenül legyenek, és mindent úgy csináljanak egymás előtt?

Nekem most lett egy haverom akivel játék közben, amikor nálam van, beszélgetésnél, teljesen meztelenek vagyunk.

én 22 vagyok, ő 16



2021. ápr. 6. 18:27
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/87 anonim ***** válasza:
92%
Kérdező, mindenki azt csinál amit akar, engem csak az érdekelne, hogyha téged a negatív vélemények nem érdekelnek, sem a pofázás, és gondolom ezek után is ugyanígy fogjátok ezt csinálni a barátoddal, akkor mégis minek raktad ki ezt a kérdést? Sok értelme nem volt, csak megint megy a vita egy ilyen felesleges f@szságon, akinek nem tetszik, ne csinálja, akinek meg igen, az meg csinálja, hát nem leszarod, hogy más mit csinál a négy fal között? Addig okés, amíg nem látom.
2021. ápr. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/87 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb esetben valami cselekvés kedvéért meztelenkednek egymás előtt az emberek. Vége az edzésnek, minden csupasz seggel megy fürödni -> természetes, nem a meztelenkedésért magáért vetkőztek le.


Vagy ahogy egy előző hozzászóló mondta, mentek fürdeni régen a tóba, nem volt úszógatya -> kvázi strandolásért vetkőztek le.


De az, hogy valaki áthívja a haverját és kipattan az ötlet, hogy "mit szólnál, ha mostantól meztelenül ülnénk, feküdnénk, játszanánk, dumálnánk" stb., az nem épp a fenti szituációkat tükrözi és éppen ezért nem kellene kiborulni, mikor az emberek, valamilyen látens vonzódásra asszociálnak, mihez s tova a meztelenkedés elég mély szerepet játszik az intimitásban is. Egyértelműen nem árt senkinek ez a cselekvés, de ne ami úgy hápog, mint egy kacsa és úgy is néz ki mint egy kacsa, azért ne háborodjunk fel, hogy akkor igenis kacsára tippelünk.

2021. ápr. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/87 A kérdező kommentje:

Szerintem annak, hogy két ember egymás mellett meztelen, nem jelent intimitást egyáltalán.

Szerintem a meztelen testnek teljesen természetesnek kéne lennie egymás mellett, bárki is legyen az.

2021. ápr. 7. 12:26
 44/87 anonim ***** válasza:
54%
Egyetértek Kérdező. Nyilván nem utcán rohangálva álló pélóval, de otthon szerintem 2 haver esetében is teljesen rendben van. Egyébként meg fiatal fiúk között szerintem teljesen egészséges és természetes a kíváncsiság is.
2021. ápr. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/87 anonim ***** válasza:
90%

"Szerintem annak, hogy két ember egymás mellett meztelen, nem jelent intimitást egyáltalán.


Szerintem a meztelen testnek teljesen természetesnek kéne lennie egymás mellett, bárki is legyen az."


A nudisták is így gondolják és nincs gond ezzel. Viszont a szemérem, mint érzés is kialakult valamiért az emberben, ami érzet és viselkedés már évezredek óta hódít szerte a világon a humán populációban. Vannak helyek, ahol szabadabbak a határok, pl.: sok afrikai törzsnél, ahol a női mellek nem számítanak intim testrésznek, csupán az anyai funkció (szoptatás) megtestesülésének. (Egyébként általánosan elmondható, hogy minél melegebb az égtáj, annál szabadabb az öltözködési illem). Viszont az afrikaiaknál, a régi amerikai indiánoknál, az ausztrál őslakosoknál is mind az ágyék rész tabu volt, és legalább azt eltakarták nemtől függetlenül. Ez a három népcsoport pedig biztos nem találkozott egymással, egymástól teljesen elszigetelve alakították ki azonos viselkedésüket, és nem is a "felvilágosult" keresztény fehér ember kényszerítette rá őket erre.


Lényeg a lényeg, szerintem felesleges belemenni abba a témába, hogy általános szinten mi számít természetesnek.

2021. ápr. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/87 anonim ***** válasza:
89%

Nekem ez teljesen érthetetlen. Hogy kell elképzelni? "Szia Lajos, megjöttem, várj egy picit mindjárt tolhatjuk a Fortnite-ot, csak még előbb ledobom az összes ruhám."? :D

Nem rettegek a meztelenségtől, előfordult már pl. uszodai zuhanyzóban, hogy baráttal láttuk egymást, de ez nekem teljesen életszerűtlen, hogy otthon pucéran töltjük az időt egymásnál.

2021. ápr. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/87 anonim ***** válasza:
26%
46: De ha otthon vannak, akkor miért ekkora baj ?? Akkor lenne baj, ha utcán meztelenek, az valóban közszeméremsértés.
2021. ápr. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/87 anonim ***** válasza:
90%

#47

Biztos, hogy nekem címezted? Én sehol nem írtam, hogy baj. Csak annyit írtam, hogy nekem életszerűtlen.

2021. ápr. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/87 anonim ***** válasza:
13%
48: Akkor fögd fel, hogy ezt csinálják kész. Attól, hogy neked életszerűtlen és furcsa, attól másnak nem az.
2021. ápr. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/87 anonim ***** válasza:
91%

#49

Mi a problémád pontosan?

A kérdés az volt, hogy kinek mi a véleménye. Én leírtam a sajátom.

Továbbra is kíváncsi vagyok, hogy hol írtam, hogy baj lenne, vagy hogy más ne csinálja... :D

2021. ápr. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!