Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A neten megismertem valakit,...

A neten megismertem valakit, miért halgathatta el, hogy van facebookja?

Figyelt kérdés

1,5-2 hete megismertem valakit egy nyelveket tanuló aplikáción. Már aznap megadta az Instagram nevét. Majd mikor csináltam Twittert, ott megkeresett.

Jelenleg az országában polgárháború folyik, ennek ellenére minden nap keres, és órákat beszélgetünk. Sokszor napközben is ír, hogy egyben van még, nem sérült meg...

Gondoltam meglepem azzal, hogy bejelölöm facebookon, hogy mikor újra használhatja, lássa, hogy léptem felé. Itt lepődtem meg, mert rendszeresen posztol.

Az ország és a nyelv stimmel, nem hiszem, hogy ebben hazudott volna.

Persze este megkérdezem tőle, de nagyon foglalkoztat a kérdés, hogy ezt vajon miért nem mondta el.


2021. ápr. 7. 09:05
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Egészen biztos, hogy a nagyon hiszékeny kérdezőt becsapják.
2021. ápr. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy scammer lopott profillal, és akivel írsz, annak semmi köze ahhoz akit fb-on bejelöltél.

Én azért a végére járnék. De légy óvatos, semmi személyeset ne adj ki.


Én egyszer 10 elszórakoztam hetekig egyel, akkor tudtam meg hogy van fakwebcam app, amivel be tud játszani videót. Valszeg nálam valami fekete nigériai játszotta le egy csajról a felvételt, mintha gépelne a kamera előtt, természetesen a mikrofon pont nem működik. :)

2021. ápr. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha feltételezzük, hogy nem scam - bár nyilván arra nagyobb az esély -, akkor valószínűleg pont ez a lényeg, hogy azért a többi felületen ismerkedik, mert ott kevésbé aktív, és nem akarta, hogy a "valódi" életének a része legyél, ezért nem ajánlotta a fészt.
2021. ápr. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

“ Illetve jelenleg nem működnek a bankok, a nyugdíjakat sem kapja ott meg most senki”


Ilyenkor szokott lenni, hogy küldj western unionon.


8-asnak igaza van, nálam is azzal bukott meg, hogy a profilképre rákerestem google képkeresővel. Ternészetesen aktmodellprofilt talált.

2021. ápr. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Az a helyzet, hogy csak chatelünk. Amikor arról volt szó, hogy levágják őket a netről, hívott, de nem vettem fel. Az alkalmazás már csak nekem engedné, hogy hívjam, de ráz a hideg az ilyen hívásokról.

Most a azt rebesgetik, hogy minden netet levágnak, szóval megint úgy tűnik, hogy napok vannak hátra. Eddig nem említette, hogy pénzre lenne szüksége, illetve pontosan tudja, hogyha akarnék, se adhatnék. Én is inkább abban az irányban vagyok most, hogy felesége van, vagy ilyesmi. Ugyan tudja, hogy én házas vagyok, de bármi okból letagadhatta.

2021. ápr. 7. 09:53
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

"pontosan tudja, hogyha akarnék, se adhatnék"


Scam esetén ez semmit nem jelent. Anyám rendszeresen fut bele ilyenekbe, mert naiv, hiába magyaráztam el neki a dolgot, és ő mindig elmondja az elején, hogy hogy él, nincs pénze, csóró, mégis mindig az a vége, hogy küldjön pénzt utazásra/beteg gyerekre/ajándékra. :D

2021. ápr. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Amíg nem olvastam el a kifejtést:

én nem szeretem megadni a Facebook-om, ott sincsenek fent olyan "hű-de-személyes" dolgok, de nagyon megválogatom, hogy kinek adom meg. Sokan emiatt tettek is már megjegyzést, de nekem komolyan fontos, mert nem igazán bízok meg annyira az emberekben. Huszonéves fejjel, ez nem épp népszerű hozzáállás a korombelieknél, sőt összességében sem :D


A kifejtés és kommentek/ válaszok olvasása után:

a scam-re elég nagy esélyt látok, sajnos nagyon elterjedt és mondhatni fejlett egy dologgá vált. Sajnos az emberek nem mindig olyanok, mint amilyennek magukat mutatják. Ez a "valóéletben" is igaz, de neten ezt sokkal nehezebb összerakni.

Írtad, hogy este megkérdezed tőle, talán ez a legfairebb dolog, de ennek is elég sok végkimenetele lehet, de bevallom őszintén, nekem most inkább a negatívak jutottak eszembe.

2021. ápr. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
83%

"Ugyan tudja, hogy én házas vagyok, de bármi okból letagadhatta."


Csak nekem akadt meg ezen a szemem? Vagy csak nekem furcsa, hogy házas létére minden nap órákat chatel egy random csávóval akiről nem is tudja,hogy igazi-e? Aztán meg halálra izgulja magát mikor kiderül,hogy facebookon nem jelölte be?

Legalábbis a kommentekből nekem tökre az jött le eddig a részig,hogy nagy pasizás folyik éppen aztán jött a szerelmi csalódás...


Különben egyetértek a korábbiakkal,elég nagy esély van itt a scam-re...

2021. ápr. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Úgy néz ki csak neked....

Nem tudom miből vetted le, hogy idézem, 'nagyban pasizok'.

2021. ápr. 7. 16:05
 20/23 anonim ***** válasza:
49%
Mert aki ilyen kommenteket ír az általában azt csinálja. De akkor hagyjuk is.
2021. ápr. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!