Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért nem vigyáz a barátom...

Miért nem vigyáz a barátom arra, amiről tudja, hogy több millió forintot költöttem rá, és nagyon fontos nekem?

Figyelt kérdés

3 hónappal ezelőtt vettem egy új autót, szalonból, 7 millió forintért. 16 éve gyűjtöttem rá a pénzt, sokat dolgoztam érte. 34 éves vagyok, egyedülálló, se kutyám, se macskám, és ez így is marad, ha rajtam múlik. Mindig is autóbolond voltam, az előző autóimra is nagyon vigyáztam, óvtam, kíméltem, takarítottam őket. Valaki a családjával tölti az időt, én meg ezzel.


Húsvétkor egy barátommal kirándultam a Bakonyban. Nincs autója, jogsija sem. Egy nagy kört mentünk, néhány helyen megálltunk sétálni, nézelődni. A barátom tudja, hogy ez az autó nagyon fontos nekem, a legnagyobb vágyam teljesült azzal, hogy sikerült megvennem. Nagyon sokat beszéltem erről neki, és arról, hogy ezt az autót szeretném sokáig olyan állapotban tartani, ahogyan kigurult a szalonból. Erre a kirándulás előtt külön felhívtam a figyelmét, hogy nagyon vigyázzon az autóra, nekem ez nagyon fontos. Nagyon jól éreztük magunkat a kirándulás alatt. Csupán annyi tűnt föl, hogy erősen csapja be az ajtót, és a táskáját rátette a kocsi tetejére. Ezért szóltam is neki, hogy finomabban, ha lehet, és a táska megkarcolhatja a lakkozást. Azonban amikor hazaértem, akkor láttam meg, hogy hogyan néz ki az autó a barátom után: az ülés alja tiszta sár, a szőnyeg úgyszintén. Az ülés- és ajtókárpiton nagy fehér foltok, valószínűleg a kézfertőtlenítős kezét törölte bele. Olyan volt a küszöb, mintha minden beszállásnál rálépett volna: tiszta sár, és ami a leginkább fáj, hogy több helyen összekarcolta mélyen. Szerintem éles kavics volt a cipőjében. Nem taposó, nem fellépő, hanem küszöb: átlépünk fölötte. Az ajtókárpit alján is megkarcolta a műanyagot beszállásnál a cipőjével.


Nagyon mérges lettem, azonnal el is kezdtem kitakarítani az autómat. Az eszembe sem jutott, hogy képeket csináljak az állapotról, pedig azt kellett volna. Másnap felhívtam a barátomat, és mondtam neki, hogy nekem mennyire rosszul esik, hogy nem vigyázott az autómra. Ő azt mondja, hogy vigyázott rá, és nem tudja, mi lett a kocsival, és szerinte csak kissé koszolta össze a szőnyeget (amiért nem is haragudnék, hiszen a cipőtalpán nyilván visz be az ember koszt).


Egy másik barátom szerint bunkóság, hogy nem vigyázott autóra, pedig tudja, hogy milyen sokat jelent nekem.


Egy hete ezen rágódom, már kínomban ide írok. :-) Tisztában vagyok vele, hogy az átlagember számára az autó csak egy használati tárgy, ütik-vágják-törik-húzzák-nyúzzák, és nem is nagyon takarítják sokan, de számomra ez az autó nagyon sokat jelent. Talán kicsit kompenzálom is vele, hogy nincs családom, és valami kell, amiért érdemes élni.


Nagyon hosszú lett a bejegyzésem, de nincs senki, akitől tanácsot kérhetnék / akivel megoszthatnám ezt. Szerintetek én reagálom túl a dolgot, vagy tényleg jogosan haragszom a barátomra, amiért nem vigyázott az autómra?


2021. ápr. 10. 00:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Milyen autót vettél tesóm ennyiért?
2021. ápr. 10. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem bolhabol csinálsz akkora elefántot mint egy társasház. Túl van reagálva. Ok, egy bizonyos szintig érthető is, na de nem a Dunába robbantotta be az autódat.
2021. ápr. 10. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%
Én többet biztos nem ülnék az autóba a barátod helyében.
2021. ápr. 10. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Persze, alapból furcsa és nem szokványos, hogy ennyire vigyázok egy autóra, de tényleg 16 év munkája van benne. Engem az zavar leginkább, hogy hiába kértem meg rá, nem vigyázott rá. Pedig pontosan tudja, hogy nekem ez nagyon fontos, és azt is jól tudja, hogy nagyon sokat spóroltam, hogy meglegyen az autó. Én is tisztelem az ő értékrendjét, és szerettem volna, ha ő is tiszteli azt, ami nekem számít sokat.


Egyébként Honda HR-V 1.5 i-VTEC Elegance, 130 lovas, 6-os kézi váltóval. Valamivel több volt mint 7 millió, és a márkakereskedés adott némi kedvezményt is, de ez most nem hinném, hogy túlságosan releváns lenne.

2021. ápr. 10. 00:49
 5/12 anonim ***** válasza:
87%

"Nagyon sokat beszéltem erről neki, és arról, hogy ezt az autót szeretném sokáig olyan állapotban tartani, ahogyan kigurult a szalonból."


Szetintem elege lett, hogy az autót ajnározod, mindennél többre tartod, és reálisan látta, hogy egy autót nem lehet semeddig sem gyári álláotban tartani.


És azután, hogy "Erre a kirándulás előtt külön felhívtam a figyelmét, hogy nagyon vigyázzon az autóra, nekem ez nagyon fontos", úgy volt vele, hogy bszd meg, majd én megmutatom neked.


Bunkóság volt a részéről, de te is hülye vagy, hogy ennyire a gépek felé tetelődött a figyelmed a barátod helyett.

2021. ápr. 10. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Amiért te megdolgoztál azt becsülöd,amit csak úgy kap az ember azt sokan nem tudják becsülni.
2021. ápr. 10. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
67%

Mert egy önző bunkó, aki semmibe veszi a te álláspontodat.

Persze, tudom, jól néz ki, meg jó vele dugni, de neki te csak egy alárendelt szereplő vagy, akivel bármit meg lehet tenni, legfeljebb kicsit hisztizel érte.

Én a helyedben átgondolnám, hogy tényleg ezt akarom-e. Nem is maga az autó miatt (bár aki egy több milliós eszközt, amiben több évi munkém van, direkt, vagy nemtörődömségből leamortizál, önmagában is jogos ok lenne a sértődésre), hanem amiatt, hogy semmibe vesz téged.

2021. ápr. 10. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
70%
az autó egy használati tárgy. érted van, nem te érte. egyébként nehéz elképzelni, hogy mitől karcolódik szanaszét attól, hogy valaki beszáll, meg kiszáll. a cipő talpa nem karcolja fel a festéket. a sarat meg fel lehet takarítani.
2021. ápr. 10. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jogos, hogy haragszol, én is vigyázok más kocsijára, külön kérés nélkül is.
2021. ápr. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy sima ki-beszallassal (főleg egy alkalommal!!) nem lehet ilyen sérüléseket okozni egy autóban. Hacsak nem direkt, de azt nem gondolnam. Elég furcsa sztori. Túl van szinezve és tolva.
2021. ápr. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!