Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy lehet megmondani egy...

Hogy lehet megmondani egy kisbabás anyukának, hogy foglalkozhatna többet a férjével? Mi a helyes döntés?

Figyelt kérdés

Egyik legjobb barátnőmről van szó. Sokmindent megbeszélünk, de ő a férjével való kapcsolatát illetően mindig egy kicsit "prűd" volt, minket, barátnőit sem avatott be annyira a részletekbe.


8 hónapos a babájuk.


A férjével én is jóban vagyok, eddig barátoknak gondoltam magunkat. Viszont megcsókolt a hétvégén, konkrétan letámadott... Én visszautasítottam, ő ezen felháborodott és elkezdett nekem panaszkodni, hogy a házasságuk mennyire szörnyű, télen voltak utoljára együtt és hogy semmi izgalom nincs otthon, a barátnőm nonstop a gyerekkel van és már együtt sem alszanak, szerinte fel sem tűnne neki, ha éjjel eljárna máshová. Mind a ketten ittunk, úgy éreztem, hogy ez az alkohol miatt tört fel belőle. Mert amúgy ők tipikusan az a "tökéletes, boldog család" kívülről.

Fiatalok (26-27 évesek), jól élnek, most építkeznek, barátnőm mondta, hogy 1-2 éven belül szeretnének még egy gyereket. Nekünk úgy tűnt, hogy nincs közöttük probléma. Másnap is beszéltem a férjével, elmondta, hogy sajnálja az előző este történteket, de régóta tetszettem neki és úgy érezte, hogy "most, vagy soha". Mondtam, hogy én semmilyen kapcsolatban nem szeretnék harmadik fél lenni, nemhogy az egyik legjobb barátnőmében... Normál körülmények között azt mondtam volna, hogyha ennyire sz_r, hát váljon el és éljen úgy, ahogy szeretne. Viszont a házasságukban ő az, aki hazaviszi a pénzt, az építkezést is az ő szülei finanszírozzák, az ő lakásában laknak. Ha elválnak, a barátnőm költözhet vissza a szüleihez, mert egyedül nem bírna megélni, gyereket nevelni és fenntartani egy otthont, háztartást.

Ezért próbáltam a férjével azt erősíteni, hogy beszéljen erről otthon, hozzák helyre, akár járjanak el párterápiára és azt felejtsük el, ami közöttünk történt. Mondta, hogy igen, ez lesz a legjobb és azt hittem, hogy ezzel az én részem le is van zárva. De nem, azóta is írogat, keres, találkozni szeretne. Azt mondja, hogy nem nyomulna, felfogta, amiket mondtam, de senki mással nem tud annyira felszabadultan beszélgetni, mint velem és hogy ő már annyival is megelégedne, ha heti egyszer egy kávéra találkoznánk, vagy eljönne.


Szerintetek hogy lehet finoman megmondani egy anyukának azt, hogy a gyereke mellett van egy férje is?

Ezt az egészet, ami történt, nem szeretném neki elmesélni. De azt sem akarom, hogy úgy jöjjön le, mintha én kérés nélkül beleszólnék az ő házasságukba.


2021. ápr. 30. 18:20
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
52%
Kerek perec mond meg neki,mert a végén az lesz hogy te kezdtél ki a férjjel.
2021. ápr. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
77%

A kontaktusokat mindenhol tiltsd le a férjjel, de elötte mentsd el a beszélgetések azon részét, ahol a problémákról ír.

Ezeket mutasd meg a feleségnek, és mondd el neki, hogy a férje veled is ki akart kezdeni.

Ha nem teszed, akkor a férj azzal fogja az egészet elintézni, hogy te kezdtél ki vele, és a végén te jársz rosszul.

2021. ápr. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
21%

Ne a csajt vegzáld, aki ennyire elszáll, annak hiába mondasz bármit, inkább a pasit kellene meggyőzni, hogy merjen lépni, akár a megoldás érdekében, akár le.

Le lehet pontozni, de egyáltalán nem biztos hogy egy ilyen mamazillát észhez lehet téríteni

2021. ápr. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
86%

"Én visszautasítottam, ő ezen felháborodott és elkezdett nekem panaszkodni, hogy a házasságuk mennyire szörnyű, télen voltak utoljára együtt és hogy semmi izgalom nincs otthon, a barátnőm nonstop a gyerekkel van és már együtt sem alszanak, szerinte fel sem tűnne neki, ha éjjel eljárna máshová. "


Hja, kb minden nős pasi ezzel a dumaval próbálkozik.

2021. ápr. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
84%
Amúgy ne haragudj de miért prűd egy nő azért mert a szexuális életét a hálószobában tartja?Kötelező a barátnőknek beszámolni arról hogy mikor hol és hogy szeretkeznek a parjukkal ,milyen pózban meg stb?
2021. ápr. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
Nem arról van szó, hogy kötelező lenne, de szerintem (legjobb) barátnők beszélnek ilyenről egymás között.
2021. ápr. 30. 18:44
 7/30 anonim ***** válasza:
81%
Soha életemben nem beszeltem egyetlen barátnőmmel sem a szexuális életemről, pedig nem vagyok mai csirke. A szexuális életed arra tartozik, akivel éled. Másra nem.
2021. ápr. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
Ne erre hegyeződjön ki a válaszok nagy része szerintem. Egy megjegyzés volt, ennyi.
2021. ápr. 30. 18:51
 9/30 anonim ***** válasza:
75%
De tényleg én elvárnám a barátnömtől ,hogy elmondja nekem. Mert akkor vagy megpróbálnék változtatni rajta vagy ki lepnék a kapcsolatból.
2021. ápr. 30. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
96%

Most az érem egyik oldalát látod, de egy kapcsolat megromlásához két fél kell. A barátnőd verzióját ezek szerint nem ismered, és egyébként az első gyerek első éve párkapcsolati szempontból mindenhol nehéz szerintem.

Én ilyen oktató jelleggel, hogy neki kell többet foglalkozni a férjével, biztosan nem állnék bele.

Ha a konkrétan legjobb barátnőimre gondolok, bármi ilyesmit tenne a férjük, utolsó rohadéknak tartanám őket, tudom, szubjektív módon, de akkor is. És szerintem elmondanám nekik. Hogy mit kezdenek az információval, az az ő döntésük, de biztosan nem hallgatnék.

2021. ápr. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!