Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Jogosan mondtam a haveromnak,...

Sic Semper Tyrannis kérdése:

Jogosan mondtam a haveromnak, hogy NEM?

Figyelt kérdés

Régre nyúlik vissza a barátságunk, tizenéves korunkra. Együtt nőttünk fel, ő egy utcával lakott lentebb, sokmindenen mentünk át együtt. Lényeg a lényeg, én ki tudtam törni onnan, ahonnan jöttünk, ő pedig rostokol még mindig. Ennek ellenére barátok maradtunk, sokat talákoztunk, beszélgettünk.


A minap megkért, hogy vigyem el autóval A-ból B-be. Viszont ő nem fürdött, nem cserélt ruhát, ergo büdös volt. Mondta, hogy tönkrement a mosógépe, és nem tud újat venni. A fürdéshez meg nem akart vizet melegíteni, mert sietett.


És sértődés lett belőle, mikor szóltam neki, hogy büdösen nem ül be az autómba, kezdjen magával valamit. Azt mondta, hogy ezzel megalázom, pedig ketten voltunk, senki nem hallotta ezt.


Mi is szegénységben nőttünk fel, de az alapvető higiénia mindig dukált. Jogos, hogy nem engedtem be az autómba, amit rendszeresen takarítok, ahol a tisztaság alapvető?


2021. máj. 1. 02:31
 1/10 anonim válasza:
0%

Sic Semper Tyrannis

ez mit jelent? :D

érdekel érdekes név

2021. máj. 1. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
30%
Meg kell mondani neki öregem büdös vagy takarodjál le a balatonhoz aztán jól ugorjál bele.
2021. máj. 1. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
96%

Te autód, te szabályaid. Ha nálad az lenne a szabály, hogy csak padlizsán pólóval lehet beülni akkor az a szabály. Amúgy már nehogy te akarj szivességet tenni és még ő parancsolgasson.

Az meg, hogy felnőttként nem jutott eszébe felhívni téged elötte 30 perccel, hogy "Szia, bocsi, de elötte lefürödhetek nàlad?" igénytelenség.

2021. máj. 1. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
58%

Nem tudom, milyen autó lehet, meg a haverod milyen szinten lehetett koszos, gondolom nem egy kanálisból mászott elő, hogy a fél oldala fekáliás volt.

Valószínű volt rajta ruha, amiről nem hinném, hogy visszafordíthatatlan nyomot hagyott volna az autód ülésén.

Igen, ez elég paraszt dolog volt, én a haverod helyében többet nem állnék szóba veled.

2021. máj. 1. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
32%
A 4. Valaszoloval értek egyet ha nem konkrétan nyakig szaros volt és akkor nem volt igazad basszus O egy ember te az meg kocsi max kitakarotod majd ha a gyereked mondjuk véletlenül bepisil akkor haza kell sétálnia amúgy ha a megoldáson gondolkoztal volna akkor alatesztek egy törölközőt vagy valami rongyot H ne az ülésre üljön
2021. máj. 1. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
93%
Nyilván azonnal törölni kellett volna a programot, és neked felajánlani, hogy nálad kimoshat meg megfürödhet. Ha a faszkodás a cél, az nem barátság, egyik fél részéről sem.
2021. máj. 1. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
40%

Én elvittem volna így is, az autó érdekelne utoljára..


Persze ez egy vadidegenre nem vonatkozik

2021. máj. 1. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
85%

Ha tényleg a barátomról van szó, akkor én is levittem volna kocsival.

Lehúzott ablakkal. :D


Teljesítem a kérését, mert a barátom, de cserébe jól ki is osztom, hogy miért nem szól, hogy pár napig mossam ki a ruháit, vagy miért nem tud szólni, hogy le szeretne fürdeni nálunk?

Minden további nélkül segítenék, de néma gyereknek az anyja se látja a fától az erdőt.


A haverod ebből hülye volt, te pedig egy kicsit nos... nem jut eszembe az a negatív jelző.

2021. máj. 1. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
75%

#1 Beírtam a gugliba és megtudtam, 1 mp alatt.


Kérdező, én veled értek egyet. Mosni kézzel is lehet, annyi igényesség meg legyen már benne, hogy - legalább este, ha ennyire nem volt ideje, már azzal is beljebb lett volna - megmosakodjon.


Velem is volt olyan, hogy elaludtam, de a szivaccsal gyorsan le tudtam magam mosni seperc alatt.


Az meg teljesen a te dolgod, hogy kit engedsz be a kocsidba. Volt olyan kolléga (szerencsére akkor még nem dolgoztam ott, így nem találkoztam vele, csak mesélték) aki extrém módon büdös volt, és még sokáig lehetett érezni a szagát az irodában, miután kisétált onnan. IRODÁBAN. Nem akarom elképzelni a kocsiban...

2021. máj. 1. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
81%

Ha az a haver kivételesen volt ilyen, akkor nem aláztam volna meg.

Ha viszont rendszeresen koszos, büdös, akkor

- alapban ilyennel nem barátkozom

- nemet mondok a fuvarra, ha annyira kényes vagyok a kocsira

2021. máj. 1. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!