Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Összevesztem a legjobb barátom...

Összevesztem a legjobb barátommal egy oltással kapcsolatos vita miatt, mit tegyek?:/

Figyelt kérdés

Ő nagyon ellenzi az oltásokat, én pedig látom az értelmét, tudom, hogy emiatt nem szedi áldozatait a járványos gyermekbénulás stb..

Attól fél, valami káros szövődményei lesznek az oltásnak később, pláne a nem ismert mRNS-vakcináknak. Szerintem pedig nem pont az orvosokat és 16-18 éveseket akarják eltenni láb alól. A koronavírus-fertőzésnek sokkal súlyosabb szövődményei lehetnek.

Egyébként nagyon jó barátom, sok dologban egyetértünk, szaktársak vagyunk az egyetemen, csupán ez az egy téma siklott félre, hiába írok messengeren, ignorál. Mit tegyek?



2021. máj. 10. 13:05
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
59%

Én is kerültem hasonló helyzetbe.

Alapvetően nem vagyok az a típus, aki letámadja vagy lenézi azt, akinek különbözik a véleménye az övétől, sőt, nagyon szívesen megyek bele értelmes beszélgetésekbe, ahol normálisan, baráti hangnemben megosztjuk egymással az álláspontjainkat, érveket/ellenérveket hozunk fel, tehát megtárgyaljuk a témát az eltérő nézetek ellenére, mindenféle hátrányos megkülönböztetés nélkül. Éppen ezért a velem megtörtént esetben sem az zavart, hogy neki más a véleménye (ellene van), hanem hogy ezt olyan kontextusban közölte, amiből leszűrhető volt az, hogy valószínűleg úgy nyilatkozik a témáról, hogy semmit nem tud róla (nem fektetett abba energiát, hogy önként utána olvasson a dolgoknak és informálódjon mindkét oldalt illetően) és az volt az érzésem, hogy inkább csak azért viselkedik olyan szélsőségesen, mert mondjuk a közösségi oldalakon ezt meg azt olvasta, és a "tömeg" után akar menni, mert mások ezt meg azt mondták. Egyáltalán nem reagáltam rá durván, normálisan és nem támadóan leírtam az én véleményemet is, mint barát a barátnak (nem erőltettem rá az akaratomat vagy bármi, engem totál nem zavar, ha ellene van, csak ennek legyen alapja és ne mások által befolyásolt döntés legyen). Ő viszont, ahogy észrevettem, inkább vette ezt támadásnak vagy annak a jelének, hogy én most vérre menő vitát szeretnék indítani. Egyébként lehet én sem foglalkoztam volna vele, ha nem ír le egy bizonyos dolgot, most itt részletekbe nem megyek bele. Azt javaslom, engedd el te is a dolgot. Ha emiatt most egy életre besértődik, az is őt minősíti.

2021. máj. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
85%

Ha össze veszel vele majd biztosan előbb be fogja adatni az oltást :D


Hívd meg inkább egy sörre.

2021. máj. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:
Úgy néz ki, kibékültünk!:)
2021. máj. 13. 20:34
 24/26 anonim ***** válasza:
35%
Kár.. Majd továbbra is tukmálod rá a hülye oltásod. Szegény..
2021. máj. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
80%
Örülök! ☺️
2021. máj. 13. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
36%

Mondanám, hogy a barátod olvasson szaklapokat, orvosi hiteles véleményeket, de még fiatalok vagytok. Az oltás nem politikai kérdés elsősorban, valaki itt ezt hibásan gondolja, csak azt akartak csinálni belőle, hogy ne oltassanak. Ez globális, egészségügyi és gazdasági kérdés, összetett dolog.

Ti fiatalok vagytok, emiatt nem kéne összeveszni, de megértem, ha érvelsz a józan ész mellett. Sajnos még a mai napig megy az okoskodás olyan emberek részéről, akik közel sem hitelesek, és egyáltalán nem szakavatottak a témában.

Kérdező, egy szintén túl már nem lehet mindenkit megmenteni a saját butaságól és a tájékozatlanságától.

2021. máj. 19. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!