Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Barátok szerzése, barátságok...

Barátok szerzése, barátságok kialakulása, introváltság, felnőttlét?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy olyan problémával fordulnék bárkihez, aki tud valamti segíteni vagy hozzászólni, ami a nagytöbbségnek...nos... nem probléma/természetes dolog, és szinte bárki kisujjból kirázza.... én sajnos nem.


Kezdetnek... Sosem voltak barátaim. Mindenki csak kigúnyolt, alázott, kihasznált tanulmányi eredmények, testsúly miatt. Ebből jött a depresszió, szociális fóbia, stbstb.

Családi téren minden a legeslegnagyobb rendben van, több mindenem van ezen a téren, mitn amire a legtöbb ember vágyik, minden fasza!

De sajnos baráti téren semmi. Pedig szükségem lenne rá. nem egy hatalmas bandára, hanem olyan igazikra.

Miért? Mert szerintem..nekem... ez az élet egyi ktartóoszlopa. Ha nincs, nem omlik össze az élet, de nincs olyan támasz alatta. Szóval hiány van.

Próbálkoztam már, de sokan átvágnak, csak magukkal törődnek, ilyesmik.


Nos... igazából az a nagy kérdés, hogy ez mennyire normális így?

Pláne család meleltt, két kisgyerekkel...

Nem is tudom mit akarok megtudni/kérdezni srácok.... gáz ez az egész helyzet/élet.... Azért ezt itt hagyom ,hátha valakibnen kialakul valami mondandó.


28/f


2021. máj. 10. 14:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Annak aki ilyen "csodás" jellemmel van megáldva, sajnos normális.

Társaságban kínok közepette mosolyogni, alig várni a végét, miközben arra gondol az ember hogy el sem kellett volna menni..

Volt néhány barátom , nem azt mondom , na meg van is aki elfogad ilyennek.

De ez borzalmasan ritka.

Két introvertált ember meg szerintem nem jönne ki egymással. Úgy értem

(*-eljössz moziba? - nem. * De még a nyitó kérdést sem teszi fel egyikük sem, szóval nna 😅)

Apránként haladva is ritka a türelmes másik fél, aki nem "pukkad" mert annyit nem foglalkozol vele , ami neki 'normalis' , viszont neked ez meg kiváltképp több is a kényelmesnél.

Kutya macska játék ez.


De nem lehetetlen. Nem vagy egyedül a problémával , hidd el (👋).

De erre mondják azt a nagy mondatot:

Ki kell lépned a komfortzónádból, mert az élet annak a határán kezdődik.

Nehéz, fáj, kellemetlen , de hoznék egy Dr.House idézetet :

Csak a tettek hoznak változást. Ha nem tesz semmit, nem változik semmi.


Lehet kis faron lökés segíthet , azaz egy szakember felkeresése.

Gondolj bele, ha beválik, ott kezdődik életed hátralévő része.

Amit élhezhetsz jobban.

A család magában szép, persze. De örömöm osztozni , beszélgetni csakis velük nagyon kevés.

(Nem tudom milyen most,de ) Velük is jobb lehet a kapcsolatod, ha felszabadultabb vagy.


Róma sem egy nap alatt épült.

Készülj,vigyázz, kész,rajt!

Nem veszíthetsz, csak azzal ha meg sem próbálod!

2021. máj. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Nos, igazából ebben minden igaz és megfontolandó.

Meg lássuk be, kb mind meg is volt.

A szakember is, meg az állandó gyógyszeres kezelés, amivel kb szinten vagyok tartva.. Értsd.: Roszabb nem, csak simán szar.


Néha komolyan úgy érzem hogy nem vagyok-e világra való, és nemkem pedig nem való e világ.

2021. máj. 12. 11:45
 3/3 anonim ***** válasza:

1.

Akit sokszor becsaptak, megaláztak és kihasználtak, hajlamos ennek a jeleit figyelni társaságban. Szóval amikor emberek közelében vagy, érzékenyen reagálhatsz olyan dolgokra, amelyek semleges vagy pozitív hangnemben hangzottak el. Ezt szándéktulajdonításnak hívhatjuk: aki félénk vagy kimerült vagy depressziós, negatív szándékot tulajdoníthat egy embernek, mondatnak, tettnek, amikor pedig nem ez a helyzet.


Szóval: próbáld meg könnyedén venni azt, ahogyan az emberek hozzádállnak és reagálnak Rád. Ne töprengj rajta, ne analizáld túl azt, amit mások mondanak neked, vagy ahogyan viselkednek Veled.


2.

A gyakorikerdesek hírlevelében láttad a kérdésedet. Mellette ott volt egy 33 éves férfi kérdése, hogy ha ennyi idősen még nem volt nemi kapcsolata, akkor az öngyilkosságon kívül van-e más megoldás.

Szóval mindenkinek más fáj.

Mindenkinek máshol van az életében az a pont, ami elviselhetetlennek tűnik.

Valószínűleg sok mindent odaadnál érte, ha annak a 33 éves embernek a barátai közül az egyik a Tiéd lehetne.

Valószínűleg sok mindent odaadna érte, ha lehetne párja és családja, vagy legalább tapasztalata a másik nemmel, mint Neked.


3.

A családi életed boldogságot és biztonságot nyújt az alapján, amit írtál. Tehát: szerethető vagy. Tehát: érdekes ember vagy. Tehát: jó a társaságodban lenni.


4.

Ezzel az önbizalommal lehet nekiállni kapcsolatokat kiépíteni.

Kérdezd meg az ismerőseidtől, hogy vannak. Mi foglalkoztatja őket mostanában. Mik a terveik. Hogyan hatott rájuk a válság. Találj velük közös témát. Állatok, környezetvédelem, építészet, parkolási nehézségek, bármi, de szó szerint bármi lehet.

Figyelj arra, amit mondanak.

Arra válaszolj, amit mondanak, ne csak azt várd, amikor tiéd lesz a szó, és te is elmondhatod a véleményedet.

Egy későbbi beszélgetés során térj vissza arra, ami korábban elhangzott. Pl. hogy felgyógyult-e már az a bizonyos macska. Meglett-e az elveszett szemüveg. Akármi.

Így kialakulhat egy folyamatos diskurzus.

Az emberek nagyon szeretik, ha figyelnek rájuk, és az igazi barátság odafigyelésből szövődik. Ha valaki visszakérdez, hogy Te hogy vagy, Téged mi foglalkoztat, azzal érdemes keresni a további kapcsolatot.


Sok sikert!

2021. máj. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!