Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan lendüljek ezen túl?

Hogyan lendüljek ezen túl?

Figyelt kérdés
Jövôre megyek gimibe, és hát 8 csodás év után szétszakad az osztály. Elképesztôen szeretem az osztályomat különösen 3 haveromat és az elmúlt napokban eléggé ôrlôdöm ezen, hogy nem lesz minden napos a hülyülésünk. Erre majd visszatérek. Tehát a felvételi jól ment, és felvettek egy jó helyre, ahova mindig is menni akartam. Itt sok ismerôsöm és jó barátom is van, akik már negyedik óta ide járnak és most így osztálytársak/évfolyamtársak leszünk. Ennek nagyon örülök, hogy közeli barátokkal leszek egy suliba. Viszont nagyon hiányolni fogom a jelenlegi osztályomat, mondom miért. Az új suliban lévô barátaim inkább olyan akivel meg tudok beszélni cuccokat, illetve persze velük is lehet nagyokat röhögni. Mondhatni ôk az igazi barátok, nem is kéne panaszkodnom. Hát igen, de a mostani haverokkal olyan szinten sokat tudunk hülyülni, röhögni hogy az bôven átlag feletti. De komolyan minden egyes nap ha esik ha fúj szarrá röhögjük magunkat. Ha meg nincs téma akkor felhozzuk a régebbi közös f@szságainkat és azon ugyan olyan jól szórakozunk. Na és ez az amit úgyérzem nem fogok megkapni az új helyen. Persze a kapcsolatot fogjuk tartani viszont nem lesz az igazi. Ti hogy viseltétek ezt a váltást, és hogy tartottátok meg a kapcsolatot tartósan?

2021. máj. 19. 20:54
 1/7 A kérdező kommentje:
*pontosabban nem jövôre megyek gimibe hanem már ôsszel
2021. máj. 19. 20:56
 2/7 anonim ***** válasza:
94%

Lesznek új élmények a gimiben lévő barátaiddal, nem kell aggódni. Ahhoz hogy olyan hangulat legyen mint volt a haverokkal, te is hozzátettél, nyilván kellett pl. a közvetlenséged, a humorod, amibe aztán mindenki bedobta a maga szeletét. Annyit akarok kihozni belőle, hogy alakítani tudod milyen környezet van körülötted, nem csak ott vagy velük a semmiben, hanem a szerves része vagy te is a társaságnak - a te "arcod", stílusod is visszatükröződik benne, ahogy egy másik társaságban is ez lehetséges.


Nagy eséllyel változik majd a mostani haverokkal való kapcsolatod, de nem jelenti azt hogy rossz lesz vagy megszűnik. A más nem egyenlő a rosszal, és ez a jövőre is igaz. Ha mégis úgy lesz hogy nem orbitális hülyeségeken fogtok szakadni az új barátokkal, attól még ugyanúgy jól érezheted magad és felejthetetlen történetek születhetnek, csak mondjuk egyéb, eddig nem gyakori módokon.


Az elmúlás érzése van benned és tartasz a változástól/ismeretlentől, de majd megtapasztalod hogy az élet megy tovább és ugyanúgy alakítható, ahogy eddig is.

2021. máj. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Rawen22 válasza:
77%

Én full egyedül vagyok az új osztályomban, 1-2 emberrel ha váltok szót...

Általánosban sok barátom volt, itt pedig egy félig összeszokott osztályba kerültem mivel ált iskola+gimnázium. Ki fogod bírni, ha vannak haverok az évfolyamon, sokan járkálnak át az évfolamon más-más osztályokba. Nem lesz vészes, hidd el!:D

2021. máj. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én néhány közeli, általános iskolai barátommal gimiben is egy osztályba jártam. Van, aki máig a legközelebbi barátaim közé tartozik, mással pedig már kilencedikben eléggé eltávolodtunk egymástól különösebb konfliktus nélkül, egyszerűen azért, mert más tempóban akartunk "felnőni", és találtunk olyan társaságot, ahol végül jobban éreztük magunkat. Ezért mindegyikünknek lettek olyan gimis barátai, akikkel ma is (5 évvel az érettségi után) napi szinten beszélünk, pedig mind más városokban élünk. Illetve olyan barátaim is vannak általánosból, akik az eltérő középiskolák ellenére is megmaradtak jó barátnak.

Hidd el, a legtöbben találnak új társaságot a gimiben is, de ez nem feltétlen jelenti azt, hogy a korábbi barátságoknak vége. Nyolcadikban én is hasonlóan álltam ehhez a kérdéshez, mint te, mert jó osztályunk volt, ráadásul nem is vagyok az a nagyon nyitott típus, úgyhogy aggódtam is a jövő miatt. De nyugodj meg, a változás nem mindig jelent rosszat. Én nagyon örülök, hogy így alakultak a barátságaim, mert nem is nagyon tudnám elképzelni az életemet a mostani legközelebbi barátaim nélkül. És ebben nagyon fontos szerepe volt az iskola váltásnak. Szóval ne aggódj, ha máskor nem is, de hétvégén továbbra is találkozhatsz a haverokkal, gimiben pedig légy nyitott, és próbálj meg másokkal is hasonló (vagy akár más módon pozitív) kapcsolatokat kialakítani.

2021. máj. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
43%
Harom osztalyom volt. Otven eves leszek. Akar tiz eves kihagyasok utan is volt, hogy osztalytalalkozo szervezese urugyen ezer ev utan osszehaverkodtunk ujra, sot, kulon bulizni is kezdtunk kisebb csoportban. Ugyanolyan fiatalon es orulten. Foleg harmincas eveinktol lett jo, mikor mindenkirol lepergett mar az a komoly felnottkedes.
2021. máj. 20. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is ettol féltem még tavaly, aztán jött a gimi, az elején tényleg lassan indultak a dolgok, mert nem volt még közös téma (full idegenek lettek az osztálytársaim), de aztán novemberre kialakult valami, majd digitális oktatás során végighülyültük az egészet, és ossze forrott a csapat,a mai napig röhögünk a mémeken meg mindenen, úgyhogy ne félj ettől jó lesz ez
2021. máj. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
*6 valamint volt osztalybol való haverokkal/barátokkal is nagyjából megmaradt a viszony, bár van h csak havonta egyszer szervezünk egy bulit, vagy valami találkozót
2021. máj. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!