Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan lendüljek ezen túl?

Hogyan lendüljek ezen túl?

Figyelt kérdés
Hol is kezdhetném. Rettentően egyedül érzem magam. Az életem teljesen romokban hever... Keresem a helyem a világban, de nem találom. Bizonyítani akarok mindenkinek, hogy mire is vagyok képes, de valami mindig keresztbe tesz nekem... Gyerekkorom óta a kudarcokkal szembesülök, de eddig mindig felálltam, leporoltam a térdem és mentem tovább. De mostanra elfogyott már az erőm. Nem tudok elhelyezkedni állás ügyileg. Elutasítást kapok mindenféle téren, soha nem vagyok elég jó. Egyszer már megküzdöttem egy mélyponttal, akkor az öngyilkosságot fontolgattam, annyira szerethetetlennek és haszontallanak, pótolhatónak éreztem akkor magam (habár most is, csak nem olyan mértékben). Talán ez oda vezethető vissza, hogy anyámtól sokszor megkaptam gyerekkoromban, hogy szerethetetlen vagyok, tinédzser koromban pedig, hogy úgysem kellek majd senkinek, mert senki nem tudna elviselni. Mindig mikor azt hiszem, hogy most már boldog lehetek, megtaláltam önmagam, akkor az élet jól behúz nekem egy jobbost. Hogyan legyek én is teljesértékű, szerethető ember? Hogyan vetkőzzem le a gyermekkori sérelmeket?
2020. jan. 27. 22:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy te már most rendben vagy. Ezeket a negatív berögződéseket, hiedelmeket, hitrendszert és gondolatot te cipeled magaddal, neked jelenleg ez a valóságod. Elsősorban ha neked fontos a miért, keresd meg a miérteket, aztán bocsáss meg magadnak. Te teremted az életed a döntéseiddel, a választásaiddal. Igen ez nem ilyen egyszerű de ahol a fókusz ott az energia. Eddig úgy éltél hogy minden rossz, de hol van a jó? mindenhol ott van körülötted. Ahol a fókusz, ott az energia. Abból fogsz mégtöbbet kapni. Elhitették velünk hogy minden jó után jár a rossz, de maga a definíció a helyes, helytelen, jó és rossz az mind egy nézőpont az nem a valóság az a te ítéleted alapján. Mit akarsz? mit szeretnél? azon legyen a fókuszod. El kell hitetned magaddal hogy te nem vagy az az ember többé aki hanem azon legyen a fókuszod hogy mit akarsz elérni, milyen ember? ide kell önismeret, tudatodra ébredés és fókusz magadra, a napjaidra. Gyakorlod menni fog, ha pedig nem akkor menj szakemberhez, merj kérni segítséget!
2020. jan. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Pótolható vagy,hiszem mind azok vagyunk!

De,hogy haszontalan és szerethetetlen lennél azt kétlem.

2020. jan. 28. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Bocsáss meg mindent magadnak, majd vedd kezedbe az irányítást. Járj el sportolni, művelődni, olvass, keresztrejtvényt fejt, beszélgess emberekkel (ne csak a múltról, hanem a jelenről, jövőről). Nyiss a világ felé. Napi 1-1,5h.-s álláskeresést iktass be. Lehet, hogy érdemes lenne pszichológusi segítséget is kérned.
2020. jan. 28. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!