Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Másnak is nehezére esik...

Másnak is nehezére esik elfogadni amikor egy szoros barátság megszakad?

Figyelt kérdés

Kezdem azt hinni, hogy velem valami baj van, míg másoknak úgy tűnik az ilyesmi meg se kottyan. Nagyjából 4 ilyen barátságom ment tönkre, ami elvileg az életrendje, de nekem nehéz elengedni. Most is egy ilyen helyzetben vagyok és ha napközben kényszerítem magam, hogy ne is gondoljak rá akkor vele álmodom.

Kibékülni már sose fogunk, igazából nem is akarok és mégis szenvedek. Más is volt már így? Ez normális dolog?


2021. máj. 21. 09:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Nekem is nehezemre esett, és igen, normális.


Nekem egy évig telt feldolgozni a legjobb barátom elvesztését.


A feldolgozást követően lett egy újabb legjobb barátom, most meg az ő elvesztése miatt szenvedek, és utálom magamat.


Ráadásul fiú vagyok... :D Akikről a közhiedelem azt állítja, hogy érzéketlenek.

2021. máj. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
79%

Korán rájöttem mikor a kamasz illetve nagyon korai 18 utáni baráti társaságom, akikről azt képzeltem hogy örök élet meg egy nap, szétment, és már nagyon rég óta kb nem beszélek senkivel közülük. De egy jó tanulság volt olyan szempontból hogy megtanuljam, hogy az a biztos ha az életben nem számítasz senkire, mert végtére is csak te magad leszel ott mindenhol egyedül.


Persze van most is olyan ember, már jó pár éve, akihez fordulhatnék ha bármi van, és én is segítek neki szívesen ha kell, de már nem ápolok illúziókat az örök élet meg egy nap nagy barátságokról, mert kiszámíthatatlan a jövő hogy kit és merre vet majd el a sors.

2021. máj. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
54%
Ez elég szomorú, kedves #2... :(
2021. máj. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
65%
Miért lenne szomorú? Bennem semmiféle szomorúságot nem kelt. :)
2021. máj. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%

Pontosan ez a baj... Kipusztulnak belőled az érzelmek, és éppen olyan pszichopatává válszte is, mint amilyet jelen korunk hatalmi rendszere akar kitermelni. Te is egy érzéketlen, elszigetelt, kiszolgáltatott rabszolga leszel, ha elveszted az érzemeidet, és a szeretetedet, együttérzésedet mások iránt.


Ha elveszted az érzelmeidet, megszűntél embernek lenni...

2021. máj. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
65%
Nem pont az a kiszolgáltatott rabszolga akit az érzelmein keresztül könnyű manipulálni? Mert annyira kiszámíthatóak az érzelmei...
2021. máj. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
54%
Ha ez így lenne, akkor miért arra törekednének, hogy mindenkit pszichopatává tegyenek?
2021. máj. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg tőlük. Egyébként ez csak a te prekoncepciód hogy "mindenkit pszichopatává akarnak tenni" nem valami evidencia.
2021. máj. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Nézzél utána... :) Már ha felfogoda közvetített jeleit, és képes vagy értelmezni a környezetedben látott folyamatokat, és azokból kiindulva következtetéseket tenni :D
2021. máj. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
65%

"Nézzél utána... :) Már ha felfogoda közvetített jeleit, és képes vagy értelmezni a környezetedben látott folyamatokat, és azokból kiindulva következtetéseket tenni :D"


Te valami laposföld szektához tartozol ugye?

2021. máj. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!